Import usług spoza Unii

Czy podatnik zwolniony od VAT przy rozliczeniu importu usług spoza Unii musi złożyć VAT-R?
Nie ma znaczenia czy to z unii czy spoza i tak musi się zarejestrować do vat-UE, czyli złożyć vat-r
Co zaznaczyć? Formularz rejestracyjny? Na trzeciej stronie pole 58 czy 60???
A jako podatnik zwolniony składał kiedyś wczesniej vat-R? Czy jest podatnikiem zwolnionym nierejestrowanym?
Jak nie składał wcześniej to rejestracyjny, przecież sie rejestruje.

> pole 58 czy 60 - ??? a co to ma wspolnego z vat-ue
58. Deklaracje kwartalne, zgodnie z art. 99 ust. 2 lub 3 ustawy
60. VAT-12, zgodnie z art. 144 ust. 3 vat

Dobry druk masz?
Patrzyłam na stary druk. W nowym rejestracja do VAT UE w polu 65-67. To zaznaczyć tylko pole 65? Vat-R nigdy nie był składany. Teraz muszę to zrobić z datą wsteczną bo import usług był w marcu.
Nie da sie złożyć z datą wsteczną. Czytałaś co jest w poz. 65?
Wiem, ze podatnik powinien zarejestrować się do VAT przed tym importem. Nie da się tego jakoś obejść? przecież muszę złożyć VAT-9M za marzec.
7> Wiem, ze podatnik powinien zarejestrować się do VAT przed tym importem - a skąd! Nie wiem skąd masz takie info, że musi być vatowcem??? Dlatego składa vat-9M, że jest nievatowcem. Jakby był vatowcem to by składał normalne vat-7.
Jest nievatowcem, to żadnego 65 nie zaznacza.
Do usług jest poz. 67, ale to też nie dotyczy wszystkich usług, a tylko niektórych. NIe podałaś, o jakie usługi chodzi, wiec w sumie nie wiadomo czy musi sie rejestrować do vat-ue czy nie, bo może wcale nie musi.
Teraz to namieszałaś. Porównaj sobie swój pierwszy i ostatni komentarz. Zadzwonię jutro do naszego US.
W przypadku nievatowców do rejestracji VAT UE należy dokonać przed dokonaniem pierwszej transakcji:
1. WNT - wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, dla której podatnik w danym roku podatkowym przekroczył limit 50 000 zł; 2.świadczenia usług na rzecz kontrahenta z UE, które zostaną rozliczone w miejscu zamieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej nabywcy; 3.importu usług, dla stosuje się art. 28b zgodnie z którym miejscem świadczenia usług jest kraj nabywcy.
Jak wynika z powyższego, przy imporcie usług spoza UE podatnik nie ma obowiązku rejestrowania się na potrzeby VAT UE.
Technicznie nie wiem jak wysłać VAT-9M skoro podatnik nie jest zarejestrowanym do VAT.
11> a co niby namieszałam? Nie napisałaś o jakie usługi chodzi, więc jakie pytanie taka odpowiedź, a odpowiedż w kom. 1 też była ogólna. Poz. 67 z vat-r dotyczy tylko usług z art.28b, a nie wszystkich, np. z art. 28e w ogóle nie wymaga rejestracji do vat-ue.
12> 3.importu usług, dla stosuje się art. 28b zgodnie z którym miejscem świadczenia usług jest kraj nabywcy.
Jak wynika z powyższego, przy imporcie usług spoza UE podatnik nie ma obowiązku rejestrowania się na potrzeby VAT UE. - bzdura. Art. 97 - przepis o rejestracji przy imporcie usług w ogóle nie odnosi się czy to ma być import z UE czy spoza, wiec nawet import spoza ue wymaga też rejestracji do vat-ue, nie ja tworzyłam takie durne przepisy.
Art. 97. 1. Podatnicy, o których mowa w art. 15 i art. 15a, podlegający obowiązkowi zarejestrowania jako podatnicy VAT czynni, są obowiązani przed dniem dokonania pierwszej wewnątrzwspólnotowej dostawy lub pierwszego wewnątrzwspólnotowego nabycia zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego w zgłoszeniu rejestracyjnym, o którym mowa w art. 96, o zamiarze rozpoczęcia wykonywania tych czynności.

3. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio również do podatników, o których mowa w art. 15, innych niż wymienieni w ust. 1 i 2, którzy:
1) nabywają usługi, do których stosuje się art. 28b, jeżeli usługi te stanowiłyby u nich import usług; - gdzie tu masz napisane, że ta rejestacja dotyczy tylko imp. usł. z UE??
12> jak wysłać VAT-9M skoro podatnik nie jest zarejestrowanym do VAT. - a po czorta ma być zarejestr. do vat, jak deklaracja vat-9M jest przeznaczona własnie dla nievatowca, a nie dla vatowca? Rejestracja do VAT, a rejestracja do VAT-UE to są dwie różne sprawy.
Dziękuje za zaangażowanie, odpowiem jutro (dzisiaj) jak wyślę deklarację. Pozdrawiam.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.