Spółka jawna składka zdrowotna

Witam, proszę o pomoc.
Mam spółkę jawną- 2 wspólników (liniowy)- pełna księgowość. Chciałabym zaliczyć do kup w lipcu zdrowotną 8700, tylko pytanie czy mogę za każdego wspólnika czy limit obejmuje wszystkich wspólników ( czy mogę do kup zaliczyć 17400 czy tylko 8700). Składki w ciągu roku płacone wyższe więc jednorazowo mogę odliczyć max. :) z góry dziękuję- ewentualnie jeśli macie w planach też księgować w kup to czy tworzycie jakieś dodatkowe konto ? :)
Slładki wspólników nie sa kosztem spółki
każdy wspólnik ma swój limit 8700
Kom.1 - To jak wspólnicy spółki jawnej mają zaliczyć zdrowotną do kup na potrzeby zdrowotnej?
Ja to widzę w ten sposób
wyliczasz na kartce każdemu wspólnikowi dochód wg udziału w spółce
do wyliczonych kosztów wg udziału dodajesz ich zapłacone składki zdrowotne/ nie więcej niż 8700
= dochód do podstawy zdrowotnej każdego wspólnika z osobna
Rozumiem, czyli zdrowotnej nie księguję a uwzględniam jako koszty uzyskania przychodu podczas wyliczania zaliczki i podstawy zdrowotnej :) Dziękuję za pomoc :)
Jeżeli u mnie wspólnicy spólki cywilej mają przez cały rok stratę to korzystniej jest mi dać tą zdrowotną 8700 (jeśli się uzbiera) do kUP przy rozliczaniu PIT, niz odliczyć od dochodu którego nie ma.
Kom3) Pojawia się pytanie czy ten schemat, to nie jest odpisanie składki zdrowotnej od dochodu ?
Tylko składka dana w koszty może obniżyć podstawę zdrowotną - takie dopisanie do kosztów "na boku" chyba nie działa ?
Kom.6
A czemu nie działa ?
Podobnie jest z FP którego nie można odliczać od dochodu. Dopisywany jest do sumy kosztów ( też na boku ). No chyba , że ktoś ma program przystosowany do wprowadzania kosztów tylko danemu wspólnikowi ( specjalna zakładka ).
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.