Uwaga: Do 28 lutego - przekazanie ubezpieczonym rocznych informacji o składkach przekazanych do ZUS za 2023 r. Uwaga: Do 29 lutego - przekazanie do ZUS informacji o zarobkach emerytów i rencistów 29 lutego 2024 r. (czwartek) mija termin złożenia do urzędu skarbowego PIT-16A za 2023 r. 29 lutego 2024 r. (czwartek) mija termin przekazania podatnikowi i do urzędu skarbowego IFT-1R za 2023 r.

Rencista pit37????

Witam.
osoba pobiera rentę (po zmarłym mężu). dostała pit z zusu łącznie przychód(dochód) 27982,62 - ma sie z tego rozliczyć na pit37? nie ma na siebie internetu, grupy inwalidzkiej....
Dostała PIT-40A, czy PIT-11A?
Pit11a
Bo pit40a przekreślone
Pobrane zaliczki 394 zł, zdrowotne 2518,42
A miała inne przychody ?
Jak nie ma żadnych odliczeń , to US ją rozliczy , no chyba że chce wcześniej pieniądze to złożyć PIT-37 , bo będzie miała zwrot pobranej zaliczki
Nie ma innych przychodów. czyli żeby to przyspieszyć to normalnie pit37 składam?
To z racji że ma przychód poniżej 30tys?
Tak
Tak
Rok temu sie nie rozliczała bo stwierdziłą że nie trzeba (co teraz?). przez tą stronę podatkową nie wyślę pit37 tylko z jakiegos programu robić?
Niby us sam powinien ją wtedy rozliczyc no nie? ale skoro nie ma starego pita to się tam nie zaloguję bez kwoty przychodu za 22r i podatku?
Tak, US na pewno sam ją rozliczył, nie dostała jakiegoś zwrotu podatku ?
Powinna mieć PIT-11A z ZUS za 2022 rok, przecież na pewno dostała go pocztą. I można zrobić na papierze ten PIT za 2022, sprawdzić jak tam wyszedł podatek, czy była nadpłata. I będzie można się zalogować na e-pit.
Pod warunkiem, że znajdzie sie pit11a za 2022...
A jak nie znajdzie to po prostu z jakiegos programu wysłać? typu np gofin?
Nic nie wysyłaj , bo na 100 % Skarbowy ją rozliczył za ubiegły rok.A jeżeli chcesz to podejdź do zus i pobierz pit za 2022 i sprawdzisz
Nie nie, nie o to mi chodzi żeby wysyłąc za 2022rok tylkoo za 2023r złożyc pit37 żeby miała wcześniej pieniądze
Kom. 15 - no tak, albo e-pity, są różne darmowe aplikacje.
Coś ten 2022 rok nie daje mi spokoju. Jeśli też miała tylko rentę to powinna mieć nadpłatę podatku, bo przecież w 2022 była zmiana stawki podatku z 17 na 12 procent.
A może wzięła pieniądze i nawet nie wiem kiedy i za co...
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.