Zdrowotne zasady ogólne

Mam problem bardzo proszę o pomoc. Wyliczenie składki zdrowotnej za lipiec.
dochody miesięczne:
styczeń 8 998,72 opłacone zdrowotne za:
luty 7 618,64 styczeń 8998,72 zdr. 809,88
marzec -16 785,33 luty 7618,64 685,68
kwiecień 5 300,94 marzec 3010,00 270,90
maj 5 933,36 kwiecień 3010,00 270,90
czerwiec 7 676,74 maj 3010,00 270,90
lipiec 7 533,73 czerwiec 3010,00 270,90
dochody razem 26276,80
Boję się że za czerwiec już źle policzyłam.

Czy poprawnie wyliczona składka za czerwiec i od ilu zapłacić za lipiec.
Nie mogę tego wyliczyć... ta strata mi komplikuje. Proszę.
Czerwiec dobrze.
Lipiec w uproszczeniu: 7533,73 - 2125,70 = 5408,03 -> podstawa do zdrowotnej za lipiec
Tzn. Wyliczenie za luty-czerwiec daje jeszcze dochód narastająco /-2125,70/ do wyliczenia podstawy zdrowotnego za lipiec i dlatego od czerwcowego dochodu 7533,73- odejmuję 2125,70. Czy ja popranie to czytam? Stąd = 5408,03?
A czy mogłabym poprosić o wyliczenie , bo za miesiąc znowu tego nie ogarnę.
To jest takie trudne a brak jakiejś podpowiedzi dokładnej w Gofinie po prostu wzór na przykładzie. Wszystko dobrze ja są dochody w każdym miesiącu stanowiące podstawę do naliczenia.
Pomyliłem w kom.1 co do lipca

Podstawa za lipiec to dochód narastająco minus dochody (narastające z poprzednich miesięcy wykazane w DRA), tj.
26276,80 - 8998,72 - 7618,64 - 2125,70 = 7533,73 (czyli po prostu dochód lipca w tym przypadku)
Dziękuję bardzo
Witam .
Jestem początkująca i czytam komentarze.
Tylko nie wiem skąd kwota 2125,70 zł.
Powiedzcie proszę
2125,70 to dochód za czerwiec narastająco po odjęciu dochodu ze stycznia i lutego (pozostałe miesiące 03-05 była strata narastająco po odjęciu dochodów ze stycznia i lutego)
Witam, proszę o pomoc Ww ustaleniu składki za lipiec- podatek liniowy
STYCZEŃ 14376,40 (zus 704,45)
LUTY -7351,58 (zus 270,90)
MARZEC -18026,93( zus 270,90)
KWIECIEŃ -6955,96(zus 270,90)
MAJ 22639,63 (zus 270,90) narastająco strata -9694,84
CZERWIEC 24352,28 narastająco dochód 29033,84
proszę o pomoc w wyliczeniu podstawy.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.