Pracownik chce sie zwolnić

Dzień dobry, mamy problem z mężem który właśnie w kwietniu złożył wypowiedzenie jednomiesięczne na mocy porozumienia stron (a ma 3 m-ce wg umowy która ma ) , powodem wypowiedzenia jest lepsza oferta pracy blisko domu i o 1000 zł netto wyższa pensja , a teraz dojeżdża 140 km w obie strony ( ma samochód słuzbowy) . Obecny pracodawca rzuca fochem i nie wyraża zgody chce 3 -ch m-cy . Praca męża to zaopatrzeniowiec spokojnie są osoby w pracy które mogłyby to przejąć . Co robić, do nowej pracy ma sie zgłosić już w czerwcu dłużej nie poczekają . Prosze o pomoc
"wypowiedzenie jednomiesięczne na mocy porozumienia stron" - nie ma takiego trybu.
Jeżeli jest to rozw. umowy za porozumieniem stron, to obie strony muszą się zgodzić na taki tryb rozwiązania umowy i dogadać się co do terminu jej rozwiązania.

Opcje są dwie: spróbować jednak jeszcze dogadać się z pracodawcą lub porzucić pracę (ze wszystkimi z tym związanymi konsekwencjami).
Przepraszam tak właśnie pisze za porozumieniem stron , źle napisałam ( z nerwów)
Podpisali mu to wypowiedzenie za porozumieniem? jeśli nie to jakim prawem powiedział nowmu pracodawcy, ze moze przyjsc za miesiac? smiech na sali
A czy urlop bezpłatny jakby mąż zgłosił mogą nie wyrazić zgody ?
Podpisali
No to jak podpisali to nie mają juz nic do gadania
Dziękujemy :)
Podpisali, czyli pokwitowali odbiór pisma ,
czy też podpisali zgodę na porozumienie stron?
Przyjeli pismo podpisali i wyrazili zgodę ustną a teraz chca jednak 3 m-ce
Czyli problem może być jak to udowodnić, że była ustna zgoda.
~1970

Niech rzuci te prace po miesiącu i spokój - uprzedzi nowego pracodawcę ,że może mieć dyscyplinarkę
Jak nikomu ( meżowi i nowemu prac. ) nie będzie to przeszkadzać to najlepsze rozwiązanie jak stary robi pod górkę
W tej firmie chyba jest już długo zatrudniony (wypowiedzenie 3 miesięczne), a świadectwo pracy z dyscyplinarką raczej nie jest powodem do chluby, a ten nowy pracodawca nie musi być ostatnim. Z resztą nie wiadomo jak on też do tego podejdzie, w końcu może mieć to na uwadze, że ten pracownik ponownie może porzucić pracę.
Teraz coraz czyściej ta metoda jest wykorzystywana do zmiany pracy
u nas niektórzy pracodawcy sami zachęcają do porzucenia jak nie chcą czekać na pracownika

Ale masz racje
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.