URLOP WYPOCZYNKOWY ILE ZOSTAŁO

PRACOWNICA BYŁA ZATRUDNIONA OD 03.01.2022 - 25.03.2022 NA 1/2 ETATU.
Wymiar urlopu = 20 dni
czyli 10 dni na rok 2022
za okres zatrudnienia 03.01.2022 - 25.03.2022 = 3 dni urlopu, wykorzystała 1 za 2 wypłacono ekwiwalent. W okresie kiedy była przerwa była na stazu.
Teraz jest od nowa zatrudniona po stazu tj. od 01.08.2022 - 01.08.2023 do wykorzystania ma pozostałe 7 dni ?
co w przypadku jeśli wykorzysta 7 dni załóżmy we wrzesniu, pozniej zrezygnuje z pracy w pazdzierniku bedzie przerwa w listopadzie i od nowa bedzie zatrudniona od grudnia ? to wtedy juz nie bedzie miec wcale urlopu?
I za prace od 01.08.2022 - 31.12.2022 przysługuje jej 5 dni a nie 7. jak to ugryzc ?
Jak ci wyszło 7dni?
Jak co wyszło 5 dni?

pokaż JAK liczysz
10 dni na rok - 3 wykorzystane w okresie 03.01.2022 - 25.03.2022 to zostało 7 dni na resztę roku

20 * 1/2 = 10
10/12 = 0,83
0,83 * 5 = 4,15 tj. 5 dni
I-III 3m-ce
VIII-XII- 5 mcy

10/12*8=7dni-3wykorzystane=4dni tj 32h u ciebie
No własnie..... i wychodzi ze wykorzysta 7 dni w roku a przysługuje 10
Kobito- ONA nie pracuje cały rok, prawda?
No nie pracuje cały rok.
ale zalóżmy ktos pracuje w jedym zakładzie pracy juz 20 lat.
ma wymiar 26 dni.
Przychodzi marzec bierze cały urlop a we wrzesniu sie zwalnia - i co ? tez nie pracuje cały rok a wykorzystał 26 dni
Tu nie chodzi o to czy wykorzysta więcej czy nie , tylko o to że źle liczysz :)
Przychodzi marzec bierze cały urlop a we wrzesniu sie zwalnia - i co ? tez nie pracuje cały rok a wykorzystał 26 dni

ma umowę np na na czas nieokreślony- TO urlop nabywa z góry, w styczniu już może wykorzystać pełny wymiar,
zwalnia się i już w NOWYM zatrudnieniu BEZ urlopu
Przy umowach na czas okreslony liczy sie tak jak w kom 5 ? a nieokreslonych ma z góry?
a jakby ona miała na czas nieokreslony to by miała 7 dni ?
GDYBY babka miała wą........................

umowa na czas określony=do czasu trwania umowy
umowa na czas nieokreślony - nabywa z góry
Dzieki. EdithA jestes niezastapiona ;))
E tam ;)
Jak nie jak tak:-)
BeaEL LOVE :)))))))))))
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.