Mikrorachunek a zaliczka z najmu prywatnego (ryczałt)

Od 1 stycznia 2020 mam wpłacać zaliczki podatku na mikrorachunek a co z wpłatą zaliczki za ryczałt z najmu prywatnego - wpłacam zaliczki na PPE - czyli wpłacam po 1 stycznia 2020 zaliczki na konto US a rozliczenie z PIT-28 na mikrorachunek ???
Wszystko co płacone od 1 stycznia 2020 już tylko na mikrorachunek.
Czy w opisanym przypadku symbol formularza, od 1.01.2020 zostaje ten sam, tzn. PPE?
To się nie zmieniło
Czy to już pewne że ryczałt również na mikrorachunek? W połowie grudnia na KIP nie wiedzieli jeszcze czy ryczałty wchodzą w nowe przepisy.
Wg mnie to pewne
Telefonowałem do KIP, uzyskałem informację, że ryczałt z najmu prywatnego płatny na mikrorachunek
W formularzu banku nie mozna zrobic przelewu do US na mikrorachunek z tytulem przelewu PPE.
Albo PPE na inny numer konta albo inny typ formularza (np. PIT-28) na mikrorachunek.
Dalej nie mam pewnosci co jest prawidlowe...
Prawidłowe jest to, że w styczniu nie możesz zapłacić podatku na inne konto niż mikrorachunek.
Wpisz zatem PIT-28, US na pewno sobie z tym poradzi.
Do kiedy należy wpłacić ryczałt za grudzień 2019? Do 20 stycznia 2020, czy do końca terminu złożenia deklaracji PIT-28, czyli do 02.03.2020 roku?
Bank Millennium upiera się, że PPE zostaje po staremu i mam wpłacać po staremu. Komu tu wierzyć? :)
W mbanku tez PPE na stare konto proponuje
Pisałem na czacie Ministerstwa Finansów, że muszę wpłacać PPE i PIT-28 na mikrorachunek. Jak oznajmiłem, że bank nie pozwala na to to uprzejma Pani poleciła udanie się do urzędu skarbowego i wyjaśnianie z nimi w jaki sposób mam płacić :D Czy to są jakieś jaja?
W ipko można wysłać na mikrorachunek
Millennium nie zamierza zmieniać tego co zinterpretowali - PPE jest u nich po staremu. Nie bedzie zadnego wysylania na mikrorachunki.
Rozumiem, że aby zapłacić ryczałt muszę zwalić konto w PKO?
Założyć *
Tak dokladnie, albo isc na poczte - tak napisala Pani z czatu MF :) CO ZA UŁATWIENIE!!!!!!!!!!!!
Nie płaćcie podatków na pocztach, bo jest opłata aż 10,- zł za jeden kwit. Lepiej w ajencjach, agencjach.
W mBanku po wyborze formularza PPE i właściwego urzędu skarbowego pojawia numer rachunku na który przelać trzeba podatek, jest to inny numer konta niż w poprzednim roku, ale też inny numer konta niż wygenerowany na podstawie PESEL mikrorachunek. Jest on zgodny z numerem rachunku bankowego, który podaje urząd skarbowy jako "Pozostałe dochody z tytułu dochodów podatkowych i niepodatkowych należności budżetowych" na swoich stronach internetowych
Strona właściwej administracji skarbowej, zakładka organizacja --> numery-rachunkow-bankowych
Kom. 19 - ale to nie jest prawidłowy rachunek
W mbanku mozna juz zlecic przelew podatkowy na mikrorachunek, z typem formularza PPE.
Czyki jednak byl balagan w systemie bankowym. Dzieki wszystkim za pomoc i zaangażowanie!
Mam nadzieje, ze juz nic sie nie zmieni
Bank Millennium też to naprawił. Czyli jednak Ministerstwo interweniowało po spamie wiadomości od nas za przeproszeniem :)
Mi pokazuje dwa numery mikrorachunku bankowego. Inny jak wpisuje NIP a inny jak wpisuje PESEL. Na który mam płacic za wynajem mieszkania prywatnego??
>24
to zalezy

PESEL, jeśli jesteś osobą fizyczną:
-nie prowadzisz działalności gospodarczej
-lub nie jesteś zarejestrowanym podatnikiem VAT
NIP, jeśli:
-prowadzisz działalność gospodarczą lub jesteś podatnikiem VAT
-lub jesteś płatnikiem podatków, składek na ubezpieczenie społeczne i / lub zdrowotne
Moje pytanie jest takie - w jakim terminie należy wpłacić niedopłatę wynikającą z PIT 28 (wynajem)? Czy ktoś zna odpowiedź?
Składasz pit-28 i opłacasz podatek-lub różnice której brakuje:) termin platnosci to ten sam termin co zlozenie zeznania, chyba ze wybrałes miesieczne lub kwartalne skladki- to lecą odsetki od teminu wplaty zaliczki do dnia wpłaty. zajrzyj do ksiegowości w us- albo tel to powiedza ile odsetek sie naliczyło od nieterminoowej wpłaty zaliczki
Rozumiem, że w banku wybieram przelew zwykły, wprowadzam mikro rachunek i kwotę. Pytanie jeśli w styczniu chcę wpłacić przykładowo 17 zł, gdzie 15 zł to zaliczka za grudzień 2019 a 2 zł to dopłata wynikająca z PIT-28, to jaki wpisać tytuł przelewu?
Rozumiem, że w banku wybieram przelew zwykły, wprowadzam mikro rachunek i kwotę. Pytanie jeśli w styczniu chcę wpłacić przykładowo 17 zł, gdzie 15 zł to zaliczka za grudzień 2019 a 2 zł to dopłata wynikająca z PIT-28, to jaki wpisać tytuł przelewu?
Wpłaty na mikrorachunek np. PPE z najmu prywatnego powinny być już comiesięcznie tytułowane jako PIT-28 czyli wpłata za grudzień 2019 to PIT-28 19M12
Witajcie ,
co to jest PPE?
PPE to podatek od przychodów ewidencjonowanych
Dzień dobry. Mam zapłacić ryczałt od przychodu za wynajęcie mieszkania po raz pierwszy w życiu i jestem oszołomiony sprzecznymi informacjami. Po pierwsze - czy muszę coś zgłaszać w US? Czy mam po prostu dokonac przelewu na mój mikrorachunek a w tytule przelewu po prostu wpisać PPE? Skąd US będzie wiedział, za co płacę podatek i czy w prawidłowej wysokości? I co z tym PIT-28? Mam go teraz wypełnić i gdzieś wysłać, czy to się robi w przyszłym roku w styczniu? A co z rozliczeniem kwartalnym? Jak to zrobić? Trzeba coś napisać do US? Czy US będzie chciał ode mnie kopię umowy najmu? Czy jakieś wyciągi z konta bankowego potwierdzającego przelew od najemcy? Teraz jest problem z informacją prosto w US ze względu na koronawirusa, więc szukam odpowiedzi w internecie. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Mam podobne pytanie jak mój poprzednik... ale chciałbym sprostować jedną sprawę.. Chce wynajmować mieszkanie od 1 kwietnia br. Bede płacił ryczałt 8,5% na mikrorachunek i tu moje pytanie. Skoro place to 8,5% na mikrorachunek to skladając PIT-28 w US tez muszę coś płacić w przyszłym roku? Jesli tak to dlaczego trzeba dwa razy podatek placic? Nie rozumiem tylko tej kwestii.. Proszę o odpowiedz. Z góry dziękuje
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.