Likwidacja zakładu pracy a zaległy urlop

Przebywam obecnie na zwolnieniu lekarskim w ciąży. Pracodawca powiadomił mnie że nastąpi w tym miesiącu likwidacja firmy. Czy należy mi się ekwiwalent za zaległy urlop z zeszłego roku jeśli przebywam na zwolnieniu lekarskim? Pracodawca twierdzi że nie, ponieważ nie mogę wybrać zaległego urlopu podczas zwolnienia.
Z góry dziękuję za poradę.
1. "Pracodawca powiadomił mnie że nastąpi w tym miesiącu likwidacja firmy." - W jakiej formie? Otrzymalaś pismo rozw. umowę za wypowiedzeniem?
2. Ekwiwalent pracodawca ma obowiązek wypłacić w ostatnim dniu zatrudnienia.
Jeszcze nie dostałam wypowiedzenia, ma zostać zatrudniony likwidator i wówczas mam otrzymać zwolnienie (nie wiem w jakiej formie).
Zapytałam czy otrzymam ekwiwalent za 11 zaległych dni, to obecny pracodawca po rozmowie z księgową powiedział że dostanę jedynie 3 miesięczna pensję, ale nie dostanę ekwiwalentu za zaległe dni urlopu, ponieważ przebywam na zwolnieniu. Jest to dla mnie dziwne stąd moje pytanie...
Dla mnie jest to dziwne. Ekwiwalent pracodawca ma obowiązek wypłacić.
Dla mnie jest to dziwne. = Dla mnie też jest to dziwne.
Też tak mi się wydaje. Nie moja wina że nie mogę wybrać zaległego urlopu, skoro jestem na zwolnieniu w ciąży.

Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat?
Przepis jest jasny:
Ustawa z dnia 26.06.1974 r. Kodeks pracy
Art. 171. § 1. W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny.
Nie podlega dyskusji fakt,że ekwiwalent za niewykorzystany urlop muszą Ci wypłacić w przypadku rozwiązania umowy.
Jeśli księgowa uważa inaczej , poproś ją o podstawę prawną takiej decyzji.
Urlop zaległy przedawnia się po 3 latach
tu należy Ci się ekwiwalent za urlop zaległy jak i bieżący
prawo do urlopu nie jest uzależnione od świadczenia pracy ale od pozostawania w st. pracy
katalog nieobecności powodujących obniżenie prawa do urlopu jest zamknięty i nie zawiera choroby pracownika
Dziękuję bardzo za odpowiedzi! Czekam na odpowiedź księgowej jaka jest wg niej podstawą prawna.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.