Jak obliczyć urlop

Witam mam problem z urlopem wypoczynkowym,wykorzystałam 17 dni licząc w tym także święto i weekendy pracuje w tej samej firmie już 5 lat mam umowę o pracę na czas nie określony i wpisane najniższą krajową,chodzi mi o to ,że czuje się oszukana dostając 70 zł za jeden dzień urlopu
Świąt i niedziel, wolnych sobót,nie wlicza się do urlopu.
Urlop należy liczyć na dni robocze.
Jeśli twoje wynagrodzenie jest stale miesięczne, to w miesiącu, w którym występuje urlop powinnaś otrzymać takie same wynagrodzenie jak byś pracowała.
5 lat i umowa jest na czas określony?
Urlop jest na czas nieokreślony,w umowie mam wpisana najniższą krajową a szefowa liczy mnie po stawce 15 zł za godzine
Sorry umowa
Pracujesz jak?
Na zmiany, w systemie godzinowym?
Jeśli w umowie masz wpisane "wynagrodzenie miesięczne....."
To tyle samo powinnaś dostać wypłaty w miesiącu urlopu.
Jeśli nie chorujesz w danym miesiącu.
Ok znajoma księgowa kazała policzyć tak: średnia krajowa brutto 3010 zł podzielić na 21 dni roboczych wychodzi 143 zł brutto co daje 123 zł netto a nie 70 zł tak jak obliczyli mi w pracy ,L4 nie było przez cały rok
Nie odpowiadasz na moje pytania więc trudno mi zweryfikować to co liczy twoja znajoma księgowa.
Ale z pewnością nie tak liczymy wynagrodzenie za urlop.
Kom. 7
Nawet licząc tak jak Ty liczysz:
3010 - 3010 x 13,71% (społeczne) = 2597,33
2597,33 - 2597,33 x 9% (zdrowotna) = 2363,57
2363,57 : 21 = 112,55
Z tego co piszesz to liczysz razem ze świętami i weekendami, a przecież wynagrodzenie za urlop należy się tylko za dni jakie w grafiku miałaś jako dni pracy. Tak więc przykładowo za urlop od poniedziałku do niedzieli w którym przewidziano 5 dni pracy wychodzi kwota 5 x 112,55 = 612,75 zł mimo, że było to 7 dni kalendarzowych i wg Twoich wyliczeń byłoby, to: za 1 dzień roboczy 612,75 : 7 = 87,54 zł. No, a jeżeli po drodze było jeszcze jakieś święto (też o tym piszesz, to kwotą pewnie wyjdzie ok. 70 zł za jeden dzień kalendarzowy). No, ale jak już wyżej napisano jeżeli masz stałe wynagr. miesięczne to będzie to jak w kom. 6 i żadne dodatkowe wynagr. z tytułu urlopu się nie należy.
Swoją drogę umowę masz już 5 lat i jak wcześniej za urlop było wypłacane?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.