Działalność gospodarcza ,podatek od nieruchomości

Witam, moja była partnerka założyła działalność na adres mojego mieszkania , czy będę musiał płacić wyższy podatek od nieruchomości ? Jest to mieszkanie własnościowe , a drugie pyt. Jak i gdzie mogę usunąć mój adres z jej działalności ?
Ty nic nie usuniesz - zrobić to może ewentualnie tylko twoja partnerka bo to jej firma
jeżeli mieszkanie gdzie zarejestrowana jest dg nie zmienia funkcji mieszkalnej to nie płacisz wyższego podatku od nieruchomości
Skontaktuj się z byłą partnerką i poproś ją o usunięcie tego adresu z CEIDG. Jeżeli to nie pomoże to zgłoś do Ministerstwa Rozwoju i Technologii, że ta osoba (podaj tutaj dokładne jej dane), nie ma tytułu prawnego do tego lokalu (własność, najem, czy też umowa użyczenia) i nie prowadzi w nim dział. gosp.
To słabo że jako właściciel mieszkania nie mogę nic zrobić a korespondencja na jej firmę dalej przychodzi do mnie ale prawo jest prawo dziękuję
Kom. 3
No, przecież możesz. Patrz kom. 2.
Jeżeli była partnerka sama nie usunie tego adresu, to zostanie przeprowadzone postępowanie administracyjne na podstawie Twojego zgłoszenia, no i ten adres zapewne zostanie usunięty, jeżeli była partnerka nie ma żadnego dokumentu potw. tytuł prawny do lokalu.
Natomiast jeżeli jednak jakąś umowę z nią podpisałeś (np. użyczenia), to ją najpierw wypowiedz i po jej rozwiązaniu wezwij partnerkę do usunięcia tego adresu. Zrób to wszystko pisemnie. Jeżeli tego nie zrobi to wtedy jak wyżej zgłoś sprawę do ministerstwa.
Raz podpisałem papier jak miała kontrolę skarbową że w miesiącu styczniu i lutym za moja zgoda jako właściciela mieszkania sprzedawała w nim jakieś rzeczy i to tyle dzieki wielkie za pomoc
Może po prostu wystarczy zwykła rozmowa. Tak więc może zacznij od tego. W końcu jej też powinno zależeć, aby korespondencja przychodziła bezpośrednio do niej, a nie na inny adres.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.