Umowy na zastepstwo kilka

Umowa na zastępstwo a RODO.
Witam mam obecnie w firmie kilka dziewczyn na urlopach wychowawczych. Musze sporządzić dwie umowy na zastępstwo. Czy mogą one wyglądać następująco :
Umowa zawarta na czas określony od 01.06.2021 do dnia powrotu zastępowanego pracownika
w punkcie przyczyny uzasadniające zawarcie umowy : "w związku z koniecznością zastępstwa innego pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności"

Czy jednak powinnam w umowie podać imię i nazwisko zastępowanej osoby skoro w firmie obecnie jest ich kilka
Powinno być wskazane nazwisko i imię osoby zastępowanej.
Tym bardziej, że jest ich kilka.
Https://www.portaloswiatowy.pl/zatrudnianie-nauczycieli/umowa-na-zastepstwo-zgodna-z-rodo-15816.html
Interpretacje RODO wskazują, żeby w umowach na zastępstwo nie powinno się wymieniać imienia i nazwiska osoby zastępowanej(zasada minimalizmu) , ponieważ nie jest to niezbędne do realizacji umowy. Lepszym rozwiązaniem będzie skonkretyzowanie osoby zastępowanej w inny sposób np: na okres nieobecności starszego specjalisty wydziału księgowości.
*Karp mam problem bo te zastępowane dziewczyny mają dokładnie to samo stanowisko
*Zosia57 niestety nie mam dostępu do tego artykułu
A pracują w tym samym wydziale ?
Mogą mieć to samo stanowisko, ale chyba nie rozpoczęły urlopu tego samego dnia czyli np. zatrudniam Panią od dnia ..... na okres nieobecności starszego specjalisty wydziału księgowości, którego nieobecność w pracy trwa od dnia .....
Kom.5
Każdy ma dostęp. Ten art.otworzysz kiedy go zaznaczysz i kliknij "Otwórz".
Tam właśnie jest napisane, że jeśli to te same stanowiska wówczas należy podać nazwisko.
"Otóż jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, gdy zastępowany pracownik jako jedyny zajmował dane stanowisko pracy, wówczas wskazanie tego stanowiska i powołanie się na nieobecność (ze wskazaniem jej przyczyny - jeżeli nie chcemy zatrudniać zastępcy na cały okres nieobecności zastępowanego) jest w zupełności wystarczające. Natomiast podanie imienia i nazwiska zastępowanego pracownika w umowie zawieranej z zastępującym będzie konieczne wtedy, gdy takie samo stanowisko jest zajmowane także przez innych pracowników."
4 dziewczyn nie ma od 2020 roku wrócą w różnych terminach ale dopiero teraz potrzebujemy wpisać zastępstwo ponieważ nie możemy dać dziewczynom umów na czas nieokreślony. Wszystkie 6 maja te same stanowiska ten sam dział zakres obowiązków ten sam
Kom.10
No o tym jest artykuł, który zacytowałam.
W takiej sytuacji zrób jak radzi Zosia57, bo nie masz innego wyjścia.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.