Kwoty vat z faktur - a rejestry vat? Czy dobrze?

Mój mąż prowadzi firmę. Obsługuje go biuro rachunkowe. Ostatnio wzięłam rejestry vat męża bo chciałam coś sprawdzić, i okazuje się, że jak mąż wystawia fv np. na kwotę netto 528, 46 zł vat 121,54 zł brutto 650 zł, to w rejestrze vat jpk mąż ma ujęte netto 528,46 zł, ale VAT 121,55. Okazuje się, że np na 20 faktur wystawionych w miesiącu połowa z nich ma vat różny w rejestrze niż na fv właśnie o 0.01 grosz. Jest tego bardzo dużo w ciągu roku Czy to tak może być? Czy to nie powinno być w rejestrze odzwierciedlenie z fv, czy porozmawiacuz księgową czy tak zostawić, aby dalej tak robiła?
Księgowa robi to błędnie. US pewnie się tego nie czepia bo różnice są niewielkie, co nie zmienia faktu, że jest to błąd.
Czyli pogadać z nią, czy nie? Ja lubię jak jest porządnie zrobione, nie chce żeby us się miał do czego przyczepić? Możemy jej zwrócić uwagę i poprosić aby robiła to prawidłowo?
To zwróć jej uwagę.
Pewnie, że można z nią porozmawiać na ten temat.
To jest ta sama księgowa, która paragony za autostrady księguje w kwocie brutto nie odliczając z nich vat?
Taaakkk
Ogólnie to jest horror, fv przychodowe w EUR nie przeliczone w kpir i w rejestrach vat za cały rok i ujęte w euro, źle odliczone vaty, ciągle grosze niezgodne z fv zakupów i sprzedaży, błędnie ujęte zwroty, opłaty ewidencyjne za przeglądy nie ujęte w koszty, zaliczki ujęte w rejestrach vat w kwocie np 10 000 netto zamiast brutto (vat niezgodny o 450 zł ale to nic) 7 takich fv. Np fv zaliczki nie ujęte do vat zakupu, ale ujęta cała faktura rozliczeniowa koncowa i powiększoną o zaliczkę, fv z Leroy w kół. Wynagrodzenia w naturze :) koszty transportu towarów w kol.pozostale zamiast koszty uboczne, same kwiatki, a jestem dopiero na czerwcu, wszystkie miesiące są do korekty, JPK, vat UE, zaliczki na pdof
No, to sprawdź czy nie ma tam więcej takich "kwiatków".
A co za tym idzie bledna zdrowotna. Kto za to poniesie odpowiedzialność podczas kontroli?
Jutro mamy z mężem z nią spotkanie, będzie ustalane co dalej
Najlepsze że ona mężowi prowadzi księgi już 15 lat i on myślał że ma wszystko na 100% dobrze a teraz się stresuje, bo ma duże zwroty vat, bo sprzedaje na UE z 0% a kupuje w Polsce 23%
ZWROT VAT = pierwszy stopien do kontroli us

po co szukac kolejnych kwiatków??? lepiej zmienic ksiegowa albo samemu sie tym zająć :P (bo jak ktos proponuje ze masz sprawdzac ksiegową to chyba zaklada ze wiesz lepiej niż ona...)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.