Oprogramowanie - co za Reset2, którego symfonia wchłonęła i nie będzie wspierała?

Dzień dobry,

Czy na naszym forum są osoby, które korzystają z oprogramowania Resetu z Wrocławia?
Firma została kupiona przez Symfonię i nie zamierza kontynowania działania oprogramowania R2KSIEGA, R2FK - pozostanie r2płatnik.
Czy szukaliście już jakichś zamienników lub macie coś godnego polecenia w rozsądnej cenie dla małego biura rachunkowego?
Dzień dobry,

a ja jestem wkurzona. Przechodziłam za namową informatyka na R2Fk w 2021 r i widzę, że teraz zostałam zmuszona do kolejnego przechodzenia , tym razem na Symfonię.
Tak na szybko obejrzałam ceny to zapłacę 2,5 więcej.
No po prostu świetnie, to się nazywa pełny profesjonalizm.
Szanowna Pani Aldono,

rozumiemy, że kolejna zmiana w dość krótkiej perspektywie czasu może być dla Pani stresująca i kłopotliwa. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby zmiana okazała się jak najbardziej korzystna oraz prosta do przeprowadzenia - udostępniamy narzędzia wspierające przejście, pomoc naszych specjalistów oraz specjalną ofertę dla Klientów Reset2.

Programy Symfonii, które proponujemy w zastępstwie dotychczasowych firmy Reset2, wykorzystują nowoczesne technologicznie rozwiązania, z łatwym i szybkim procesem aktualizacji. Uprzejmie prosimy o kontakt na przejdzdonas[at]symfonia. pl. Udzielimy odpowiedzi na Pani wątpliwości.

Serdecznie pozdrawiamy

Symfonia
Również dołączam się do pytania
Testowaliśmy już SKP, Optimę, Enovę, w ostateczności coś z tego wybiorę, ale to jednak nie jest to samo. Zależy mi na seryjnym wysyłaniu JPK, seryjnym wysyłaniu informacji o podatkach i ZUS do klientów na ich e-mail bezpośrednio z programu, jak również na szybkim podliczaniu różnic kursowych. Jednym słowem wszystko co ułatwiało pracę biurom rachunkowym. Jeśli coś znaleźliście to dajcie znać
To jest skandal i oszustwo. Wybrałam program Reset2 bo był lepszy niż Symfonia. Logiczne. Dlaczego teraz zostałam zmuszona do ponownego zakupu kolejnego programu? Według Symfonii najlepiej żebym kupiła ich program i ponownie zapłaciła mnóstwo pieniędzy. W Reset2 miałam wykupione wszystkie programy o najwyższych parametrach dla biura rachunkowego. Teraz mam znowu wszystko kupić? Znowu wydać kilka tysięcy? Znowu szukać programów?
A co z przeniesieniem danych kilkudziesięciu firm do nowego programu? Kto to zrobi? Kto za to zapłaci? Stracony czas i nerwy!
Reset2 był najbardziej intuicyjny, prosty w instalacji i codziennym użytkowaniu. Nie ma drugiego takiego na rynku a próbowałam chyba 15 różnych programów. To jest zwykłe złodziejstwo ze strony Symfonii. Nie kupię od nich programu choćbym miała zapłacić za niego 1zł (a taką cenę powinni byli zaproponować informując nas o przejęciu i likwidacji Reseta).
Proponuje wypróbować programy z Pakietu Przedsiębiorcy, np. Małą Księgowość. Świetny, intuicyjny program, który na bieżąco jest aktualizowany. Można pobrać za darmo, żeby sprawdzić funkcjonalność...https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/mala-ksiegowosc
W programie rozliczyć można zarówno spółki jak i jednoosobowe firmy na ryczałcie i kpir.
Dziękuję za polecenie Małej Księgowości. Znam, używałam kiedyś i bardzo sobie chwalę. Przy małym biurze rachunkowym jest to bardzo dobry zamiennik Reset2.
A dlaczego piszę, że używałam, a nie używam do tej pory? Musieliśmy się z niej wycofać, jak biuro się rozrosło. Mała Księgowość nie posiada seryjnego wysyłania JPKów, seryjnego wysyłania informacji o podatkach i żydach. Reset robił to jednym kliknięciem. Gdyby nie te "wady" bez zastanowienia wróciłabym do MK, ba... nawet bym się z nie wcześniej nie przesiadała na nic innego. Jestem cały czas w trakcie testowania. Bez rewelacji. Jak znajdę ideał to się podzielę i Was proszę o to samo. Wcale nie jest łatwo znaleźć zamiennik Reset2. Teraz jest jeszcze trochę czasu, ale niedługo może zacząć się panika...
Dziękuję za polecenie Małej Księgowości. Znam, używałam kiedyś i bardzo sobie chwalę. Przy małym biurze rachunkowym jest to bardzo dobry zamiennik Reset2.
A dlaczego piszę, że używałam, a nie używam do tej pory? Musieliśmy się z niej wycofać, jak biuro się rozrosło. Mała Księgowość nie posiada seryjnego wysyłania JPKów, seryjnego wysyłania informacji o podatkach i zusach. Reset robił to jednym kliknięciem. Gdyby nie te "wady" bez zastanowienia wróciłabym do MK, ba... nawet bym się z nie wcześniej nie przesiadała na nic innego. Jestem cały czas w trakcie testowania. Bez rewelacji. Jak znajdę ideał to się podzielę i Was proszę o to samo. Wcale nie jest łatwo znaleźć zamiennik Reset2. Teraz jest jeszcze trochę czasu, ale niedługo może zacząć się panika...
Z tego co widzę Mała Księgowość nie jest przystosowana do pełnej księgowości, tylko kpir oraz ryczałt. To w takim razie biuro rachunkowe nie poradzi sobie w tym programie.
Jest gdzieś niezależne forum użytkowników RESET ?
Witam, czy komuś udało się odnaleźć program podobny do oprogramowania Resetu R2KSIEGA, R2FK ? Ściągałam już kilka programów wersje demonstracyjne i to jest straszne. Reset to tak intuicyjny program, łatwy, nie ta trzeba było specjalnego wdrożenia. Jak można było zlikwidować te oprogramowania. Ja na pewno nie przejdę na Symfonię, bardzo dużo ludzi narzeka na to oprogramowanie.
Czy orientujecie się czy można dogadać się z Symfonią żeby im płacić za Symfonię ale żeby RESET można było dalej u nich używać ? Tylko żeby pilnowali żeby zgodnie z przepisami było a nie muszą robić żadnych rozwojowych aktualizacji. Przeglądam różne programy i to jest badziew w stosunku do RESETU i jego możliwości i intuicyjności.
Dobrze by było zebrać wszystkich użytkowników RESET i coś wspólnie może by się udało wypracować. Jakies forum może. Taka wielka grupa ma większe przebicie
Testuję programy od ogłoszenia przez Symfonię końca wsparcia dla R2:
- Symfonia jest biedna w możliwości, nieintuicyjna, nie testowałam długo bo szybko się zniechęciłam,
- Mała Księgowość to fajny programik, ale za mało funkcji dla biura obsługującego 200+ firm,
- Rachmistrz NEXO ogrom możliwości, pozytywnie zaskakuje, ale w mojej opinii jest nieintuicyjny i niepotrzebnie skomplikowany,
- RAKS - prowadzimy księgi handlowe i środki trwałe w tym programie od lat, wielu funkcji mu brakuje, ale ma świetne wzorce księgowań i to taki bezpieczny wybór w naszym przypadku, już go znamy i damy radę szybko na niego przejść, a brakujące funkcje uzupełnimy excelami (z bólem serca, bo R2 robił te rzeczy sam),
- Comarch Optima to obecnie jedyny konkurent dla RAKSa, wydaje się dość kompletny w funkcje i przejrzysty w obsłudze, póki co dopiero zaczynam testowanie, ale pierwsze wrażenie robi naprawdę dobre.
Moje małe podsumowanie, chętnie poznam opinie innych :)
Reset jest najlepszy nie ma takiego zamiennika na rynku jak reset, jeden program wiele możliwości. Konkurencja w zamian za ten jeden poleca trzy. Symfonia przekonuje do swego badziewia a powinna wycofać swoje i sprzedawać reseta. Wszędzie symfoniowcy piszą, że ich program jest bardzie nowoczesny idt. szkoda że nic się nie zmienia od 15 lat
Symfonia MKP (chyba od przyszłego roku) będzie dostępna tylko jako usługa w chmurze z abonamentem miesięcznym płatnym od nr NIP. W moim wypadku to kilka razy drożej.
Dla mnie może być nawet za darmo, nie chcę mieć nic wspólnego z firmą symfonia i ich produktami tak jak traktują klientów tak ja ich będę traktował, "reklamował i polecał" oczywiście tak jak jest napisane w cudzysłowie czyli wiadomo jak. Pozdrawiam porażka UNIKAJCIE
Nie ma co dyskutować o tym, że Symfonia to słaby partner (też ich nie lubię). Nie oferują już programu do KPIR poza chmurą więc sami się skreślili z porównania.

Pobrałem demo Comarch Optima i Insert Rachmistrz nexo. Opinię wydaję po próbie założenia KPIR +VAT i wprowadzeniu paru dokumentów do powyższych ewidencji, czyli po pół godziny zabawy. Próbowałem po prostu zaksięgować ze dwie faktury do KPIR i rejestru VAT. Bardzo możliwe, że robiłem coś źle. Oceniam intuicyjność i prostotę na której mi zależy.

Zupełnie nie podobają mi się obydwa. W Rachmistrzu jak bym musiał to chyba dał bym rade coś zrobić ale było to by trudniejsze niż w obecnym programie. Optima ma niepotrzebne funkcje handlowe, które przeszkadzają to chyba nie jest program dla biura rachunkowego.

