Uwaga: Do 28 lutego - przekazanie ubezpieczonym rocznych informacji o składkach przekazanych do ZUS za 2023 r. Uwaga: Do 29 lutego - przekazanie do ZUS informacji o zarobkach emerytów i rencistów 29 lutego 2024 r. (czwartek) mija termin złożenia do urzędu skarbowego PIT-16A za 2023 r. 29 lutego 2024 r. (czwartek) mija termin przekazania podatnikowi i do urzędu skarbowego IFT-1R za 2023 r.

Kod 011011oraz041100 w płatniku w jednym miesiącu dla tego samego pracownika

Dzień dobry, proszę o pomoc chodzi o dokumenty rozliczeniowe w płatniku 01012024
pracownik zatrudniony do 04-12-2023 i wyrejestrowany ZWUA z kodem 01 10 00 ( wyrejestrowanie wysłane 07-12-2023) i zatrudniony z dniem 05-12-2023 na umowę zlecenie z kodem 041100 ( zgłoszenie wysłane 12-03-2023)
w firmie wypłata za grudzień jest do 10 stycznia 2023.
w RCA za grudzień 2023 , 01 12 2023 ten pracownik był w dwóch pozycjach z kodem pracowniczym 01 10 00 z wynagrodzeniem za listopad 2023 i z kodem zlecenia 04 11 00 z zerowymi składkami.
problem pojawił się przy RCA 01 01 2024 tu ten pracownika jest w dwóch n pozycjach z kodem pracowniczym 01 10 i kwotą wynagrodzenia za 01-04 .12.2023 oraz z kodem zlecenia 04 11 00 z kwotą z rachunku umowy zlecenia 05-31.12.2023 .Przy weryfikacji zestawu RCA ZA styczeń 2024 płatnik krzyczy ,że jest błąd krytyczny.

Czy to nie chodzi o to, że powinien być kod 3000 za wynagrodzenie z umowy o pracę 01-04 .12.2023?
Skoro juz nie pracuje na zleceniu to powinien byc kod 30 00xx
Trochę chaotycznie napisane, ale skoro wyrejestrowany z umowy o pracę w grudniu, a wypłata za to w styczniu, to chyba wypłata za styczeń z umowy o pracę powinna być z kodem 3000.
No a co do zlecenia to nie widzę informacji, czy zlecenie nadal trwa w styczniu czy nie.
Dziękuję za pomoc,
tak z umowy o pracę wyrejestrowany z 4 grudnia 2023 a z umowy zlecenie zarejestrowany od 5 grudnia 2023.
w styczniu miał wypłatę z umowy o pracę za okres 1 do 4.12.2023 oraz wypłatę z tytułu umowy zlecenia od 5 do 31 grudnia 2023. w RCA za styczeń miał wykazaną wypłątę z umowy zlecenia z kodem 04 1100 i z umowy o pracę i tu pytanie : było z kodem 011100 za powinno być 30000 -chciałam tylko potwierdzić czy tak powinno być bo program kadrowo płacowy przerzucił do płatnika z kodem 01 10 00.
Do wypłaty z etatu który już nie istnieje stosujesz kod 30 00xx
pewnie w Płatniku trzeba to poprawić ręcznie
Tak - dziękuję serdecznie za pomoc
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.