Pojemniki na odpady segregowane

Zakupiliśmy dla wspólnoty pojemniki na odpady segregowane i zmieszane, każdy za ponad 5 tys zł, do jakiej gr środków trwałych powinniśmy wprowadzić?
A ty jak myślisz?
To muszą być środki trwałe ?
Wartość jednego zestaw 60tys trochę dużo jak od razu w koszty
Zastanawiam się czy nad 603 albo 809
Jakiego zestawu?
Pojemniki są złączone jako zestaw, czy pojedyncze?
Pojemniki pojedyncze, ale jest ich 10: plastik, makulatura, zmieszane, itd...
Czyli żaden zestaw.
Na pewno nie jest środkiem trwałym, wrzucasz w koszty i najwyżej na ewidencję nanosisz jako ....no już reszta zależy od PR.
A czemu nei może być środkiem trwałym?
A co masz napisane w polityce rachunkowości w sprawie kwalifikowania do śt ?
W polityce mamy zapis, że środki trwałe do 5 tys wpisujemy na ewidencję pozabilansową, a pozostałe powyżej 10 tys klasyfikujemy wg KŚT, czyli jesli dobrze rozumiem to musiałabym dac na śt jednorazowa amortzacja skoro 1 kosztuje 5800 zł, dobrze rozumiem?
Do 5 tys zł w ewidencję pozabilansową, jako niskocenne, bezpośrednio w koszty
Kom. 10 - czyli pomiędzy 5.000 a 10.000 dajecie do EŚT z amortyzacją jednorazową. Skoro tak, to wg mnie dobrze myślisz.
Tak, tylko nic mi to nie daje bo i tak wszystko pójdzie w koszty teraz, czy bezpośrednio czy przez jednorazową amortyzację
Taki wydatek jest dla naszej formy bardzo istotny, a czy mogłabym zrobić w polityce zapis że do 5tys na niskocenne bezpośrednio w koszty, a powyżej wg KŚT i amortyzować wszystko? czy wtedy podatkowo i bilansowo mogłabym tak robić?
Skoro taka kwota jednorazowego wydatku mogłaby zaburzyć obraz kosztów, to moim zdaniem szef/właściciel może podjąć decyzję aby te pojemniki jednak amortyzować w czasie, zamiast jednorazowo.
Właśnie to taki duży wydatek, dlatego chciałam amortyzować na podstawie decyzji Zarządu dać na 20% amortyzacji, wrzucić je na 809
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.