Dodatkowo demo Optimy jest słabe, ma wiele ograniczeń np. nawet pobieranie danych z GUS jest zablokowane. Zablokowałem sobie bazę (bezpowrotnie) po wprowadzeniu drugiej faktury bo miały rozpiętość dat powyżej 30 dni.
@Maciek - zdecydowanie ogromną wadą wersji demo Optimy jest to, że odpalają się wszystkie moduły na raz, również te zbędne handlowe. Jeszcze mocniej drażni mnie, że program WYMAGA wyboru uruchamianych modułów a po wyborze wywala komunikat, że to wersja demo, więc i tak uruchomi to co mu się podoba. Na dodatek firma testowa jest założona na księgach handlowych i nie ma możliwości wyboru KPiR lub ryczałtu, więc trzeba poświęcić dodatkowy czas na zaprogramowanie firm i wspólników, żeby w ogóle przetestować księgowanie i obliczanie podatków - oczywiście bez opcji korzystania z GUS, bo TO WERSJA DEMO. Nie wspominając o tym, że jak się zrobi drobny błąd w datach to demo się blokuje. Udało mi się potestować ten program dłużej na innej maszynie i ma naprawdę niezłe możliwości, ale wciąż nie jest tak kompletny jak R2księga! Nie mogę uwierzyć że nie ma na rynku programu który mu dorówna. Czy naprawdę nikt nie znalazł nic godnego uwagi...?
Witam Mała Księgowość program OK do obsługi prosty ale brak trochę funkcjonalności m.in. przeliczania walut, a to chyba nie jest trudne skoro pobierają dane z gus i chcą się dalej rozwijać to mogą wprowadzić szkoda poza tym OK. Co do innych zamienników polecam RAKS dają 50% upustu dla resetowców oraz Enova mówimy o pełnej księdze i pozostałych księgach. Pozdrawiam dałbym symfonii nauczkę za podejście do klientów ale sam jestem za słaby.
Co możecie powiedzieć o poziomie obsługi klienta, szybkości wydawania aktualizacji i stabilności pracy programów (czy się zawieszają itp.). Najbardziej interesuje mnie Insert i Raks.
Też testuje zarówno E-biuro jak i Rachmistrz Nexo pro. Ogólnie w e-biuro można się zaklikać przeskakując z zakładek. Ciekawe jest to, że nawet kategorii księgowych nie da się kopiować z jednej firmy do drugiej i trzeba je tworzyć od nowa. ponoć do końca roku mają wprowadzić taką możliwość. Program liczy źle amortyzację degresywną - na wsparciu założyli
sprawę, ale już trochę minęło i nic. Opisy zdarzeń gospodarczych w pkpir - wprowadzanie - tragedia. Co do rachmistrza, faktycznie mogliby trochę go uprościć. Comarch odpadł na starcie. Nie wiem jak RAKS nie zdążyłem go jeszcze przetestować.
RAKS to dobry program jeżeli ma się dobry wzrok. Niestety jest to chyba jedyne oprogramowanie testowane przeze mnie, które nie ma żadnej możliwości skalowania czcionki i nie zamierzają tego wprowadzić, tłumacząc się technicznymi przeszkodami.
Rachmistrzowi brakuje scalania dochodów z różnych firm, trzeba ręcznie dopisywać wyniki każdej firmy co miesiąc do podatku dochodowego. Wprowadzanie i księgowanie dokumentów jest tak szalenie skomplikowane, że dostaję dreszczy jak pomyślę o wyjaśnianiu tego pracownikom.
Comarch wciąż jest u mnie na czele konkursu. Nie znalazłam żadnej rzeczy która by mi go przekreśliła, mimo że wciąż ciężko się przestawić do latania między rejestrami a zapisami księgowymi. Do tego brak możliwości modyfikacji wpisów zatwierdzonych z bufora do księgi... dziwnie się tego używa.
Czy ktoś testował wapro kaper? Czy jest warty zainteresowania?
My korzystamy z Ognika Premium. U nas spełnia wszystkie wymagania :
- importujemy wszystkie dokumenty zakupu, sprzedaży wyciągi bankowe, (Od JPK_V7 do excla)
- przejrzyste Menu główne, okno vat,
- support techniczny bardzo dobrze zna program, odpowiedzi na nurtujące pytania są załatwione od ręki. Czasami wyskakując nam błędy przy wysyłce VAT, nie zdarzyło nam się nie uzyskać odpowiedź i nie rozwiązać problemu.
- nie ma problemu z archiwizowaniem baz, bo nie zajmują dużo miejsca.
- praca Ogniku jest szybka i dosyć intuicyjna,
- możliwie jest poprawienie zapisów, przed ostatecznym zamknięciem okresu księgowego w dzienniku, księdze.
- też u nich płace, kupiliśmy raz i na bieżąco aktualizowali bazy bez dodatkowych kosztów.
My też jesteśmy zmuszeni do zmiany programu. Reset2 był idealny dla naszej firmy. Wprowadzamy duże ilości faktur kosztowych i księgowanie przez MPK był dla nas ogromnym ułatwieniem. . Jesteśmy firma budowlaną. Czy znacie jakieś programy do pełnej księgowości oparte właśnie na MPK ?
Z tego co się zorientowałem mamy jeszcze rok na zmianę programów może symfonia poszła po rozum dalej nie komentuję bo szkoda słów
Niestety nie mamy roku na zmianę programu, do lipca Symfonia oferuje wsparcie techniczne i wszelkie aktualizacje, od sierpnia nie będą robione żadne aktualizacje tzn. w przypadku zmiany struktury w jpk zostajemy na lodzie. Pewnie można jpk eksportować do innego programu i wysłać ale nie mam pewności.
Wykupiłam szkolenie z Symfonii ale to tak archaiczny program w porównaniu z RESET-em, że nawet nie biorę go pod uwagę.
Oto jak będzie wyglądała funkcjonalność programu RESET po 31.07.2023
Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do zgłoszenia poniżej lista funkcji które nie są dostępne dla użytkowników programów linii R2 po tym gdy abonament wygaśnie:

Internetowy dostęp do zewnętrznych baz danych umożliwiający m.in.:
" pobieranie parametrów naliczania
" tworzenie nowych kontrahentów i firm na podstawie bazy GUS Regon
" weryfikacje czynnych podatników VAT w Portalu Podatnika prowadzonym przez MF
" weryfikacje czynnych podatników VAT w Portalu VIES prowadzonym przez UE
" pobieranie kursów walut z NBP
" aktualizowanie bibliotek (banki, KŚT, urzędy skarbowe, miejscowości)

