Faktury do paragonu a GTU

Czy w JPK przy fakturach do paragonu należy zaznaczać GTU?
Tak jeżeli jest faktura wykazujesz ją w JPK to razem z GTU i innymi oznaczeniami jak występują np TP . Nie oznaczamy GTU raportów kasowych ( miesięcznych dobowych )
Serdecznie dziękuję

Mam jeszcze jedną wątpliwość.
Po utworzeniu pliku JPK i sprawdzenie rejestru sprzedaży w excelu okazało się że w podsumowaniu mam zdublowane kwoty.

To znaczy że dodało mi kwoty w faktur imiennych do kwoty z raportu miesięcznego. Natomiast do deklaracji VAT zaciągnęło się mi poprawnie.

Czy tak może być.
Tak musi być w części ewidencyjnej wykazujesz wszystkie faktury te do paragonów też . Natomiast w deklaracji ( części deklaracyjnej ) są kwoty pomniejszone o faktury do paragonów gdyż są one w raporcie kasowym
Czyli w części ewidencyjnej mogą być zsumowane faktury do paragonów z raportem miesięcznym?
Chodzi mi o sumowanie zapisów na końcu tabelki. Na infolinii powiedzieli że w sumowaniu powinien być tylko raport miesięczny RO + inne "normalne" faktury, a te wystawione do paragonów z oznaczeniem FP pominięte.
Tak mogą być w sumowaniu części deklaracyjnej nie mogą być i nie ma ich
Kom. 5
Oj przepraszam ale chyba nie rozumiem?
Mogą być zsumowane i zdublowane kwoty w części ewidencyjnej, a w części deklaracyjnej nie mogą być (i u mnie nie są) ?
W części ewidencyjnej masz wszystko faktury raporty kasowe i faktury do paragonów podliczone natomiast w części deklaracyjnej deklaracji masz w kwocie sprzedaży tylko faktury bez paragonów oraz raport kasowe ( od sumy z części ewidencyjnej odjęte są faktury oznaczone PF do paragonów ) i to jest prawidłowo
Nie wiem na jakim programie działasz ale nie tylko ty jedna więc schematy są poprawne inaczej już dawno inni mieli by błędnie i sprzedawca programu zrobił by aktualizacje . Ja w sowim programie mam identycznie , wysyłam już od wielu lat ( było masę kontroli ) i jest OK
Rozumiem i bardzo, bardzo dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

To mój pierwszy JPK z FP i RO i dlatego tak się boję :))))
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.