W marcu wypadkowa

Witam w marcu zatrudniłam 13 pracowników i za marzec w kwietniu będe robić pierwszy raz deklaracje zus na listach płac pokazuje mi program 1,67% stopa procentowa czy nie powinna być 0,93%?. Prowadzę duży sklep takie centrum handlowe,sprzedaje hurtowo i detalicznie art.biurowe,chemie,gospodarstwo domowe,art.szkolne,kosmetyki.
1,67% stopa procentowa podstawowa. Dobrze jest. A skąd 0,93% ?
A dopytam od razu jak wszedł temat.
miałam firmę która od zawsze miała 11 osób i miala indywidualnie ustaloną wypakową (1,2) w ubiegłym roku ciut się posypało i iwa za 2023 miała 8 osób więc nie szła do zus. na chwilę obecną cały czas jest 7+właściciel; co prawda jest to budowlanka ale wypadkowa 1,67 tak?

i ps: dostaliście już inf o wypadkowej na 2024?
Dzieki już mam odp :)
Kom1 bo jak wpisuję w kalkulatorze że: mam zatrudnionych pow 10 osób,PKD 46.90 i że nie składałam iwa bo otworzyłam firmę w styczniu 2024 a pracowników zatrudniłam od 01
Marca 2024r to mi pokazuje stawkę 0.93%, i dlatego się upewniam bo program mi wylicza x 1,67%
A poprzednirok jak wyglądał? miałaś działalność czy działalnośc powstała w marcu?
O sorry nie doczytałam kom 4
Pytanie jeszcze..czy wypłatę masz na koniec miesiąca czy z przesunięciem, bo jeśli na koniec to wg mnie 1,67 a od 01.04.,24 ustalasz (jeśli wypłatę masz na 04.20240
To jeszcze zależy czy w styczniu jak rozpoczęłaś DG byłaś zgłoszona do wszystkich składek , czy tylko do zdrowotnej.
Jak do wszystkich, to do końca marca 1,67, czyli jak wypłata za marzec szła w marcu, to 1,67, a od kwietnia 0,93
A jakbyś była zgłoszona tylko do zdrowotnej, to wtedy znaczenia ma kiedy i ile osób l zgłoszono do ubezp. wypadkowego.
Jeżeli pierwsze osoby byłyby zgłoszone do wypadkowej (13 osób) od marca , to wtedy 0,93 za marzec płatny w marcu i potem od kwietnia też-jeżeli nie nastąpi zmiana w stopach
Tak od stycznia byłam zgłoszona tylko do zdrowotnej, korzystam z ulgi na start,wynagrodzenie po raz pierwszy płacę w marcu za 13 os.bo u nas wynagrodzenia są zawsze ostatniego dnia pracującego m-ca a zatrudniłam ich od pierwszego marca i za wszystkich place wypadkowa.To rozumiem że za marzec będzie 0,93%?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.