Wygląda na to że nie będziemy mieli możliwości wysłania JPK do US
Wybraliśmy Rachmistrza firmy Insert. Nie jest to ideał, ale nie ma nic lepszego od niego w tym momencie na rynku. Droga firmo Insert jeżeli to czytacie, to proszę wsłuchajcie się w głosy swoich nowych klientów (również tych, którzy przechodzą z Resetu) i zlikwidujcie DROBNE mankamenty, o które ludzie się dopytują, a staniecie się monopolistą na rynku programów dla biur rachunkowych. Czego oczywiście Wam życzę. Nie ma nikogo lepszego w tej chwili.
Jednak Reset był najlepszy...
Ja również wybrałam Insert. Jak go testowałam było ok, natomiast jak został zainstalowany w sieci, to nie ma szans pracować w dobrym tempie, strasznie długo się odpala, same księgowanie w miarę szybko, ale przechodzenia do kolejnych zakładek mieli strasznie . Dzwoniłam do działu technicznego z zapytaniem, czy można zrobić jakieś wyłączenia, żeby przyspieszyć pracę, to odpowiedziano mi, że program ma duże wymagania techniczne i tyle. Czyli teraz muszę jeszcze zmienić sprzęt żeby działało poprawnie.
Może twórcy programów reset reaktywują firmę pod inną nazwą, trzeba obserwować, bo to najlepszy program.
Ponawiam komentarz mamy czas do końca roku 2023 wystarczy dokupić produkt symfonii najtańszy ale warto się upewnić jaki dotyczy kogo bo to zależy od programu z jakiego się korzysta, jest to info potwierdzone nawet ogłaszają to na stronie symfonii i przejdzdonas, piszę tak bo nie można wstawić linka
Ja tez wybralem Insert nexo rachmistrz. Nie mam ochoty na umieszczanie niczego w chmurze. Nexo trzeba oswoic ale wyglada na ok. Do tego teraz jest jakas promocja 70% wiec dopiero za rok beda na prawde chargowac. Rowniez nie widze niczego idealnie zastepujacego reset
O łaskawcy z Symfonii ! Możemy korzystać z Reseta do końca roku jeśli kupimy Symfonię, której nie chcemy i nie będziemy z niej korzystać. A tffu
Ja pracuję na SKP (super księga podatkowa firmy Format) i nie narzekam. Jest dość intuicyjny, można sobie dowolne mechanizmy księgowania (prawie KH). Kontakt z wydawcą wzorowy.
Chętnie poczytam opinie tych osób, co testowały ten program - dlaczego się zniechęciły ?
U nas WAPRO fakir
Ja korzystam z SKP. Duża baza porad. Niepodważalną zaletą jest "starodawne" działanie programu. Każdy rok działa na innej kopii programu. Można go sobie spakować w zip i trzymać w archiwum. Po rozpakowaniu działa bez instalowania.
W 2015 roku korzystałem z tego programu jak jeszcze był SAMem. Mam zipa do dzisiaj i mogę rozpakować, przejrzeć i wydrukować co chcę. Później miałem Infakta, oczywiście dzisiaj nie mam z niego nic ("zaleta" chmury). Później miałem Reseta i zapewne dopóki będzie zainstalowany na komputerze to mam archiwum. gdyby za jakiś czas trzeba by było zainstalować i odtworzyć bazę to spodziewam się, że nie odzyskam danych.
RESET to najlepszy program na jakim pracowałam. Jest bardzo intuicyjny, prosty w obsłudze i w punkt tworzy zestawienia proste do czytania przez klientów. Szybko się na nim pracuje, jest bardzo uporządkowany, co pozwala na szybką weryfikację. Pracownik ni musi posiadać wysokiej wiedzy merytorycznej żeby bezbłędnie zaksięgować. Pracowałam Ii testowałam wiele programów I porażka. Optima... uczę się pracować na tym programie I jestem załamana, mnóstwo niepotrzebnych funkcji, zero intuicyjność i, ale chyba nie będę miała wyjścia, bo Symfoni nie kupię. Mam nadzieję, że pójdą po rozum do glowy...
RESET to najlepszy program na jakim pracowałam. Jest bardzo intuicyjny, prosty w obsłudze i w punkt tworzy zestawienia proste do czytania przez klientów. Szybko się na nim pracuje, jest bardzo uporządkowany, co pozwala na szybką weryfikację. Pracownik ni musi posiadać wysokiej wiedzy merytorycznej żeby bezbłędnie zaksięgować. Pracowałam Ii testowałam wiele programów I porażka. Optima... uczę się pracować na tym programie I jestem załamana, mnóstwo niepotrzebnych funkcji, zero intuicyjność i, ale chyba nie będę miała wyjścia, bo Symfoni nie kupię. Mam nadzieję, że pójdą po rozum do glowy...
Od kilku tygodni używamy RAKS (KPIR) i nie jestem szczęśliwy. Na pewno nie jest lepszy od Symfonii na której pracowałem wcześniej.
Nikt tu nie chwalił Symfonii ale w porównaniu z RAKS to był fajny program :)
Również używam Reset i rozglądam się za innym programem, przede wszystkim do wystawiania faktur. Na symfonię nie przejdę dla zasady. Wykupili RESET tylko po to żeby zlikwidować konkurencję więc stracą na tym. Czyste marketingowe świństwo.
Czy naprawdę nie ma nic godnego polecenia? Musieliście przecież już coś wybrać. Na RAKS nie wytrzymam chyba nawet do końca roku.
Ja na to nowe dziadostwo też na pewno nie przejdę i wstępnie poznałam MK Rzeczpospolitej to myślę, że byłaby jakaś alternatywa ale postanowiłam też wysłać mój bunt do Symfonii: jeden za pośrednictwem formularza reklamacyjnego a drugi w formie maila do mojego opiekuna. Uważam, że skoro jest nas tylu niezadowolonych to trzeba tam walić drzwiami i oknami. Już raz się ugięli i przedłużyli dostęp na 2023 r. to co nam szkodzi próbować.
U nas drugi miesiąc w Optimie zamknięty - przyznam, że nie było lekko. Sporo jest przeróżnych udziwnień, ale najbardziej boli mnie coś, czego zupełnie się nie spodziewałam: brak sensownych wydruków. Rejestry to jakiś żart, rodzajów wydruków co niemiara, a żadnego wartego uwagi. KPiR można albo drukować "lewą" stronę z danymi dokumentu i "prawą" stronę z kwotami w kolumnach, albo jest wydruk na jednej stronie, ale tak wszystko ściubione, że czytelność zerowa. Nie wiem kto im te wydruki programował, ale powinien obejrzeć wydruki z Resetu, bo można się pochlastać z tymi ich...
Poza tym praca w miarę ok, jak już się pozna podstawy, to jakoś to idzie, bez wielkich zastrzeżeń, ale do Resetu daleko.
U nas księgi handlowe przenieśliśmy na WAPRO fakir. Jak na razie ok.
A co myślicie o programie ALA? Dla mnie jest przyzwoity, ale dopiero zaczęłam testowanie...
Do postu wyżej nikt nie chwali symfonii bo nie ma za co, kolego żałuj że nie pracowałeś na reset wtedy dopiero byś żałował zmiany. Pracowałem na symfonii parę lat na tą chwilę nikt nie dorasta do poziomu pracy na reset albo ja mam pecha i nie znalazłem, pozdrawiam
Też używam programy Reset2, są rewelacyjne. Niebawem zaczynam szukać innego oprogramowania, nie przejdę na ebiuro. Mam nadzieję, że nowym właścicielom i ich doradcom czkawką się się odbije pomysł likwidacji Reset2. Piszmy do Symfonii, niech zobaczą ilu jest nas niezadowolonych i ilu klientów mogą stracić. Pozdrawiam wszystkich.
Nic nie da pisanie do firmy. Oni wykupili Reset WYŁĄCZNIE po to żeby zlikwidować konkurencję którym jest lepszy, bardziej intuicyjny i przyjazny program od ich Symfonii. Obecnie mają okres przejściowy w którym mają dwa programy, których stałe aktualizacje generują podwójne koszty i są dla nich nieopłacalne. Muszą się jednego pozbyć i taki plan mieli już kilka lat temu. A którego i dlaczego akurat tego? Na całym świecie jest mnóstwo przykładów kiedy przejmuje się konkurencję wyłącznie tylko po to żeby się jej pozbyć i tym samym zniszczyć najczęściej lepszy produkt od własnego(gdyby był gorszy nie zadawaliby sobie trudu i pieniędzy).
Również pracowałam na Reset2 (wszystkich ich programach) prawie 10 lat. Po prostu nie ma lepszego! Testowałam sporo i każdemu coś brakuje. Na Symfonii pracowałam dużo wcześniej, myślałam że ją usprawnili, ale niestety ma duże braki co do Resetu. Mam tylko nadzieję, że ktoś opracuje program na wzór Resetu, chętnie zakupię.
Porażka, nie ma nic co mogłabym używać ze spokojna głową tak jak było z Resetem, Symfonio karma wróci, nie dam się Wam przekonać, po pierwsze ceny z kosmosu, po drugie płatne wsparcie(!!!!) po trzecie bez wsparcia zewnętrznej firmy, gdzie trzeba czekać w kolejce po poradę nie ma co zaczynać z Waszym programem, po czwarte prawdopodobnie nigdy nie dojdziecie do takie profesjonalnego produktu, który miał Reset. Nie znalazłam żadnej alternatywy, dlaczego nikt nie bierze przykładu z najlepszych, …..,
Koleżanki koledzy wiecie jak przesłać rozliczenie roczne składki zdrowotnej z r2płatnik firmy reset ?
Ja korzystałam z MK na potrzeby biura rachunkowego PKPiR i generalnie nie narzekałam. Wtedy nie prowadzili jeszcze rozrachunków. W pracy na pełnej ks. korzystałam z TRES. Symfonię miałam w gratisie na studiach i już po kilku zajęciach wiedziałam, że lepszego dziwoląga nikt nie mógł wymyśleć.
Do kadr używam od 15 lata R2Płatnik i jestem mega zadowolona. 10 lat temu pełną księgowość przełożyłam na Comarch ERP i pierwszy rok przeklinałam, ale od drugiego roku jak już nauczyłam się sama dopisywać wzorce, schematy, uprawnienia, obiegi dokumentów to kocham ją do dzisiaj za wszystko. Niemniej ona ma wszystkie funkcje, ale pokocha się ją dopiero jak się pozna na jakich zasadach on działa i skąd zaciąga dane. Mamy też wsparcie partnera Comarch, który jak my wymyślamy coraz to dziwniejsze zestawienia, to on nam bardzo szybko dopisuje zapytania SQL. Jeśli jakaś informacja została w jakiejkolwiek komórce, gdziekolwiek użyta - to znaczy, że da się ją wyciągnąć do kolumny na ekranie i dać do Exce
Dodam (ograniczyło mi liczbę znaków), że kadr nigdy nie przełożyłam z R2płatnika do Optimy, pomimo że przez 2 lata płaciłam za dostęp. Niestety funkcjonalności R2płatnik w kadrach żaden program nie dorówna.
Nie wiem czy to prawda, czy nie ale wiele lat temu słyszałam, ze R2Płatnik powstał jako odłam SAP. Może tam trzeba zacząć szukać podobnego oprogramowania.
Kiedyś testowałam (jak wybierałam Optimę) też ENOVA i nie był najgorszy, ale niestety brak wszystkich funkcjonalności, jak choćby automatyczne liczenie RK - wtedy oficjalnie mówili, że trzeba liczyć obok w excelu :-(.
Wiem, że Optima w module BR ma seryjne wysyłki JPK. W normalnym module jak wpisze się adresy e-mail, również wysyła seryjne maile.
Witam Wszystkich,
mam małe biuro rachunkowe i również pracowałam na RESET przez kilkanaście lat - wszystkie programy, jestem bardzo zadowolona z ich funkcjonalności, myślę że mamy duży problem. Postawiono nas w trudnej sytuacji rozglądam się za innymi programami i naprawdę nie wiem co mam wybrać ........ Mam tylko nadzieję, że ktoś nas wysłucha w SYMFONI i będzie kontynuował opiekę na programami RESET. Przecież jesteśmy dużą grupą , nie można lekceważyć naszych opinii jednoznacznie pozytywnych dla RESET i jednoznacznie krytycznych dla SYMFONI.
Dziwi mnie dlaczego Symfonia nie porzuciła swojego programu i nie przeszła na pakiet RESET. Myślę ze w ciągu 2 lat przejęli by większość klientów z całego rynku. Mają w ręku produkt doskonały. Koniecznie też bym zatrzymał tego mistrza z RESETu który rozwijał nowe udogodnienia i intuicyjność w pakiecie - Mistrz Świata. Mam od lat cały pakiet RESET w wersji PRO i to jest hit. Pracowałem na wielu programach ale nie ma nic nawet porównywalnego do niego. Intuicyjność - mistrzostwo świata, jak dla przedszkolaka. Szkolenie nowego "zielonego" pracownika do księgowania w RESET to jakieś 10 minut. I to zarówno do księgowania w KPiR jak i na !! FK pełnych księgach !!. Wszystko intuicyjne i zautomatyzowane. Od jakiegoś czasu już mnie dziwiło że dają taki doskonały pakiet za tak niską cenę. Myśle, że gdyby ceny podnieśli x2 to każdy użytkownik by się zgodził. Chciałem w Symfoni dalej płacić za pakiet RESET żeby mi tylko robili aktualizacje zgodne z JPK ale nie ma takiej zgody. Wiec testuje innych.
Najlepiej żeby wszyscy porzuceni Resetowcy mogi zebrać się gdzieś na jakimś niezależnym forum. Ciekawe ilu nas jest. W grupie siła
Reset jest najlepszy, czuję się OSZUKANA. To jest SKANDAL
Drugi dzień testuję e-biuro symfonii. Jak na razie to jak się przesiąść z Mesia na malucha, z którego ktoś próbował zrobić Mesia. Nie ma wielu funkcjonalności ułatwiających pracę jak w R2. Bardzo długo się wprowadza dokument, pewne rzeczy trzeba przeliczać ręcznie, jak leasing powyżej 150tyś. zł. Całkowity brak intuicyjności, nieczytelny. jestem załamany. Muszę szukać innego programu na KPiR dla mojego Biura. Piszcie, co testujecie, jak to wygląda. Pozdrawiam i nie dajmy się.
Ja od stycznia przeszłam na MK Rzeczpospolitej i jestem zadowolona, całkiem fajny program, jak już się wprowadzi konta i opis zdarzeń to księgowanie idzie szybko
Klient ma R2FK Pro i - z wiadomych względów - musimy się rozglądać za czymś innym. Ktoś próbował zmigrować się do Rewizora GT z Insert-u?
