Umowa zlecenie_ciąża

Witam
Mamy dziewczynę na umowie zlecenie, która przystąpiła do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Teraz okazało się, że nie poinformowała nas, że podjęła także pracę na umowę o prace powyżej minimalnej, tym samym musimy wyrejestrować ją z dobrowolnego ubezp.chorobowego. ale - dziewczyna zaszła w ciążę, czy przysługuje jej w takim razie zasiłek, jak powinienem wykazywać ją teraz w RSA ? Bo umowa jest ważna
Nie tylko z chorobowego musicie ją wyrejestrować, pewnie nie chce płacić składek społecznych dobrowolnie.
Przy płaceniu dobrowolnych składek społecznych nie można przystąpić do ubezpieczenia chorobowego
Dziękuje, ale pytanie dotyka innego problemu - była ubezpieczona dobrowolnie, składki były odprowadzane prawidłowo, a nagle dodatkowo doszedł drugi tytuł do ubezpieczenia (nie konsultując tego z nami) - i wtedy powinniśmy przestać płacić chorobową - i co teraz jeżeli nie całych 90 dniach od zmiany zaszła w ciążę ? z umowy zlecenie należy jej się zasiłek ?
Wg mnie nie należy się
To trzeba ustalić od jakiej daty miała umowę o pracę i od tej daty zrobić ZZA i korektę deklaracji ZUS z RCA na RZA.
A czy zasiłek jej sie należy to zależy od tego czy 90 dni podlegała obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym z tytułu umowy zlecenia w Twojej firmie. Jeśli nie to zasiłek się nie należy.
Właśnie problem jest taki, że było opłacane powyżej pół roku prawidłwo a następnie przez dwa miesiące źle

daty przykładowe:

1. umowa zlecenie trwa od 1/1/2019

2. 1/10/2019 okazuje się, że jest też dodatkowo umowa o pracę

3. w połowie grudnia zachodzi w ciążę

my złożyliśmy papiery o zasiłek, wypełniliśmy ten druk ZUS-Z3, ale dosłownie teraz ZUS nas poinformował, że właśnie od 1/10/2019 jest też ta umowa o pracę

czyli wg mnie zasiłek się nie należy - pytanie czy mam rację i jak ją teraz wykazać w deklaracji RSA za okres nieobecności ?
Według mnie tez się w takim razie nie należy. Przy umowie zlecenie nie trzeba wykazywać przerwy w RSA. Ja tak robię jeśli nawet widzę zwolnienie lekarskie w PUE a zleceniobiorca nie przystąpił do chorobowego. Nigdy ZUS się do tego nie przyczepił. Jesli jest umowa o pracę to trzeba wtedy wykazywać.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.