Dofinans. stanowiska pracy dla bezrobotnego

Otrzymaliśmy z UP dofinansowanie na nowe stan. pracy 28 000, kupiliśmy ŚT za 38 854. Odliczony VAT oddajemy do UP. Czyli ogólem mamy dofinansowanie w wysokości 72 %?? Czy jest dobrze?? Możecie sprawdzić?
72,06 %
Uff. Czyli dobrze. To chyba przez tą cholerną pogodę nie mogę się skupić. Bardzo Ci dziękuję :)
Ale zaczekaj
jeszcze vat
trzeba odjąć go od tych 28.000
ile tego vatu oddajesz do UP ?
Jak dostaliście brutto 28.000, to odejmujesz od tej kwoty brutto ten VAT i dopiero wyliczyć procent dofinansowania
No tak. 23% To też wychodzi 72,06%. Tak?
Czyli oddaję cały VAT od 38 854?? Czy od kwoty 28 000??
28.000 dostaliście
kupiliście za netto 38.854 Tak ? i vatu jest 23 % tak? to = 8.936,42 vatu i ten vat sobie odliczycie jeśli ten zakup służy działalności opodatkowane vat
oddajecie cały vat czyli 8.936,42
więc
28.000 minus 8.936,42 = 19.063,58
19.063,58 : 38.854 i x 100 = 49,06 %
czyli dofinansowanie wynosi 49,06 %
Nie wiem tylko czy zwracacie cały vat , bo ja otrzymałam z UP notę w której była podana kwota VAT-u do zwrotu , i ona była mniejsza .
Juz wiem, zajrzałam do notatek swoich , bo sie zakręciłam
ten vat jest liczony metodą w stu od kwoty brutto dofinansowania u ciebie od tych 28.000
u ciebie vat do zwrotu będzie chyba 5.235,77
wiec procent dofinansowania liczysz
28.000 minus 5.235,77
i to dzielicz przez 38.854
moim zdaniem wyjdze 58,59 %
Ale sprawdx, możesz masz note z UP i tam będzie podana kwota zwrotu vatu
No to nieźle. Jutro zadzwonię do nich. Kupiliśmy za 38 854 brutto. Byłam przekonana, że oddajemy vat od tych 28 000.
Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Może nie jest tak źle. Więc chyba dalej będzie to 72,06% Im więcej czytam, tym większy mam mętlik - dlatego lepiej z kimś porozmawiać :)
Moim zdaniem Aniu Twoje dofinansowanie będzie wynosić 58, 59% , A nie 72 %. Bo 28.000 minus 5.235 77 = 22.764, 23. I teraz 22.764,23 : 38.854 = 58, 59%.
Moim zdaniem Aniu Twoje dofinansowanie będzie wynosić 58, 59% , A nie 72 %. Bo 28.000 minus 5.235 77 = 22.764, 23. I teraz 22.764,23 : 38.854 = 58, 59%.
I teraz dla sprawdzenia 38.854 × 58,59% = 22.764, 55 i dokładnie tyle macie dotacji.
Delfina, 38 854 to nasz zakup brutto, czyli 22.764 : 31.588=72,06%
31.588 x 72,06% = 22.762
Teraz będzie ok?
Dziękuję Ci za poświęcony czas.
Aniu nigdzie nie napisałaś wcześniej , że 38.854, to zakup brutto, więc jak to brutto, to netto jest 31.588,62
i procent dofinansowania 72,06 % jest ok.
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.