Ciągle mam jeszcze nadzieję, że uda się . eBiuro mam od października 2022 i jakoś średnio. Brak złych długów, szybkość działania i przetwarzania dokumentów też średnia. Mało czytelne. Natomiast do KH pokusiło mnie zakupienie od Symfonii Finanse i księgowość, ale raczej z sentymentu gdyż ksiąg handlowych uczyłam się na tym programie a było to 15 lat temu. Myślałam, że dużo zmienili i co? Czas się w tym programie po prostu zatrzymał. Pierwsze czego nie mogę przeboleć to, gdy wprowadzam fakturę nie mogę w rozrachunkach zaznaczyć zapłacone gotówką, nie ma takiej możliwości. Aby rozliczyć faktury gotówkowe muszę oddzielnie wprowadzić je poprzez raport kasowy, bo te automatu nie trafiają do niego. Można oczywiście wprowadzać faktury przez raport kasowy i uzupełniać rejestr Vat, ale potem mam zakup rozbity na zestawienie faktur zakupowych i zestawienie faktur zakupowych w raporcie kasowym. Potem jak sprawdzam rejestr vat trzeba przeskakiwać.
Środki trwałe w Symfonii nadal jako oddzielny moduł, wysyłka JPK -nie można od razu podejrzeć części ewidencyjnej tylko deklaracyjną, import wyciągów bankowych lepiej nie pisać. Po prostu brak ergonomii, mało czytelności i trzeba wszystko robić drogą okrężną. Najlepsze jest to, że zakupując Finanse i księgowość utwierdzano mnie, że istnieje migrator z Reset R2FK (nawet jest instrukcja). Od października 2022 nie mogę go się doczekać! Reklamacja, w zamian licencję Finanse i księgowość chcą mi wydłużyć o 6 miesięcy (oczywiście nadal wydłużona licencja nie wskoczyła). Obecnie dalej działam na R2FK i czekam na cud. Do Symfonii wprowadziłam od października 2022 tylko dwie małe spółki, bo po prostu nie da się na czymś takim szybko pracować jak na Resecie. Żal, że coś dobrego po prostu nam zabrano zmuszając do czegoś gorszego.
Spróbujcie demo programu FAKT z fakt.com.pl wiele bym im zarzucił np. wsparcie mailowe (telefoniczne zawsze i jest dobre) czy możliwość automatycznego księgowania wynagrodzeń z nowymi zasadami od 01.2023 (mowa o KH). KPiR działa idealnie nie ma co im zarzucić częste aktualizacje (równie częste wpadki w wersjach BETA więc lepiej się ich wystrzegać), oczywiście kasa nie mała. 15 lat temu był to jeden moduł dziś płacimy za wszystko, aktualizacje w rozsądnej cenie także dla biur rachunkowych. Kiedyś siedziałem także na RAKSie więc łatwo się przesiąść. To co najważniejsze wszystko ma około 30MB w jednej aplikacji bez zbędnego instalowania baz danych, można mieć aplikację na pendrive tak korzystam ja. Mam biuro i aplikację na zaszyfrowanym pendrive, w pracy na etacie jako księgowy także korzystam z tego programu. Działa mi zarówno wersja która jest w firmie jak i moja z pendrive jednocześnie. Jak ktoś się nie przesiadł, szuka może warto sprawdzić.
Ja wsiadam do WFirma od lipca i się zobaczy ,
Ja obecnie testuje KPiR z SKP z Formsoftu. Program deskopowy, niej jest to Reset2, ale jeszcze się do niego nie zraziłem.
Trudno nam będzie znaleźć coś podobnie funkcjonalnego i intuicyjnego jak R2, on nie ma sobie po prostu równych:-(
SKP niestety do demo nie daje dodatków, które są tylko po wykupieniu licencji a bardzo pomocnych w pracy (tak piszą oni o tych dodatkach), szkoda, że nie można ich przetestować. To co najmniej dziwna sytuacja. Ale póki co próbuję popracować na SKP, może okaże się alternatywą. Testuję też eBiuro, to jakaś masakra nie program. Najlepsze jest to, że oni maja taką stronę Głos klienta, gdzie można zgłaszać pomysły i sugestie, tylko, że nic z tym nie robią. widzę tam pomysły z przed roku, z którymi nic się nie zadziało, ogólny zlew. Oni naprawdę chyba uwierzyli, że ich e Biuro to zasługuje na Nobla - paranoja. Pozdrawiam.
Witam wszystkich,
zbliża się koniec czerwca ja niestety nie dokonałam wyboru żeby przetrwać do końca roku muszę wykupić ebiuro z Symfonii, może macie Państwo jakieś inne pomysły.
Zastanawiam się nad programami z INSERT - proszę o opinię
Jestem w podobnej sytuacja jak Ty. Więc też wykupię eBiuro, aby dotrwać na Reset2 do końca roku.
Testowałem Ebiuro- masakra, odpada. Testowałem SKP- lepsze, ale też ma sporo braków i jest wolne w księgowaniu, mino deskopu- rezygnuję.
Zacząłem wczoraj testować Wfirmę dla Biura Rachunkowego i zaskoczenie, mino chmury szybko się księguje, fajne, intuicyjne narzędzia, trochę to kosztuje, ale to będzie na 99% mój wybór, a szybkie reakcje na zapytania.
O insercie czytałem opinie, ale nie są zbyt pochlebne, więc bez sprawdzania dałem sobie spokój.
Daj proszę znać jak się spisuje Insert, może go wypróbuję.
Pozdrawiam.
Dziękuję za informacje,
jeśli chodzi o INSERT to znam program Rachmistrz ponieważ musiałam na nim pracować ze względu na mojego klienta, naprawdę było ok. szybko się nauczyłam , moi klienci pracują na Subiekt i są w miarę zadowoleni to tyle mojej wiedzy na temat programów z Insert.
Jeśli chodzi o Wfirmę to to sprawdzasz ten program w ramach 30 dniowej darmowej możliwości?,
ja mam trochę obaw jeśli chodzi o programy w chmurze. Rozmawiałam z informatykami i oni raczej nie są za takim rozwiązaniem najlepiej serwer z danymi mieć u siebie .
Nie wiem co dalej na razie kupię ebiuro z Symfonii żeby uzyskać jeszcze kilka miesięcy.
Hej,
Wfirma dla BR daje wersję testową na 12 m-cy. Nadal jestem zadowolony z tego co widzę testując tem program. Może później spróbuję z INsert. Niestety tendencja w świecie jest w kierunku chmur:-(
Ebiuro też wykupię, najtańszy abonament, aby od początku roku przejść na nowy program.
Pozdrawiam
Rozmawiałam z Symfonia zakup ebiura wcale nie gwarantuje dalsza obsługę reset do końca roku. I zdziwił się Pan na moje rewelację. Kochani o co chodzi?
Mam zamiar pracować na R2Faktury również w 2024 roku , czy ktoś bardziej uzdolniony w tym temacie / co akurat nie jest trudne / podpowie czy będzie to możliwe . Co do R2 Księga , Mała księgowość wystarczy , będę księgował ręcznie .
Wiem , że cofam się w rozwoju / na Żoliborz będę jeździł / ale symfonii dziękuje .
Uważajcie w kontaktach z tą firmą , nie z pracownikami to nie Oni są winni , zanim cokolwiek podpiszecie sprawdzajcie
kilka razy .
Przeczytałem uważnie wpisy dotyczące programów sprzedażowych , jesteśmy w czar..... , oni też o tym wiedzą !!!
Pozdrawiam użytkowników programów Reset2
Dzisiaj rozmawiałem z działem technicznym Symfoni, odnośnie migracji danych programu R2fk do symfoni, nie mają żadnych rozwiązań do tej operacji, nie są w stanie określić kiedy to zrobią, i jak będzie wyglądać migracja danych. Pytałem dlaczego w środku roku robią operacje zakończenia wsparcia dla R2fk. skoro najłatwiej przenieść dane z bilansu otwarcia, - nie byli w stanie odpowiedzieć, moim zdaniem to przymuszanie do przejścia na symfonię.
Dzisiaj rozmawiałem z działem technicznym Symfoni, odnośnie migracji danych programu R2fk do symfoni, nie mają żadnych rozwiązań do tej operacji, nie są w stanie określić kiedy to zrobią, i jak będzie wyglądać migracja danych. Pytałem dlaczego w środku roku robią operacje zakończenia wsparcia dla R2fk. skoro najłatwiej przenieść dane z bilansu otwarcia, - nie byli w stanie odpowiedzieć, moim zdaniem to przymuszanie do przejścia na symfonię.
Mam jeszcze jedną wątpliwość co to znaczy " nie obsługiwanie programu reset" czy tylko brak aktualizacji? czy też bark możliwości wydruków?
Na ich stronach jest info o wsparciu R2 o zmiany krytyczne do końca 2023, jeśli się kupi eBiuro. To samo wczoraj usłyszałem rozmawiając z ich sprzedażą. Więc teoretycznie końca roku program powinien "żyć", ale czy im można ufac-wątpliwe. Jak wcześniej pisałem jak kupię eBiuro, żeby do końca roku korzystać z Resetu. Choć powoli zacznę wprowadzać podstawowe dane firm, które obsługuję do Wfirma (testowałem kilka programów) i ten jest moim zdaniem najlepszy. Bo z Symfonią nigdy nic nie wiadomo.
Swoją drogą zastanawiam się, co z reszta użytkowników Reseta, pisze tylko kilka osób. To może tylko My źle oceniamy Symfonię? a reszta jest uhahana Ebiurem? Ja mam w sumie to w d.... i wiem co mam robić.
Życzę powodzenia.
Jestem ciekaw jak z licencjonowaniem Reseta po 31 lipca. Teraz mam komunikat, że abonament kończy się z końcem miesiąca. Jak kupię ebiuro to dostanę nową licencję (bez licencji program nie drukuje i nie pozwala pobrać aktualizacji)?.
Jozi , Artur , ...
Większość z użytkowników programów Restet2 , ma własne problemy i raczej nie chce się angażować w większą akcję .
jozi , Symfonia ma problemy z wizerunkiem na własne życzenie . Jeśli ktoś nie wylewa kubła pomyj na ich głowę to
tylko dla tego , że jest mocno związany i przeniesienie się do innej firmy , przekracza jego możliwości .
Z tego co czytam programy Reset2 będzie można używać w kolejnym roku , ale czy w sposób dotychczasowy czy tylko ograniczony / możliwość wprowadzania nowych danych / tego nie wiem . Na dzień dzisiejszy w przypadku braku ważnego abonamentu , połączenie z bazą GUS jest niemożliwe . Dla przeciętnego informatyka wprowadzenie w program zalecenia
brak wydruku , co za problem . Trzeba mieć w pogotowiu , wyjście awaryjne i tyle .
Czytając wasze rozmowy, zastanawiam się jak to rzeczywiście będzie wyglądało po zakupie ebiura od Symfonii. Dzisiaj uzyskałam informację, że pracując na R2Faktury i R2Księga po zakupie E biuro księgowość dostanę na swój ebok kody do programów Resetu. O żadnej dopłacie nie było mowy także zastanawiam się jak to będzie ....
A ile musisz zapłacić za to niechciane ebiuro? Przy 100 firmach wyszło 1520 netto
Klucze licencyjne do programów Resetu faktycznie można pobrać w eBOku Symfonii. Moje produkty/Licencje. Abonament wydłużył się do 31.12.2023
Pobrałem klucze i dalej pracuje na Resecie . Tam musi być burza mózgów , wiedzą ilu użytkowników po rozstaniu z Resetem
nie przeszło do Symfonii , a i ci którzy zapłacili za klucze nie palą się do pobrania ich programów . Czytają te wpisy .
Piłka po ich stronie .
Nie wiem co te mózgi zrobiły ale podając poprawne wymagane dane nie mam możliwości zarejestrowania do tego ich eBOKa aby pobrać licencje, jakiś wskazówki?
PC , zadzwoń , napisz . Jak ich przyciśniesz otrzymasz opiekuna . Góra ma to w d... , ale jest tam kilka osób które pomagają jak mogą .
Po cichu liczę , że spotkają się z rozumem i przedłużą działanie programów Reset2 na kolejne lata , oczywiście pod własną nazwą .
Jestem w szoku, że tak można się zachować. Nie ma opcji, że będę kontynuowała współpracę z tą firmą!!!!!!!!!!!!!
Po zakupie e-biuro Symfonii weszłam na reset2 i moje programy. Tam weszłam na swoje konto klienta. Potem weszłam w licencje programu, który chcę przedłużyć biorę wyślij licencje i na maila przychodzi wam numer licencji wraz z nowym kluczem. Nie trzeba logować się do Eboka Symfonii i prosić o jakieś kody. Mam nadzieję, że Reset2 zostanie, mimo wszystko dla mnie jest najlepszy.
Kto z Państwa otrzymał ankietę , w której proszą o ocenę jakości obsługi / oferta , kontakt , poziom zadowolenia / ?
Tez mam nadzieję, że Reset2 będzie dalej, ponieważ nie ma obecnie na rynku lepszego. Dlaczego oni nie rozwijają Resetu, to Symfonię powinni powoli wygaszać.
Do końca lipca mam możliwość korzystania z R2 gdyż tak wykupiony jest abonament (licencja jest bezterminowa - tak jest napisane w opisie).
Zatem moje pytanie - czy potem mogę korzystać tylko bez wsparcia ze strony Symfonii ? czy całkowicie program przestanie działać? Skoro licencja jest bezterminowa, to może tylko symfonia nie będzie udzielała wsparcia a program będzie działał?
Nie mam pojęcia jaki program wybrać. Próbuję Finka ale jakoś mnie nie zachwycił.
MS2023 Mam ten sam problem , raczej nie skorzystam z propozycji Symfonii . Zaryzykuje i popracuje z R2 również
w przyszłym roku , a księga , jest taki darmowy program , będę wpisywał ręcznie .
Co do wyboru programu , po 30 latach pracy z Resetem , żaden nie zachwyci , może Subiekt .
Dołączam do wszystkich rozczarowanych zakończeniem działania Reset2.. to jest naprawdę dobry program i nie mogę zrozumieć decyzji o jego nieaktualizowaniu..
Na symfonie nie przejdę, mimo że musiałam wykupić program, żeby na resecie pracować do końca roku.. jeśli są biura rachunkowe, które korzystają z chmury symfonii, to podziwiam... próbowałam zaksięgować faktury, jest to bardzo czasochłonne i irytujące, jak wypełnianie druku online...
Również szukam zamiennika ale cały czas mam nadzieję, że ktoś z zarządu symfonii zrozumie, że strzelają sobie w kolano rezygnując z tego programu i będzie on nadal funkcjonował..
Do wszystkich którzy mają problem z przedłużeniem licencji resetu.. tez nie mogłam się zalogować na ebok.. napisałam do symfonii maila, miła Pani przesłała mi na pocztę nowy klucz..

