Zbyt duże obłożenie pracą i obowiązkami

Witam Wszystkich,
Mój pracodawca (budżetówka) ciągle powierza zadania tylko kilku wybranym pracownikom, w tym mojej osobie. Pozostali, są wiecznie przez niego krytykowani, ale nie daje im odpowiedzialnych zleceń. Teraz pracodawca szykuje się do nowego projektu za kilka milionów złotych i ja wraz z trzema innymi pracownikami mamy się tym zająć. Niestety sam pracodawca nie chce dać jakiejkolwiek gratyfikacji finansowej za projekt, który wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Ponadto część z nas nie ma takich kwalifikacji, by znać się na projektach wielkomilionowych. Druga kwestia, tego projektu jest taka, że bedzie się to wiązać z pracą po godzinach za co nie dostaniemy pieniędzy. Nadmienię, że zarabiamy tylko ponad trochę najniższą krajową a pozostali mają większe wynagrodzenia.

Czy zwiazku z tym można odmówić wykonania polecenia bez dyscyplinarki?

Pzdr
Sorry ale kto ci każe tam pracować? Zakładaj działalność będziesz robić co sam chcesz
No cóż....powiem tak, pracodawca po prostu was wyróżnił i docenia waszą pracowitość :)
Odmówić możesz = dyscyplinarka... niestety.
~Bogdan, proponuję wypowiedzieć tą umowę.
Kom.3
Też tak uważam :)))
Po co być przemęczonym :)
A może trzeba zacząć od szczerej rozmowy z pracodawcą.
Dziewczyny , chyba nie jest tak źle jak Bogdan ma czas być na forum ;))
Jak nie posiadasz kwalifikacji to poproś szefa nich polecenie wyda na piśmie
Co do kasy, za dodatkowe obowiązki to polecam
wyrok SN z 14.10.2004 r., I PK 663/03, OSNP Nr 19/2005, poz. 298
Za nadgodziny musi zapłacić lub udzielić czasu wolnego - inaczej PIP
W budżetówce nie płaci się za nadgodziny ale oddaje wolne. Dyscyplina finansów publicznych.
W jednostkach sektora finansów publicznych odbiera się wolne za nadgodziny (jeśli wogóle szef dopuszcza do takich sytuacji) nie powinien.
Bo to oznacza, że albo pracownik jest mało wydajny, albo szef nieprawidłowo organizuje pracę.
Dodam jeszcze że w tzw.budżetówce praca po godzinach ZAWSZE powinna być zlecona NA PIŚMIE.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.