Senior - PIT O

Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie ulgi dla pracujących seniorów. Mam pracownika, który ma 67 lat. w tym miesiącu przekroczył 120 tys. więc wpadł w drugi próg podatkowy. Do tej nie złożył wniosku o stosowanie ulgi PIT O. Czy mogę mu teraz jeszcze raz podsunąć pomysł by złożył taki wniosek by nie liczyć podatku 32% czy lepiej niech sam odzyska w zeznaniu rocznym ?
Warunkiem korzystania z ulgi dla seniorów jest nieprzekroczenie przychodu 85 528 zł w roku podatkowym - on jak piszesz przekroczył więc nie może. No i nie może pobierać emerytury/renty
KOM. 2 zakładam ze nie jest na emeryturze, bo ulga tylko takich dotyczy
Do komentarza 2: OLI
nie jest na emeryturze , tylko osiągnął wiek emerytalny.
Trochę ta ulga mnie przeraża.:(
Czyli jak wiem, że dochód pracownika przekroczy 85 tys. w roku podatkowym to ulga nie ma w ogóle zastosowania?
nawet do dochodu poniżej 85 tys. (gdyby pracownik złożył oświadczenie)
Kom.4
Gdyby złożył oświadczenie , że ma prawo do ulgi to:
- do kwoty 85.528 nie naliczasz podatku
- powyżej tej kwoty podatek naliczasz według pierwszego progu z zastosowaniem ulgi podatkowej ( 3.600 ) , dopiero jak przekroczy 120.000 liczysz 32%.
W sumie wolne od podatku ma 85.528 + 30.000 = 115.528
Dziwne , że jeszcze nie złożył takiego oświadczenia.
Kom.4
a może teraz złozyć takie oświadczenie?
Kom5
Dziwne że jeszcze nie złożył oświadczenia ?
a ja sie nie dziwię, takie zamieszanie jakie jest teraz z tym wszystkim sprawia że ludzie sami się pogubili we wszystkim i nie wiedzą co mogą, czego nie, boją się tych "niby ulg i przywilejów".
Kom.6
Oświadczenie może złożyć w każdej chwili.
Kom.7
Na pewno masz dużo racji.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.