a co do działania programu w nowym roku.. on będzie działał cały czas, ale jak MF wprowadzi nowy wzór jpk, to już koniec pracy, bo nie będzie aktualizacji i nie będzie możliwości wysyłki jpk..
Firmy nievatowców, można będzie nadal rozliczać bez problemu, nawet jakby zmienili stawki podatku, to można w parametrach samemu je poprawić..
Witam wszystkich Państwa. Jak wszyscy jestem załamana, że likwidują Reset... Od roku testuję Optimę kpir i jestem rozczarowana, dużo wszystkiego ale zero intuicyjności, nie dla mnie. Rozpoczęłam testowanie Insert, na początek mogę powiedzieć, że nie denerwuję się przy nim tak jak przy Optimie :).
Pluskwa milenijna bis :)

Lipiec minął, program (R2fk) działa. Szykany (bo jak inaczej to nazwać?) ograniczając się do idiotycznego nękania o zakup licencji (której nikt nie sprzedaje) i blokady pobierania parametrów i danych z GUS. Parametrów nie potrzebuję, dane z GUS można pobrać na piechotę i przenieść copy-paste. Gdybym miał z tym problem, to wdrożyłbym ładowanie przez plik tekstowy (lub wprost do bazy danych). Ale mam 2-3 na miesiąc, więc szkoda czasu.

Zmiana wersji JPK może być problemem, ale już kiedyś korzystałem z własnego programiku na Excel do tworzenia plików JPK_VAT. A pewnie wystarczy jeszcze prostszy do modyfikacji istniejącego "starego" pliku. Więcej kłopotu byłoby przy zmianie stawek VAT - nie wiem, gdzie można by zmienić takie parametry?

Chętnie nawiąże kontakt z innymi użytkownikami R2fk, może będziemy mogli sobie pomóc?
Kom 91
*Do wszystkich którzy mają problem z przedłużeniem licencji resetu.. tez nie mogłam się zalogować na ebok.. napisałam do symfonii maila, miła Pani przesłała mi na pocztę nowy klucz..* czy mogę prosić o namiary konkretnie do kogo? Również próbuję zalogować się bez skutku.
Na ten moment nie mam nieprzedłużony ale dla świętego spokoju pakiet ebiuro do końca roku....
Jak korzystacie z Reseta bez ebiura ?
Pluskwa milenijna bis .

Powiało optymizmem . Życzę powodzenia , chętnie posłucham rad jak sobie radzić , z mojej strony / noga komputerowa / tylko uznanie . My też pracujemy R2fk i R2k , jak do dzisiaj wszystko działa . Wcześniej naciąłem się
na pułapkę z ich strony i musiałem zapłacić / straszyli windykacją / ale ma " kody" dostępu więc i GUS i inne działają .
Zobaczymy co po 31 grudnia . Jak utrzymać kontakt , oni też to czytają .

