30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

Już brak sił..kto ma racje. Świadectwo pracy a wpsółpraca i kłótnia z urzędem pracy...

Już brak mi sił i nie wiem jak postąpić. Pracownik pracował na etat. Wziął ślub z z właścicielką . Więc zaszła współpraca, przerejestrowaliśmy i odprowadzaliśmy składki jak od współpracy. Umowa nadal trwała . Rozwiązana została 09.02.2024.
Zrobiono świadectwo pracy. Z wpisanym etat za cały okres do 09.02.2024. Urząd twierdził, że źle że ma być podział na współpracę i etat. Pisałam o tym posta 1481063 i się radziłam bo to już trwa długo. Zrobiłam jak chceili bo powiedzieli, że nie wypłacą zasiłku.
Dziś informacja, że mam wpisać tam okres tylko za etat bez współpracy ???? Czyli do 17.09.2022.
Może ktoś miał przypadek bo ja już nie mam spiły. Mam zrobić koretę świadectwa ? Z datą dzisiejszą i wykazać, że pracował do 17.09.2022?
Jeżeli umowa o pracę trwała nadal to świadectwo pracy jest prawidłowe. Nic nie korygujesz.
Wystaw zaświadczenie w którym wykażesz okresy odprowadzania składek jak za pracownika i jak za osobę współpracującą. Plus do tego pismo przewodnie.
Panie w UP nie mogą wymuszać zmian w św. pracy, tak by im się zgadzało
Niech pani dopyta urzędnika PUP do kogo ma wnieść skargę na jego działanie , a nie będzie pół roku chodzić i i zawsze jest coś nie tak
dla świadectwa pracy jest określony wzór i nie ma w nim podziału na takie wpisy
To, że Panie w UP nie znają przepisów to nie Twój problem. Ty się powinnaś do nich stosować. No, a jeżeli UP wyda decyzję odmowną to osoba bezrobotna powinna się od tej decyzji odwołać. Tym bardziej jeżeli powód będzie jw. czyli zakwestionowanie prawidłowego św. pracy.
Panie w PUP powiedziała podobno, że "współpracy nie che wykazanej bo to ma w zusie...." ?
No i co z tego? Ty musisz wystawić świadectwo pracy wystawić zgodnie z przepisami, czyli wykazać na nim cały okres zatrudnienia w ramach umowy o pracę.
Ewentualnie w osobnym zaświadczeniu możesz te okresy wyszczególnić.
"nie che wykazanej bo to ma w zusie" - okres zgłoszenia z kodem 0110 również ma w ZUSie, a jednak ten okres chce mieć wykazany.
Dokładnie tak. I ja te okresy na osobnym zaświadczeniu wymieniłam. Co więcej pracownik miał zaświadczenie z ZUS ze był na współpracy za dany okres.
No i to zamyka temat.
Panie z Urzedu Pracy to temat na dluuuuga dyskusje.
No, ale tu nie ma co dyskutować. Został przedłożony prawidłowy dokument. Panie z PUP żądają wystawienia dokumentu niezgodnego z prawem. Jeżeli z tego powodu odmówią wypłaty zasiłku, to po prostu trzeba się od tego odwołać. Urząd nie może wymagać wystawiania dokumentów niezgodnych z przepisami i w dodatku niezgodnych ze stanem faktycznym.
Jeżeli świadectwo masz wystawione zgodnie z przepisami, a urzędnik ma jakieś fanaberie i oczekuje wystawienia w inny sposób, tym bardziej niezgodny z przepisami, to nie powinno się z nim więcej dyskutować. Ma wydać decyzje na podstawie przedstawionych dokumentów.

Często w takich sytuacjach okazuje się, że jak petent stoi twardo przy swoim i nie ulega, to urzędnik łaskawie musi się doedukować i nagle okazuje się, że wszystko jest dobrze i zostaje wydana decyzja pozytywna. A gdyby jednak była wydana negatywna, to petent wnosi odwołanie.

W międzyczasie można rozważyć wniesienie skargi. Najpierw do Dyrektora urzędu, a jak to nic nie zmieni, to do organu nadrzędnego.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.