Biegly a błędy w księgowości

Kiedy biegly zgłasza powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa?
Czy jeśli wykryje typowe błędy popełnione w poprzednich latach? Dodam że będzie to badanie po raz pierwszy
Ło matko, a cóż Ty masz za przestępstwa? Biegły w zasadzie przychodzi aby pomóc i skorygować to co trzeba. Ja nawet na swój sposób lubię te badania.
Jak czytam art 77 ustawy o rschunkowosci to mam wrażenie że każdy błąd jest przestępstwem :)
Wyluzuj :) Biegły to nie kontrola skarbowa.
Spokojnie, AniaK ma całkowitą racje, dobry biegły to majątek - w razie w ... pomoże
Ja to z tych panikujących więc szukam dziury w całym :)
A jeśli badanie po raz pierwszy to biegły bada tylko biezący rok czy na poprzednie też patrzy?
Kom.5
Przecież ten sam biegły nie przychodzi do wszystkich :)
Wyluzuj :)
Jeśli biegły przychodzi pierwszy raz to weryfikuje również dane bilansu otwarcia.
Gdy stwierdzi nieprawidłowości to sugeruje sposób ich poprawy.
Lippy uspokajasz kolejny raz :) Czy Twoja firma tez podlega badaniu? Ty masz branże budowlana?
Miałam do czynienia kiedyś z badaniem i branżą budowlaną, więc coś tam pamiętam z tych tematów :)
A opowiesz jak to było z kontraktami w tej firmie? ;)
Czy też robiłaś produkcję w roku na podstawie protokołów czy w inny sposób?;)
Różnie to wyglądało, protokoły do jest dobre rozwiązanie.
Lippy jakby na to nie patrzeć to przy tych protokołach faktycznie 5tek nie trzeba ;)
Wg mnie trzeba, jak ustalisz wynik na poszczególnych budowach i jak zweryfikujesz, czy koszty, które są wykazane w protokole masz na właściwej budowie?
Przy dwóch-trzech kontraktach to jakoś da się ogarną na samym zespole 4, ale jak masz dużo umów, na dodatek część to kontrakty długoterminowe to ja bym się nie porywała na księgowanie bez zespołu 5.
Koszty do danej budowy mam w programie magazynowym więc teoretycznie wiem jaka jest ich suma.
Kontraktow mam max 3 rocznie przeważnie 1-2 ;)
Czy wynik na poszczególnej umowie jest mi do czegoś potrzebny procz do wyceny na dzień bilansowy?
W tym programie magazynowym masz też koszty wynagrodzeń i ZUS przypisane do budów? Koszty sprzętu? Chyba, że robicie wszystko siłami obcymi.

A jeśli chodzi o wynik - zapytaj szefa, czy wynik na poszczególnych umowach jest mu do czegoś potrzebny - przypuszczam, że raczej tak :)
Lippy głównie podwykonawcy pracowników jest tylko kilku :)

Jeśli o szefa chodzi on nie potrzebuje ode mnie tej informacji gdyż sam to wylicza na podstawie fv przychodowych plus koszty bierze właśnie z tego programu gdzie wszystkie koszty ma więc praktycznie dublowalabym robote u mnie w systemie.
Czy procz informacji dla szefa dzielenie u mnie w systemie jest do czegoś potrzebne skoro mam te protokoły? Co sądzisz?
Wg mnie do niczego więcej :))
Teoretycznie nie, w takiej sytuacji możesz spróbować, zobaczysz, czy jesteś w stanie uzyskać wszystkie niezbędne dane i wszystko prawidłowo zaksięgować.
A jaką metodą będziesz wyceniać kontrakty długoterminowe?
Co masz na myśli przez ,,niezbędne dane"? Ksiegowalabym na 4ki i produkcję w roku na podstawie ich protokołów. Czy coś jeszcze muszę pamiętać?

Kontrakty mysle by wyceniać metoda zysku zerowego bo jedynie takie dane będę miała. Do wyceny wgvstopnia zaawansowania nie uzyskam danych bo nie ma budżetów kosztów itp.
Przychody i koszty do wyceny mam zamiar gromadzić na kontach pozabilansowych ;)
Mam na myśli jakieś dane, które mogą się okazać potrzebne gdzieś "po drodze". Ale może tak być, że w ogóle nikt nic nie będzie od Ciebie chciał.

Gromadzić na pozabilansowych możesz, ale samą wycenę musisz zaksięgować na normalnych kontach na koniec roku.
Właśnie nic nie chcą ;) dla szefa tylko się liczy by mieć wynik na budowach ale to mają u siebie w osobnym programie magazynowym.

Tak. Zaksięguje prawidłowo do wyceny. Pozabilansowo by mieć wynik na danym kontrakcie.

Jesteście nieocenione w pomocy. Dzięki Dziewczyny !!
:) Miłego księgowania :)
Dzieki i wzajemnie ! :)
Jeszcze ja ! :)
Pytanie co sądzicie kontrakt dlugoterminowy budowa rozpoczęta w czerwcu tego roku. Były wystawiane faktury czesciowe i ponoszone koszty. Możliwe że na 31.10 produkcja w toku tu jest zero czy jednak się szarpać?:)
Oczywiście, że możliwe, budowa mogła stanąć na jakiś czas, nie wiesz, co się dzieje.
Chyba, że masz podstawy do wątpliwości - np. jedna faktura sprzedaży z lipca, a faktury od podwykonawców spływają na bieżąco co miesiąc.
Lippy nie jest to przerwa w budowie. Dostałam informacje, że po prostu wszystkie koszty zafakturowali
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda.

Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.