JerzyW

Pisać pod adres z pierwszego kontaktu , generalnie to normalni ludzie , ale mają związane ręce . Ważne za klucz trzeba zapłacić .
Wcześniejszy komentarz oczywiście do Jorik
Panie JerzyW, klucze przesłała mi Pani Justyna Dziedzic (Symfonia - Zespół Wsparcia Technicznego Produktu)
Też jestem wkurzona, że nie będzie już programu Resetu :/
Ostatnio zadzwoniłam do Symfonii żeby zapytać czy po 31 lipca mam możliwość wykupienia jakiegoś ich produktu, żeby mieć dostęp do funkcjonalności R2fk. Rozmowa była bardzo niesympatyczna. Pan z działu handlowego w ogóle nie odpowiedział na moje pytanie tylko usiłował przekonać mnie, że przejście na Symfonię ("równorzędny program finansowo-księgowy" jak to określił) będzie najlepszym rozwiązaniem. W końcu ponieważ nie dałam się przekonać, sprawdził, że to kolega do mnie dzwonił, więc on przekaże sprawę i kolega zadzwoni. Oczywiście nic takiego nie nastąpiło, bo kolega dzwonił już raz do mnie pod koniec czerwca przedstawiając mi "korzystną" ofertę na ten ich badziewny program. Umówiliśmy się, że zadzwoni pod koniec lipca, a ja się zastanowię. Zarobiony był pewnie na maxa bo nie zadzwonił, a ja zapomniałam, że mija termin tej oferty (była zresztą jedyna bo na temat e-biura ani słowem nie wspomniał). I tak zostałam z ręką w nocniku
W związku z tym 3 noce spać nie mogłam, bo zastanawiałam się jak wyślę JPK. Ale o dziwo udało się bez problemu.
Ciekawe czy jak ktoś ma korektę VAT-u do zrobienia to też tak bezproblemowo pójdzie...
Dzień dobry,
mam prośbę jak wydrukować w programie R2Fk zestawienie otwartych rozrachunków na dzień 31.12.2022?
Ja również mam dylemat, bo nic gorszego nie mogło się zdarzyć, szukam odpowiedników i mam mętlik w głowie bo wybór programu to nie kupienie gadżetu, który wyrzuci się po miesiącu, analizuję programy i żaden mnie nie skłania do kupna, nieufna jestem co do programów w chmurze - czy ktoś ma jakiś konkrety pomysł na zakup?
Ponawiam pytanie poprzedniczki- co sądzić o programie ALA?
Po cichu liczę , że Reset będzie działał po nowym roku . Chętnych na zakup programów Symfonii brak , a kasę na wyeliminowanie konkurencji trzeba było wydać . Zapewne będzie drożej niż w Resecie / dużo drożej / . Oni też liczą , to taka gra nerwów , ilu użytkowników kupi nowy program a ilu odchodzi . Jak na dzisiaj , Reset wyeliminowany za jakieś tam
parę groszy , ale jego użytkownicy przechodzą do innych firm . Pogratulować pomysłu .
Podobnie jak Jagoda, również nie mam zaufania do programów w chmurze.
Każdy z nas szuka na własną rękę i nic nam nie odpowiada - jedno wiemy na pewno nie chcemy SYMFONI .
Ja teraz sprawdzam programy z INSERT .......
Pozdrawiam Wszystkich "Resetowiczów" i mam nadzieję, że ten czas poświęcony na wyszukiwanie odpowiednich programów doprowadzi do satysfakcjonujących efektów.
Wydzwaniała do mnie Pani z Symfonii. Symfonia zrobiła do końca lipca dzień zakończenia R2FK i R2księga promocję na symfonię i jakoś nikt za bardzo się nie rzucił. Ja też szukam programu, ale na pewno nie Symfonia. Może twórcy oprogramowania RESET stworzą nasz program pod inną nazwą. Mam nadzieję, że wykupienie Resetu nic im nie da, bo klienci Resetu nie przechodzą na oprogramowanie Symfonii i pozostawią w ofercie oprogramowanie Reset.
Też mam nadzieję, że Reset 2 powróci nawet pod inną nazwą. Program ten jest naprawdę inteligentny i te drogie dziadostwa się chowają. Nie trzeba otwierać setki okienek i wykonywać dziesiątki kliknięć żeby wprowadzić jedną rzecz. Programy Insertu - średnio to widzę. Jednak w porównaniu do optimy wolę insert. Przerażają mnie ceny tych programów : Symfonia, Optima, Enova..... na przykładzie Resetu widzimy, że droższe nie znaczy lepsze.... Reset2 był na prawdę niedrogi i funkcjonalny. Przetestowałam już kilkanaście programów i żaden nie ma w sobie tyle inteligencji i prostoty co Reset2.
Prowadzę skup złomu i sprzedaż różnych towarów. Reset2 był lepszy dla mnie niż dedykowane programy do mojej profesji.
Pracuję na kilku programach Reset2 od ponad 12 lat. Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie zmiany oprogramowania na inne i mam nadzieję że Symfonia pozostawi programy w niezmienionej formie. Przynajmniej program fk. Jeśli jednak do tego by nie doszło to zastanawiam się czy jest możliwość napisania podobnie wyglądającego i działającego programu z takimi samymi funkcjonalnościami jak program Reset2 fk. Podejrzewam że znalazło by się wielu chętnych do zakupu. Obecnie podobnie jak większość zostałem przymuszony do przedłużenie licencji aby zachować funkcjonalność programów. Na chwilę obecną prowadząc biuro rachunkowe nie zamierzam pozostać przy Symfoni.
Chodzi o pieniądze. symfonia jak inni wielcy gracze monopolizuja rynek w czym pomagaja im zmieniajace sie w kierunku big data przepisy. Monopoliści maja gdzieś Wasze uwagi. Będzie drożej i trzeba będzie płacić, albo szukać etatu u wielkich.
Kochani, czy ktoś odkrył do jakiego innego programu, oczywiście oprócz koszmarnej Symfonii, da się przenieść dane z R2księga, żeby nie musieć tworzyć od nowa np. bazy kontrahentów??
Niestety Symfonia wygasi nasz program, trzeba szukać innego, bo bez aktualizacji nie popracujemy długo na nim.
Do Księgowa ~ Ja jestem na chwilę obecną zmuszona wybrać Insert, chociaż wcale mnie to nie satysfakcjonuje. Jeśli nie potrzebujesz skomplikowanego programu zerknij na Mała Księgowość Rzeczpospolitej - na prawdę fajny program za niewielkie pieniądze. Niestety dla mnie nie mogą dodać kilku opcji, które są mi niezbędne więc muszę skorzystać z innego.
Ja do Ewy,
też myślę o INSERCIE czy Ty już go kupiłaś i jesteś na etapie wdrażania czy tak jak ja planujesz ?
Pracuję już 6 lat na programie Reset2fk i nie chciałabym zmieniać, proszę o info czy udało się Państwu znaleźć program podobny do Reset 2 fk, może jednak jest szansa że ktoś przejmie aktualizacje tego świetnego programu ?
Nie łudzę się programy Reset idą do odstrzału , było to wiadomo od początku . Nasze groźby i prośby nic tutaj nie wnoszą .
Kupujesz symfonię albo do widzenia . Trzydzieści lat pracy na programach Reset , spróbuję popracować na nich jeszcze
po 1 stycznia , zobaczę jakie miny zostały zainstalowane . Alternatywa , nie ma alternatywy , Reset był wyjątkowy
i dlatego musiał zginąć .
W zanadrzu RAKS , można przenieść asortyment , kontrahenci wpisywani na bieżąco i tyle , co robić . Możni tego świata górą .
Do Malgorzaty: ja na programach resetu pracuję od 11 lat, mam ich 4.. moja rozpacz nadal trwa i nadal się zastanawiam co dalej.. prowadzę małe biuro, obsługuję 50 firm, ale różnorakich: wdt, eksporty, importy, sprzedaż mieszana, pełne księgi.. na programach resetu wszystkie transakcje mogłam rozliczyć..
Dziwną politykę symfonia stosuje, nie wierzę, że aktualizacja programów resetu jest tak kosztowna, że nie opłaca im sie ich utrzymać.
Naprawdę szkoda programów Resetu. Testując inne zdałam sobie sprawę, że naprawdę on miał wszystko, co było mi potrzebne. Obecnie waham się między Ognikiem (ma wszystko w jednym jak ResetFK, tylko rozrachunki trochę gorzej prowadzić, na plus cena) oraz Wapro Fakir, cena wyżej, ale rozrachunki da się prowadzić w przyjazny sposób. Też prowadzę małe biuro, ale w Symfonii nie da się pracować, tym bardziej mając świadomość że istniał program, który robił wszystko i przede wszystkim szybko i nie trzeba było ciągle do niego czegoś dokupywać.
Do Danmic
Planuję ale im bardziej go testuje tym większa jest moja rozpacz.....
A ja wdrażam się w Wfirma na KPIR. Nie mam dużo podmiotów na KPIR, więc jest mi łatwiej. Boję się programów deskopowych i małych firm, bo zaraz sie okaże, że i ich pożarły molochy i znów będę w czarnej d.... .
Od 2 miesięcy prowadzę dla 2 najtrudniejszych firm księgowania w Resecie i Wfirma dla kontroli i jest dobrze.
To całkiem dobry program (nic nie dorówna Resetowi), ale o nim musimy zapomnieć.
Więc ja mam spokój, już wybrałem. Wcześniej oczywiście testowałem kilka innych programów, w tym deskopowych.
Jednak funkcjonalność, szybkość księgowania i w zasadzie pewność, ze na tym programie na pewno kilka lat popracuję (jest on line), więc nikt go raczej nie kupi, aby zlikwidować.
Niezdecydowanym życzę powodzenia, a Symfonii na pohybel...
Ja przeszłam na firmę Varico. Polecam Wam. Można przetestować 30 dni. Jest też prezentacja. Przyjemny kontakt z firmą i nie są drodzy. Rabaty duże na odnowienia.
Czy ktoś jeszcze korzysta z R2księgi bez licencji? Czy widać u was deklarację VAT za listopad i grudzień oraz podatki? U mnie wszystko kończy się na październiku.
A co polecacie do sp. z oo produkcja mebli?
teraz mamy wapro, ale microsoft trzeba mieć najnowszy i szef kazał szukac tańsZego...
Czy ktoś może polecić jakiś prosty, intuicyjny program dla małej sp. z o.o.?
Niestety też używałam R2fk.
Wybrałam Varico, mają skrypt na przenoszenie danych, wiadomo płatne ale to oszczędność czasu. Nie musze dopłacać za moduły. Wszystko mam w programie! Przejście było bolesne, przyzwyczajenia robią swoje no ale jak mus to mus. Na szczęście serwis miły i pomocy.
Teraz po aktualizacji Reset2 z 16.11.2023, nie można wyliczyć PIT-5L, zniknął z zakładki grudzień.
więc już 12.2023 nie bedzie można rozliczyć podatkowo, poszli ch.... po bandzie.
Pozdrawiam
Za 12/2023 w Rest 2 też nie będzie można wysłać JPK-również po aktualizacji zniknął grudzień.
Są bezwzględni i przebiegli, cóż grudzień trzeba już zacząć prowadzić w innym programie, ale nie w Symfonii - niech spadają.
Pozdrawiam
Po kontakcie z Symfonią okazało się, ze jednak grudzień działa. Ulga.
Czy ktoś wie w jaki sposob wgrac dane z ERP kadry i Place Symfonia do R2 platnik ?Symfonia chce 500 zl za godzinę!
Testowałem dużo od enova raks ognik wfkaper insert to takie główne które pamiętam uwierzcie było więcej np. Rzeczpospolita Comarch czy jeszcze wapro nie będę dalej wymieniał bo to nie quiz wiedzy o programach księgowych numer 1 to reset nie ulega wątpliwości intuicyjny i w ogóle wcześniej już było pisane z wszystkich chyba następcą u mnie będzie varico ktoś już o nim pisał ja tylko potwierdzę dla mnie jako następca najlepszej apki na której pracowałem czyli reset będzie varico pozdrawiam jeszcze testuję ale chyba mnie nie zaskoczy negatywnie bo na razie jest ok mam krótki czas na decyzję mówimy o kpir i o kh. Pozdrawiam
Witam varico nie jest taki zły ale jednak mnie zaskoczył nic już nie polecam no cóż każdy musi wybrać mniejsze zło nie ma jak to reset pozdrawiam
CZY JEST SZANSA ŻEBY ZOSTAŁA R2 KSIĘGA?????????
TAKI INTELIGENTNY I PROSTY PROGRAM,JAK MOŻNA GO ZIKWIDOWAĆ???
Wszystkie programy Reset są proste i intuicyjne dlatego konkurencja z nimi przegrywa pytanie czy ktoś ich jest w stanie zastąpić nie chcę nikogo reklamować ale dla mnie prostota obsługi varico poza niedociągnięciem i insert zbliżają się do reseta
Witam wszystkich. Serce mi pęka, że to moje ostatnie księgowania w programach firmy Reset2 a korzystałam ze wszystkich przez 21 lat. Starczy tych łez, trzeba wrócić do rzeczywistości. Ściągnęłam przez ostatnie 3 miesiące 17 programów w wersji demo. Na forum reset2 jedno z biur rachunkowych udostępniło swój numer telefonu, zadzwoniłam i okazało się, że korzystają z programu Finka oczywiście również po wielkiej segregacji różnych programów w wersji demo. Testuje go i muszę przyznać, że jest dość zbliżony np do R2 księgi. Czy ktoś z Państwa trafił na ten program? Jeśli ściągniecie wersje demo podzielcie się swoją opinią. Już zostało mało czasu na decyzję. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.
Kom 128. Varico jest dosyć drogie i funkcjonalność podzielona na wiele modułów.
Pierwsze słyszę wszystko jest w jednym
Finka no nie trafiłem na nich jutro się zobaczę mają też pełną księgowość, zobaczymy dzięki za info, ale ceny to trochę wysokie rynek oferuje kpir za około 800 zł najtańsze a tu nie ma żartów, pełna to już w ogóle kosmos jak enova lub raks. Pozdrawiam
