Wypłata wynagrodzenia do rąk własnych - wniosek

Czy wniosek zleceniobiorcy o wypłatę wynagrodzenia do rąk własnych jest wiążący? tzn osoba ta zgłosiła to po podpisaniu umowy zlecenie, więc informacja ta nie jest zawarta w umowie, jedynie złożyła wniosek.
Wiążące.

A na marginesie, podała wam wcześniej konto bankowe? Bo jak nie podała to nie widzę powodu do wątpliwości.
Wpisaliśmy w umowę, że wynagrodzenie będzie przelewane na rachunek bankowy i czekaliśmy aż doniesie ale dziś dostarczyła tyle, że wniosek o wypłatę w gotówce.
"wniosek zleceniobiorcy o wypłatę wynagrodzenia do rąk własnych"

A można złożyć wniosek o wypłatę do rąk niewłasnych ? Chyba chodzi o formę gotówkową a nie przelewem ?
Nie wiążące. Wniosek to nie umowa.
Obowiązuje zapis w umowie
Określenie "wniosek o wypłatę wynagrodzenia do rąk własnych" wynika wprost z przepisów, nie wiem, czego tu się czepiać.

Kom. 2 - no nie macie prawa odmówić, skoro życzy sobie w gotówce to ma dostać w gotówce. Nie poda ci rachunku bankowego i co zrobisz, jak wypłacisz wynagrodzenie?
Jeżeli w umowie jest wpisane, że wynagrodzenie będzie przelewane na rachunek bankowy, to już Wasza decyzja, czy zastosujecie się do wniosku zleceniobiorcy. Możliwe, że technicznie dla Was jest to znaczne utrudnienie i możecie się nie zgodzić na taką zmianę. W takim wypadku proponuje odpowiedzieć na piśmie w tej sprawie. Jeżeli nie zostanie podany nr rachunku bankowego to nie dokonacie po prostu wypłaty do momentu jego podania i tyle. W każdym razie miejcie to wszystko najlepiej na piśmie.
A dlaczego zleceniodawca nie ma prawa odmówić i nie wypełniać zapisu w umowie?
Kom 6. popieram w 100%
Ma jak najbardziej prawo odmówić. Umowa obowiązuje obie strony.
Mój błąd - przy zleceniu jest inaczej niż przy umowie o pracę, także wycofuję moje posty.
Generalnie nie widzimy w tym problemu, żeby zrobić przekaz pocztowy na taką kwotę do tego pracownika tylko się zastanawiam czy kiedyś np. przy kontroli PIP nie będzie problemu, że na umowie jest "wynagrodzenie będzie przekazywane na rachunek bankowy zleceniobiorcy" a faktycznie wypłacono przekazem pocztowym w gotówce
" Do rąk własnych" to moim zdaniem nie to samo co przekazem pocztowym.
Jeżeli chce przekazem pocztowym, to niech wyraźnie to napisze. Jak wyrazicie zgodę to dołączycie te dokumenty do umowy i tyle. No chociaż pewnie najlepszym rozwiązaniem byłby tu aneks do umowy.
~karo |, czy Wy przypadkiem nie zastępujecie umowy o pracę umową cywilnoprawną?
Pip nie kontroluje zapisów umów cywilnoprawnych, no chyba że maja one znamiona umowy o pracę.
Nie, nie jest to w żadnym razie umowa o pracę
Pani wykonuje dla nas zlecenie kiedy chce, nie ma narzuconych godzin oraz miejsca pracy.
W piśmie napisała że wnosi o wypłatę wynagrodzenia począwszy od wynagrodzenia za marzec do rąk własnych.
Czyli nie możemy nawet tego przesłać przekazem tylko wręczyć osobiście?
Przekaz pocztowy może nie trafić do niego tylko listonosz wręczy innemu domownikowi.
~karo spytaj się po prostu zleceniobiorcy w jaki sposób chce dostać wynagrodzenie? Jeśli będzie Wam to pasowało, to tak będziecie płacić. A jeśli nie, to poproście o nr konta
Pewnie nie prowadzicie kasy i w tym problem ?
Jedno jest pewne, tu nie działają przepisy Kodeku pracy tylko Kodeku cywilnego. A to inna bajka.
Kom.3
"A można złożyć wniosek o wypłatę do rąk niewłasnych ?"
Można, wraz z upoważnieniem dla osoby trzeciej.
Kom.17
Przecież już powiedziała że chcę do rąk własnych.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.