Terminowa wpłata pit-4

Mam pytanie:czy za terminowe wpłacenie podatku dochodowego od osób fizycznych PIT-4, będzie można skorzystać z 0,6% już od deklaracji za czerwiec płaconej w lipcu?
...wynagrodzenia wyłącznie dla płatników pobierających podatek dochodowy od osób fizycznych obliczony przy zastosowaniu skali podatkowej. Tym samym wynagrodzenie dla płatników pobierających PIT na zasadach ogólnych wzrośnie z 0,3 do 0,6 proc. kwoty podatków pobranych na rzecz budżetu państwa.

jak dla mnie skoro zmiana od 1 lipca, to od tych POBRANYCH zaliczek od przychodów w lipcu 0,6 % czyli za PIT 4 lipcowy dopiero więcej..
nie czytałam interpretacji prócz tego co MF napisało jw
Jak dla mnie to miesiąc pobrania czyli lipiec w lipcu.
Dziękuję
Czyli zdania różne....i coś wiesz Menka ?>
Znalazłam takie wyjaśnienie: "Przewidziano w nim jednocześnie podwojoną stawkę 0,6%, która przysługuje płatnikom z tytułu terminowego wpłacania PIT, ale tylko pobranego przez nich w okresie od 1.07.2022 do 31.12.2023 r. od dochodu podlegającego opodatkowaniu przy zastosowaniu skali podatkowej."
Czyli rozumiem od pobranego w lipcu,czyli od deklaracji za lipiec.Tak jak mówiłyście :)
No czyli teraz dla pit 4 za 6 / 2022 - po staremu,
a dla pit 4 za 7 /2022 dopiero po nowemu ?
tak to rozumiesz ?
Ja to rozumiem tak:
Ponieważ za czerwiec w lipcu więc 0,6%.
Napisano:
"pobranego przez nich w okresie od 1.07.2022 do 31.12.2023 r."
No właśnie to mnie myli, płatnik to co pobrał od 1 lipca = 0,6%== od 1 lipca co pobierze ( zaliczki) to pit 4 będzie za lipiec do 20 sierpnia wpłata i tam wg mnie 0,6 dopiero....
Kom.8
Ale ja sobie myślę tak:
W czerwcu nie pobiera tylko dopiero w lipcu, pomimo, że to wynagrodzenia za czerwiec.
Kom.9 no właśnie i tu mam problem z tym,

jak w czerwcu WYPŁACIŁ, to i w czerwcu pobrał......
czyli pit 4 za czerwiec chyba wg 0,3

nie wiem
Szczerze nie wiem co zrobić...
No cóż.....ja robię tak, jak wyżej napisałam.
Mam odpowiedź KIS :
Wynagrodzenie płatnika dotyczące podatku pobranego przed dniem 1 lipca 2022 roku wynosi 0,3% (podatek pobrany w miesiącu czerwcu od wynagrodzenia wypłaconego w czerwcu). Dopiero od podatku pobranego po tym dniu stosuje Pani stawkę 0,6% (czyli od wynagrodzeń wypłaconych po 1 lipca 2022 roku).
REGINA (11:24:58)
o to mi chodziło, czyli krótko mówiąc od pit 4 za miesiąc lipiec 2022 dopiero ? ( termin do 20 sierpnia)
P_ANNA ZIÓŁKOWSKA (11:25:21)
Tak.

czyli tak ja myslałam
Ok, dzięki :)
Dzięki za rozmowę
Miło było wymienić spostrzeżenia :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.