Finka kontaktowałem się ceny po rozmowie mogą być, jeśli chodzi o program nie wypowiadam się niech każdy oceni ja jednak wolę varico testuję i klikam modułów żadnych nie znalazłem środki trwałe w pakiecie formularze w pakiecie chyba że dodatkowe formularze z fillup.
Ja tez przeszłam na Varico, co za bzdury o modułach? wszystko w cenie, niczego nie trzeba dokupywać. Jedynie jak ktoś ma ochotę to Fill up formularze czy system ppk ale bez tego da się wszystko wyliczyć. Serwis bardzo mi pomagał podczas przejścia i miliona pytań. Dokładna prezentacja programu. Sprzedaż ciągle pod telefonem. Na hasło, że przechodzę z resetu zaproponowali mi rabat. Warto być otwartym i pytać bo po tylu latach na resecie jak się w nim pracuję już zamkniętymi oczami, wszystkie programy nie będą intuicyjne! Sprawdźcie Varico i bądźcie otwarci, oni naprawdę są proklient
Jeszcze dodam, że utrzymanie programu jest tanie bo potem są rabaty 50 i 70 %, wszystkie aktualizacje bezpłatne! dostęp do wiedzy, serwisu bezpłatne ! takich rzeczy nie ma ...
Z tego co widzę Symfonia przedłużyła licencję do marca 2024 / R2faktury i R2księga / . Przestała pokazywać się informacja o kończącym się abonamencie . Czy koś z Państwa potrafi to wytłumaczyć .
Większość na forum to księgowi i księgowe , może jakaś Osoba poleci mi co w zamian za R2faktury .
Varico też ma program do faktur także proszę spojrzeć jest jeszcze wiele innych ale nie sprawdzałem do końca coś mają darmowego tylko nie pamiętam czy ilość dokumentów czy inny parametr decyduje, że przechodzi się na wersję płatną. Zawsze można porównać ceny filozofii w wystawianiu faktur bez magazynu i bez walut nie ma, polecam najtańszy. Do ksef wszyscy będą się musieli dostosować aby zostać na runku. Pozdrawiam
Varico ma bezpłatny program do wystawiania faktur sprzedażowych dla 1 firmy bez limitów.
Ja wybrałem 2 rozwiązania: Małą Księgowość Rzeczypospolitej i Rachmistrza Nexo z Insertu, też przetestowałem chyba wszystko ;) MKR jest podobna trochę do resetu, szybka, ma też faktury u każdego klienta - KSEF też ogarnie.
Nexo to straszny kombajn - do obsługi bardziej wymagających i skomplikowanych klientów.
Z prostrzych do prowadzenia polecam pakiet przedsiębiorcy tylko nie obsługuje walut tzn nie pobiera z internetu
Chciałbym zainteresowanych poinformować że trwają prace nad programem z funkcjonalnością reset, prawdopodobnie jeśli wszystko pójdzie dobrze ruszy w pierwszym kwartale 2024
Poczytałam wyżej o programach i nkit nie pisze o KRAWCU, bardzo intuicyjnty i nie skomplikowany dla małej formy na księgach handlowych.
Co masz konkretnie na myśli pisząc:
"Chciałbym zainteresowanych poinformować że trwają prace nad programem z funkcjonalnością reset, prawdopodobnie jeśli wszystko pójdzie dobrze ruszy w pierwszym kwartale 2024"?
Mam pytanie na temat programu SKP z Formsoft. Czy ktoś z państwa ma doświadczenia z tym programem? Pobrałam wersję testową i próbuję się zaznajomić.
Witam trwają obecnie prace dopieszczające produkt. W programie mają być też zawarte importy z innych programów także przesiadka myślę, że przejdzie dobrze no i zdobyte doświadczenia z innych programów nie tylko reset, także polecam. Całe moje działanie skupione jest na tym produkcie tylko dlatego, że nie znalazłem na rynku nic godnego polecenia poza reset ale to już pewnie smutna historia. W każdym produkcie który sprawdzałem czegoś brakuje choć były produkty które mnie też zaskoczyły, ale co z tego jak inne sprawy zdecydowały że nie można go używać.
Jakiej firmy to program? Kto go robi??
Witam, produkt jest w trakcie dopracowywania także jeszcze trochę, jeśli chodzi o inne produkty to krawiec brak kontaktu telefonicznego tylko mail i tylko pełna księga, varico słabe rozrachunki w kpir wcale w kh trochę do poprawy obsługa programu może być, a z nowych które testuję to dgcs namierzone przez przypadek zobaczymy jak na razie ok, mają kpir i kh e-deklaracje w jednym programie ale niestety śr.tr. dodatkowy moduł płatny to już ostatni program który testuje, rzeczpospolitą też sprawdzałem.....
Nie ma czasu na dopracowywanie i łudzenie się, że coś będzie działać lub nie. Wole kupić coś pewnego co jest już na rynku. Postawiłam na Varico.
Zgadza się jest mało czasu coś trzeba zdecydować, tylko info firma jest już na rynku tylko z innymi produktami nazwa w google mdataflow
A co myślicie o Rachmistrz nexo PRO- do uproszczonej księgowości? Z tego co widzę to mnóstwo opcji których nigdy nie użyję...
Ja wykupiłam Symfonię dla świętego spokoju, żeby móc dalej pracować na R2FK... dopiero wczoraj zainstalowałam program i przejrzałam 2 filmiki instruktarzowe - no i jestem załamana... Skoro wykupili Reset to dlaczego nie wdrożą lepszego oprogramowania, bardziej intuicyjnego. Ich Klienci, którzy przeszliby na Reset byliby mega pozytywnie zaskoczeni. W tym momencie odechciewa mi się być księgową...
W Varico do końca roku - 20% na programy jest
Ja wybrałam program Ognik. Jest tani i intuicyjny. Nie lubię rozrachunków, ale może coś poprawią w przyszłości a ja trochę nabiorę wprawy.
Symfonia narusza zasadę konkurencyjności
I ot cała symfonia zablokowali możliwość pobierania danych z GUS oraz waluty, pytanie jak dokończyć księgowania bo jeszcze jest grudzień do wprowadzenia. Najlepsze jest to, że mam jeszcze stary program R2księga z nieważnym abonamentem i tam działa pobieranie klientów, niestety waluty nie ale to jest wina zamiany bramki przez ministerstwo. Co im zależy skoro działa to po co blokować do czasu aż ministerstwo nie zmieni bramki. FIRMA GODNA ZAUFANIA nie ma co.
Ktoś z Was ma może nowe wieści, czy jest szansa na "reaktyawację" programów ale pod innym szyldem? Tak bardzo żałuję... W ubiegłym roku sporo biur rachunkowych pisało do Symfonii o swoim delikatnie mówiąc "niezadowoleniu", do mnie chyba 3 razy z Symfonii dzwonili i przestali, po tym co musieli wysłuchać...
Odradzam. kontakt z konsultantem (człowiekiem) nie jest objęty abonamentem. Wsparcie: formularz kontaktowy (odpowiedź do 7 dni, wyjaśnienie nieco bardziej skomplikowanego pytania zajmie z miesiąc lub dłużej) Pozostaje poszukiwanie na forum. Może nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Po kilku godzinach szukania zdecydowałam się na zakup innego oprogramowania.
Funkcjonalność w porównaniu do R2 faktury 1/10.
Monika
Odradzam Symfonia eBiuro - uzupełniamswój poprzedni komntarz.
Odradzam. kontakt z konsultantem (człowiekiem) nie jest objęty abonamentem. Wsparcie: formularz kontaktowy (odpowiedź do 7 dni, wyjaśnienie nieco bardziej skomplikowanego pytania zajmie z miesiąc lub dłużej) Pozostaje poszukiwanie na forum. Może nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Po kilku godzinach szukania zdecydowałam się na zakup innego oprogramowania.
Funkcjonalność w porównaniu do R2 faktury 1/10.
Monika
Do Moniki.. jaki program kupiłaś??
Kochani polecicie jakiś program do obsługi zarówno KH jak i KPIR oraz ryczałtu?? Na wzór R2FK??
A może jest jakiś program do wysyłki JPK, do którego będzie można przerzucić dane z programów resetu.. bo tak naprawdę z tych programów nadal można korzystać bez wsparcia i aktualizacji.. parametry naliczania można samemu ustawić.. problem pojawi się w momencie jak MF zmieni strukturę JPK, wtedy z resetu ich nie wyślemy..
Ale jakby znaleźć program do samej wysyłki JPK z importem danych z resetu..
Kombinuję jak mogę.. nie chce się rozstawać z tymi programami :(
Bc edek
Do kom 139: ~Nikt "co w zamian za R2faktury "
Korzystam z programu, a najlepszy jest import wyciągów bankowych i automatyczne rozliczanie rozrachunków. Co w zamian??? Jaki program do fakturowania ma funkcję rozrachunków i nie pracuje w chmurze?
Witam, czy jest ktoś kto postanowił korzystać dalej z Reseta z nadzieją że będzie działał np. do końca 2024 roku?
Skoro jednak nie weszły te e-faktury, to może się udać :)
Kociu.. mam taki plan i nadzieję, że w związku z wycofaniem ksef nie zmieni sie struktura jpk, więc z programu nadal korzystać można :)
Korzysta ktoś z Was z resetu bez wykupienia licencji symfonii po 31.07.23, tej przedłużającej ważność do 31.03.24??
Ciekawi mnie czy wszystko nadal działa..
Ja również jestem załamana. Reset jest najlepszy.
Nie ma innego równie dobrego i łatwego w obsłudze programu KPIr.
Błagam aby reset działał dalej.
Pozdrawiam Ewa
Do komentarz 164 księgowa
Ja też już tak kombinuje. Do końca marca został wydłużony licencja w Reset.
A może GOFIN druki. Wysyłam za ich pośrednictwem VAT UE w jednej firmie.
Może to byłby jakiś pomysł?
Tylko czy faktycznie mając reset bez aktualizacji będzie można drukować KPIr itp? I dopóki się nie zmieni schemat Jpk to deklaracje też będzie można wysyłać?
Pozdrawiam Ewa
Myślę, że powinno działać wszystko, bo dlaczego nie.. Przecież programy kupiliśmy, nie są w abonamencie, płaciliśmy tylko za aktualizacje i wsparcie.
No symfonia dalej robi swoje czyli traci klientów i podnosi ceny za usługi proszę sprawdźcie ile chcą za aktualizację r2płatnik u jednego z moich klientów a ma do 5 pracowników ponad 1000 zł chyba że subskrypcja w rozłożona na 3 lata promocyjne 1 rok do 300 dalszych nie pamiętam, ale ostatecznie wchodzi na 100 % ceny programu. Subskrypcja czyli produkt nie jest twój tylko symfonii no brawo tak dalej rozwojowa symfonia pewnie żegnam się z reset w całości właśnie go zabili. A pamiętam słowa propagandy symfonii w piśmie informującym o kupieniu reset drogi użytkowniku reset dla ciebie nic się nie zmienia no rzeczywiście k... NIC?! Pozdrawiam
Skąd wy wszyscy tacy pewni, że Symfonii to się nie opłaca?
A żale to chyba powinne zostać skierowane do właścicieli Resetu że się sprzedali i piją teraz drinki z palemkami...
KlientReset, coś tu się nie zgadza z ceną jaką podajesz.. mam biuro rachunkowe, program r2platnik dla 50 firm do 20 pracowników w każdej, abonament na następny rok wynosi 360 zł brutto.. to nie wiem skąd u Twojego znajomego 1000 zł, chyba że ma program w wersji full, ale po co jak ma 5 pracowników..
Do ksiegowa. Dawno temu Pani kupiła??? Ja chciałem kupić rok temu pakiet profesjonalny. Dostałem ofertę na ponad 900 zł. Zapytałem ile kosztuje aktualizacja. No i sprzedawca zaczął się jąkać że nie lubi tego pytania itp. Bo aktualizacja jest w cenie programu. Używałem i dalej używam KPIR z Resetu. Ten program był super. Dzwonił do mnie przedstawiciel syfoni czy nie chce przejść do nich. Jak mu powiedziałem że nie chce tego g….a. to aż poczułem skrzywienie w jego głosie. Coś poczułem że nie tylko ja tak powiedziałem. Co do KPIR ja polecam Rachmistrza Nexo pro lub księgowość z RP.
Szanowni Państwo,
jeśli chodzi o programy R2firma, R2fk, R2księga, R2faktury i R2środki: będzie można drukować, wysyłać JPK i wykonywać wszystkie inne czynności po 31 marca 2024.
Programy R2firma, R2fk, R2księga, R2faktury i R2środki będą posiadały pełną funkcjonalność dostępną na dzień zakończenia wsparcia z wyjątkami opisanymi niżej. Można z nich korzystać dopóki będą dla użytkownika funkcjonalne.
Nie będzie dostępne:
- pobieranie aktualizacji programu,
- wsparcie techniczne,
- korzystanie z funkcji, które w Specyfikacji programu (Pomoc -> Instrukcja obsługi) są oznaczone: *funkcja dostępna tylko przy ważnym abonamencie, np. weryfikacja statusu VAT kontrahentów w Portalu Podatkowym MF, weryfikacja numerów kont bankowych kontrahentów w wykazie podatników VAT (biała lista) lub pobieranie danych kontrahentów z internetowej bazy danych GUS. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dane kontrahentów czy parametry naliczania wprowadzać ręcznie (poza mechanizmem pobierania z GUS).
Jeśli zaś chodzi o kwestie dotyczące Symfonii R2Płatnik, to nie planujemy zamykania programu.
Co do jego ceny, to jest to sprawa indywidualna, zależna od wielu czynników, takich jak posiadany pakiet, liczba użytkowników korzystających z narzędzia, dodatki itd. Konkretne kwoty są każdorazowo wyliczane per licencja, dlatego zachęcamy do rozmowy z przedstawicielem handlowym o swoich potrzebach, tak żeby znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie – optymalne zarówno funkcjonalnie, jak i cenowo.

