Odmowa czy jest jeszcze szansa

Dobry wieczór.
Posiadam orzeczenie o częściowej niezdolności do pracy.
Otrzymałem decyzje odmowną przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy ponieważ nie został spełniony warunek wymaganych 5 lat ubezpieczenia w ostatnim 10leciu przed powstaniem niezdolności - brak podstaw prawnych do przyznania renty.
Czy jest sens się odwoływać?
Mam zamknąć działalności i zarejestrować się jako bezrobotny? Zostanę bez środków do życia.
Uważam, że nie ma sensu się odwoływać. Dg nie musisz likwidować, a wręcz przeciwnie. Mozesz składać wniosek za jakiś czas ponownie jak będziesz miał 5lat w ubezpieczenia w dziesięcileciu licząc wstecz od daty złożenia ponownie papierów.
W ostatnim 10leciu udowodniono okres ubezpieczenia 4 lata3 miesiące 29 dni to teraz powinienem być objęty ubezpieczeniem przez okres "8 miesięcy" aby spełnić warunek 5 lat ubezpieczenia ?
Czy okres bycia na zasiłku chorobowym wliczy mi się w te "miesiące"?
Czy aby np. w przyszłym roku starać się o rentę to można od razu czy musi być 182 dni zwolnienia lekarskiego ?
Tak. Musisz dobić do 5 lat. Zasiłek wlicza się ale nie pełny ale ograniczony do 1/3 ilości okresów składkowych, ponieważ jest to okres nieskładkowy. A potrzeba 5 lat okresów składkowych i nieskładkowy. Lepiej nie chorować bo okres oczekiwania może się wydłużyć. Nie musisz być na l4 aby wnioskować o rente.
Dziękuję.
Pewnie idzie to wyliczyć kiedy ponownie złożyć
wniosek o rentę?
Jeśli będę miał jakieś pytania jeszcze w tej sprawie to pozwolę się zapytać.
Dziękuję.
Pewnie idzie to wyliczyć kiedy ponownie złożyć
wniosek o rentę?
Jeśli będę miał jakieś pytania jeszcze w tej sprawie to pozwolę się zapytać.
Za 8-9mcy jak napisałeś
Jak miałbyś np 3 lata składkowe i 2 lata nieskładkowe. To zus weźmie 3 lata składkowe plus 1 rok nieskładkowego a to daje 4 lata czyli o rok za mało
Mnie brakuje 2 miesiące do lat 5 nie wiem o co chodzi mialem rente od 2001 do 2p17roku w lipcu 2017roku odebrano w zus rente to skąd mam wziąść te 2 miesiące skoro mialem rente 16lat nie rozumiem skąd brakuje skoro bylem na rencie
Skoro mialem rente 16lat od 2001 do 2017lipca potem zarejestrowałem się w urzędzie pracy w sierpniu to skąd mam mieć te 5lat składowe skoro mialem rente nie rozumie skąd znalazło się 3miesace co muszę mieć z 10 lat te 5 lat proszę o pomoc
Mnie brakuje 3 miesiące do lat 5 nie wiem o co chodzi mialem rente od 2001 do 2017roku w lipcu 2017roku odebrano w zus rente to skąd mam wziąść te 3 miesiące skoro mialem rente 16lat nie rozumiem skąd brakuje skoro bylem na rencie
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.