Świadectwo pracy - PRZEROBIONE !

Hej.
Miałam dzis taką sytuację. Pisałam świadectwo pracy pracownikowi klienta naszego biura rachunkowego.
Pracodawca tego pracownika dostał ode mnie to sw. pracy na adres e-mail w wersji PDF.
Pracownik był zatrudniony od 03.02.2020 - 28.03.2022
Przychodzi dzis ten pracownik po prawie pół roku i mówi ze ma wystawione źle sw. pracy, ze ma napisane do 29.03.2022. Patrze w swoje dokumenty, szukam sw. pracy w folderze na komputerze i to wysłane do jego pracodawcy i SW pracy było db wydane. Wysłane ze pracował od 03.02.2020 do 28.03.2022.
Widać było ze ktos to sw pracy przerabiał, bo np u mnie info o urlopie ojcowskim było na 1 str a u niego juz zaczynało sie na 2 str, tak samo ten 28 został poprawiony na 29 i to "9" było napisane inna cznionką niz pozostała tresc swiadectwa.
Domaga sie poprawy sw. pracy!
Wydaje mi sie ze pracownik musiał jakos skonwertowac ten plik pdf do worda usunac 8 i zrobic 9 i nawet sie nie zorientował ze wstawiło mu inna czcionke.
Jeszcze przyszedł z dokumentami z biura pracy bo sie chce zarejestrowac jako bezrobotny.
Piernik teraz wie gdzie , po co i komu przedłozył PRZEROBIONE przez sb sw. pracy.
Zostaw i nic nie koryguj. Jeśli sie upiera, niech napisze oficjalne pismo na które Ty odpiszesz, ze świadectwo zostało wydane zgodnie z przepisami prawa i prawidłowo, a odebranie go zostało poświadczone jego podpisem.
Swoją drogą, wie, że to karalne?
Nie mam pojecia.
Ale klient wiecznie miał z nim problemy......
on juz i tak był karany........
Więc tym bardziej nic nie rób.
Jeśli bardzo chce, niech pisze pismo z prośbą o poprawkę, a Ty ładnie napisszesz ze przeanalizowałas, sprawdziłaś i było wystawione dobrze, a odebranie było poświadczone.
Miałaś wypisane dobrze i tego się trzymaj.
A czy rzeczywiście jest poświadczenie odbioru Twojej wersji przez pracownika?
Musze sie dodzwonic do klienta (pracodawcy) czy podpisywał na jego kopii odbiór
Jakie świadectwo odebrał ? na świadectwie potwierdza odbiór, chyba że wysłano pocztą. Pracodawca nic nie zmieniał sam ?
Musze jeszcze dodzwonic sie do pracodawcy i zapytac czy on cos nie zmieniał - ale nie sadze.
Nie pierwszy raz wysyłam mu sw. pracy i nigdy nie było problemów.
Tym bardziej ze było wysłane w PDF - nie zmieni tego tak łatwo.
Ten "PRACOWNIK'" pewnie musiał cos kombinowac...... to z dnia na dzien nie przychodził do pracy, pracował w budowlance , spinał sie po wysokosciach a badan lekarskich nie chciał robic, cyrki z nim były.
Nie rozumiem tylko 1 rzeczy....
skoro potrafił ktos przerbic sw pracy z 28 na 29 to dlaczego teraz nie przerobi z 29 spowrotem na 28 ????????
O mu brakuje dni aby dostać zasiłek dla bezrobotnych
A dlaczego rozmawiasz bezpośrednio z pracownikiem? Nie jest klientem biura. Jeśli ma sprawę dotycząca świadectwa pracy lub jego duplikatu powinien zgłosić się do pracodawcy.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.