Informacja dodatkowa - podstawa opodatkowania

Jednym z punktów w informacji dodatkowej mam sprowadzenie rzis do podstawy opodatkowania, odliczam tam koszty i przychody niepodatkowe itd.

Wynik jest ok, ale czy od otrzymanego dochodu odejmuję też składki społeczne i ulgi, czy też w informacji dodatkowej ma być wartość P - K = dochód, przed doliczeniami i odliczeniami z zeznania rocznego?
W informacji dodatkowej ma być rozliczenie głównych pozycji różniących podstawę opodatkowania podatkiem
dochodowym od wyniku finansowego (zysku, straty) brutto

Ja robię to taK
1. Wynik brutto
2. Przychody niestanowiące przychodu do opodatkowania (-)
--
3. Przychody zwiększające podstawę opodatkowania (+)
---
4. koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodu (+)
- niezapłacony w terminie zus płatnika,
- niewypłacone umowy CP
- amortyzacja niestanowiąca KUP
5. Koszty zmniejszające podstawę opodatkowania (-)
- zapłacony zus płatnika
- wypłacone umowy CP
- itp
6. Dochód podatkowy (1-2+3+4-5)
7. Podatek
8. Zysk/Strata netto
Ok, czyli odliczasz składki i ulgi, dziękuję :-)
A jaka jest forma prawna jednostki? Piszesz o ulgach - czy jest to jdg?
Jeśli tak, to punkt ten was nie dotyczy.
Spółka jawna, każdy wspólnik rozlicza się na PIT-36L
Ulga np. B + R
Jeśli mam rachunek do umowy zlecenie wystawiony 29.12.2023, składki zus naliczone w miesiącu 12/2023 i opłacone w terminie, jednak przelew do zleceniobiorcy poszedł 02.01.2024 to wszystko jest kosztem podatkowym roku 2024 (brutto z rachunku + składki zus pracodawcy)?
Rozumiem, że Twoja Spółka jawna nie jest podatnikiem. W mojej ocenie punkt ten nie dotyczy spółki.
W e-sprawozdaniu noty podatkowej też nie wypełniasz a w księgach nie masz podatku dochodowego (ewentualnie rozliczany na rozrachunkach z właścicielami).
6

ok, czyli nie muszę w ogóle tego punktu ujmować w inf.dodatkowej?
Mimo, że mamy badanie biegłej....
Super.
5

podatkowo - wynagrodzenie i składki zus od umów cywilnoprawnych są kosztem podatkowym w dacie wypłaty i zapłaty.
Ale badanie biegłej nie ma tu nic do rzeczy.
Punkt ten wypełniaja podatnicy, którzy uzgadniają wynik brutto Spółki do podstawy opodatkowania zgodnej z CIT-8.

U was nijak nikt nie uzgodni wyniku brutto (jednocześnie wyniku netto) spółki jawnej do zeznań podatkowych wspólników.
Ok, to wyrzucę z inf. dod. to, co m-c sprowadzam kontrolnie rzis do wyniku finansowego, mam spokojniejszą głowe.
Ja robiłam taką tabelkę również w spółce jawnej - mieliśmy badanie
Kom 8
czyli bilansowo daję do 12/2023, ale podatkowo wszystko do stycznia tj. brutto z rachunku + skł.społ pracodawca?
JA nie mówię żeby tabelki nie robić. To bardzo dobra procedura uzgodnienia. Ale nie ma obowiązku dzielenia się nią ze światem. I fakt badania nie ma tu nic do rzeczy.
12

dokładnie tak
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.