Ksef - czy nie będzie można pracować na fv papierowych?

Prowadzę małe Biuro, mam klientów, których komputer po prostu gryzie, nie każdy ma w ogóle profil zaufany, nie wiedzą co to jest i niektórzy po prostu nie będą potrafili zalogować się na swój ksef aby nadać mi uprawnienia. Zaraz będzie żale "zrobi to Pani za mnie"? itd. Nawet jeśli wystawią w programie swoje fv sprzedaży i wyślą je do tego ksef z poziomu programu bo będą musieli - to czy będą mogli przynosić mi dalej papierowe faktury do zaksięgowania? Czy ja jako Biuro Rach. obowiązkowo będę musiała ściągać fv zakupu i sprzedaży z ksef do swojego programu i już na papierowych nie będzie pracy?
Mogą przynosić Ci papierowe. Przy czym te papierowe to będzie tylko "wizualizacja", a nie właściwy dokument.
Czyli ja muszę ściągnąć formę elektroniczną do swojego programu aby mieć ten numer ksef na dokumencie ? Jak Wy macie zamiar rozwiązać te problemy z klientami którzy nie są ogarnięci technologicznie ?
Ewolucja: kto nie jest dostosowany do środowiska ten ginie...
Pytanie zadaj takie:
Czyli ja CHCĘ ściągnąć formę elektroniczną do swojego programu?

Ja chcę - jedno logowanie klienta do ksef.gov.pl - jeden token - i tyle jego ogarnięcia technologicznego będzie musiał klient dokonać. Co ze jego sprzedażą? TO już inna sprawa - MUSI wysyłać do KSEF... jakoś.
>z ksef do swojego programu i już na papierowych nie będzie pracy?

tylko w jakim sensie nie będzie pracy ?
ściągniecie do swojego systemu to jedno a zaksięgowanie dokumentu to drugie no tak mi sie przynajmniej jakoś tak wydaje
Praca nie zniknie niestety, pytanie jest o papierowe dokumenty - czy będzie można się na nich opierać.
Kom 6 -> tak właśnie nad tym się zastanawiam, jeśli nie będę ściągać do swojego systemu fv klientów z ksef to czy mogę bazować na tych papierowych otrzymanych od klienta? Pomijam na razie kwestię czy klient wyśle swoją sprzedaż do ksef
Wg mnie można będzie bazować na tych papierowych. Mają nadrukowany nr KSef, więc będzie wiadomo, że oryginał jest elektroniczny, a KSeF zapewnia też przechowywanie faktur, więc wydaje mi się, że nie trzeba koniecznie ściągać i zapisywać tej elektronicznej wersji .

Trzeba tylko będzie uważać na to, że oprócz tych faktur KSeF mogą być również normalne faktury papierowe i te podlegają przechowywaniu na dotychczasowych zasadach.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.