Złe długi

Pierwszy raz będę robiła korektę deklar vat z 20198 r.Nie wiem jak się do tego zabrać, bo faktury są nadal nieopłacone a dzwoniła z US. w którym roku dokonywać zapisów?2018 czy 2019 zamotałam się całkowicie.nigdy nie miałam z czymś takim do czynienia, ale stało się.poproszę pomożecie? dziękuję.
Korygowana jest deklaracja wstecznie ze względu na złe długi? Z jakiego okresu są faktury?

Jeżeli tak to do US musisz złożyć jeszcze pismo o stwierdzenie nadpłaty.
DarekD. Wyjaśnię:w marcu i kwietniu 2018r zakupiliśmy materiały do produkcji, które to do dnia dzisiejszego nie są zapłacone(kłopoty finansowe).część materiałów była z vat23% a część z"oo"".Vat z 23% odliczyłam w marcu i kwietniu, również to samo zrobiłam z"oo" Dzwoniła z US o dokonanie korekty JPK i deklarcji, ponieważ 150 dni już dawno minęło.teraz nie wiem jak mam to zaksięgować w starym czy nowym roku.Stary jest zamknięty bilans wysłany bo to spółka z o.o. Vat który podlegał odliczeniu muszę teraz odjąć(-) nie wiem czy "oo" też coś muszę zrobić.głowa boli.przepraszam
Do księgowania ulgi na złe długi można założyć konto analityczne w obrębie 22x /kont podatkowych/.
Ja księguję na PK i wprowadzam to do rejestru zakupu. Przykład - chcesz skorygować VAT naliczony np. w X.
To księgujesz kwotę podatku na konta korekta VAT/podatek naliczony i dajesz do rejestru zakupu w X, wybierasz opcję Korekta z art. 89b ust. 1. W deklaracji VAT-7 musi to być wykazane z minusem w poz. 49 /druk nr 18/.
Po zapłacie tej faktury znów możesz odliczyć kwotę VAT, czyli księgujesz podatek naliczony/korekta VAT. I normalnie dajesz do rejestru zakupu.
"I normalnie dajesz do rejestru zakupu." - nie tak miałam napisać.
Dajesz do rej. zakupu, ale wybierasz opcję Korekta podatku naliczonego, o której mowa w art. 89b ust. 4 /kwota na plus/. Czyli w deklaracji to poz. 50.
Komentarz 5: koleżanka; Dzięki a jeszcze jedno.Jak mam niezapłaconą fakturę zakupu z 9/03/2018 150dni mija 06/09/18 to w którym miesiącu koryguje jpk? w marcu czy we wrześniu? i deklaracje też, czy polecenia księgowania na kontach to w 2019 roku? tak myślę, bo stary już zakończony.dzięki dzięki
Korygujesz deklarację i JPK za wrzesień. PK robisz na bieżąco.
Komentarz 7: koleżanka
Jeszcze jeden problem, a jak mam fakturę mieszaną tzn. część zakupu z vat oraz część z "odwrotne obciążenie"
to z "OO" chyba nie koryguję? bo to jest należny i naliczony dobrze myślę.
Dzięki bardzo mi pomogłaś
To z takiej faktury wg mnie korygujesz podatek naliczony, skoro faktury nie opłaciłaś.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.