Pomocy - bubel straszny

Najem prywatny wykazuje żona od 2022 roku
Nie złożyli z mężem oświadczenia ze ona opodatkuje to w całości

Mąż działalność na vat zasady ogólne

Jak wybrnac ?
Da coś czynny żal i złożenie oświadczenia wstecz ?
No, a to wspólny majek małżonków? Jeżeli tak, to:
"Da coś czynny żal i złożenie oświadczenia wstecz ? " - Nie. Oświadczenie wstecz nie zadziała
"Jak wybrnac ? ": złożyć korektę za 2022 rok jeżeli chodzi o żonę plus rozliczenie z wykazanym połową przychodu dot. męża. Prawidłowo rozliczyć się za 2023 i 2024 rok.

"na vat zasady ogólne" - Kto wpisany jest w umowie jako wynajmujący?
Zona
No, przynajmniej jeżeli chodzi o vat jest wszystko OK, bo mąż nie musi tego wykazywać dla potrzeb VAT.
Teraz pozostaje wyprostować sprawy dot. podatku dochodowego.
Skarbowka mówi ze za 2022 mąż musi swoją polowe na pit-36 a żona swoją na pit-28 :(
No, to tak zrób. No, a za 2023 po połowie każde na PIT-28 i podobnie za 2024 rok.
Sprawa jeszcze bardziej skomplikowana
Pierwszy przychod w 2022 był w październiku i tak wykazano w pit 28 zony - a wpłata dopiero zrobiona z zeznania czyli w kwietniu 2023

Czy w tym układzie żona tez nie powinna 2022 rozliczyć na ogólnych ? Matko i córko

Kojarze ze były jakieś przepisy przejściowe w 2022 z tym najmem ale skoro nie zapłaciła w listopadzie 2022 to powinna ogólne rozliczyć ?
Do tej pory skarbowy nie interweniowal
Kolejna wątpliwość powiedzmy za 2023
Żona opłacała całość PPE na swój pesel jako identyfikator

Jak wypełnić zeznania za 2023 - zonie wpisać ze płaciła całość o będzie miała polowe do zwrotu
A mąż - wpisać ze zapłacił 0 i będzie musiał z odsetkami zapłacić ?

Czy można np napisać pismo żeby przeksiegowali z zony wpłat na poczet wpłat meza ? Choć i tu przeksięgowanie po terminie tonowanie odsetki
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.