Odpis zfśs??

Pomóżcie mi proszę w temacie zfśs. Czy przy ustalaniu odpisu należy brać przeciętną planowaną liczę zatrudnionych w 2024, tą liczbę należy pomnożyć przez 2417,14 zł, powstały wynik należy odjąć od korekty zrobionej na koniec 2023 roku i tą kwotę należy przelać na rachunek zfśs. Czy dobrze myślę?
Etaty x 2417,14 = przelew na ZFŚS
A co z korektą robioną na koniec 2023?
Jeśli coś zostało z 2023 roku to przechodzi do wykorzystania w 2024
Przeciętną planowaną liczbę zatrudnionych w przeliczeniu na pełne etaty.
A skąd Ty taki odpis wzięłaś? Odpis od 1 lipca 2023r wynosi: na pracownika zatrudnionego w normalnych warunkach 1914,34, a pracownika zatrudnionego w szczególnych warunkach 2 552,45 zł. Natomiast od 01 stycznia do 30 czerwca 2023r wynosił odpowiednio: normalne 1662,97 zł i 2 217,29 zł w szczególnych warunkach. Zwiększenie funduszu na każdą osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności 6,25% -277,16 w pierwszym półroczu 2023 i 319,06 w drugim półroczu.
A więc przeciętną liczbę etatów liczbę etatów z pierwszego półrocza mnożysz przez odpowiednia kwotę odpisu z pierwszego półrocza, a wynik musisz pomnożyć przez 6/12 i tak samo musisz zrobić w drugim półroczu. suma wyliczona z pierwszego i drugiego półrocza to prawidłowy odpis za 2023r. Jeśli początkowo naliczony odpis za 2023r był mniejszy od końcowego naliczenia wtedy musisz przelać środki na ZFŚS. Jeśli był mniejszy, to z Fundusz świadczeń socjalnych musisz zwrócić
Kom. 4 - to co piszesz to OK ale na rok 2023 - a pytanie dotyczyło 2024 roku
Kom. 4 - jest ogłoszona nowa wysokość.
Do początkującej:
Planowaną liczba zatrudnionych w 2024 pomnożyć przez 2.417,14 zł.
Np. 10 zatrudnionych x 2.417,14 zł = 24.171,40 zł roczne planowane naliczenie.
75% tego naliczenia trzeba przelać na konto ZFSS do 31 maja br.
Pozostałe 25% trzeba przelać do 30 września.
W okresie urlopowym są wypłacane np.wczasy pod gruszą.
Na koniec roku robi się przeliczenie : Średnia liczba zatrudnionych np. 10,52 X 2.417,14 =25.428,31 zł(trzeba dopłacić)
Gdyby było zatrudnionych 9,80 , to wtedy 9.80 x 2.417,14= 23.687,97 (trzeba z ŻFŚS zwrócic nadpłatę no konto obrotowe)
Oczywiści, gdyby nie było wypłat z akcji socjalnej, to taka kwota powinna znajdować się na koncie ZFŚS na dzień 31.12.2024r.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.