Abonament R2Płatnika oprócz aktualizuj zapewnia dostęp do telefonicznego wsparcia technicznego. Dodatkowo program Symfonia R2Płatnik to doceniany system płacowo-kadrowy wybierany przez specjalistów za jego intuicyjność, łatwość aktualizacji oraz bogatą funkcjonalność.

Z pozdrowieniami
Zespół Symfonii
Do EkspertSymfonii To może napiszesz skąd te zmiany w cenach aktualizacji. Może wyjaśnisz dlaczego nap e-teczki są tylko w wersji profesjonalnej???
Podwyżki cen wynikają z obecnej sytuacji ekonomicznej, wysokiego poziomu inflacji, rosnących kosztów utrzymania programu, w tym, dostosowania go do zmieniających się wymogów prawnych z obszaru kadrowo-płacowego, a także kosztów utrzymania wsparcia technicznego Klienta.

Oferta licencji wieczystej R2płatnik składa się z 3 pakietów: R2płatnik Standard, R2płatnik PRO i R2płatnik SBO. Wersje te odpowiadają na różne potrzeby Klientów i dlatego różnią się zakresem funkcjonalności i ceną.
EkspertSymfoni Nie do końca Pan zrozumiał pytanie? To może prościej Trzy pakiety to chyba stara oferta Resetu. Syfonia ma za to ekonomiczny uniwesalny profesjonalny i do Sapu. No i ja chciałem sobie kupic profesonalny do 10 pracowników. No niestety nie ma już takiej wersji. Chwile po połączeniu była i nawet mi się ją udało kupić. Tylko jak chciałem do nowego podmiotu już jej nie było. Więc moje pytanie dlaczego nap e-teczki są tylko w wersji profesjonalnej??? Przecież np małą firma do 10 pracowników chce tak prowadzić to nie moze bo musi wywalić ponad 900 zł na wersję profejosnalna do 50 pracowników.
A może Eksperci Symfonii otworzą się na głosy użytkowników R2Księgi i zmienią decyzję - czy ludzki czynnik zupełnie się nie liczy już w tych czasach- wiatr w oczy i pod górkę nawet tu, na rynku nic tak dobrego i ułatwiającego pracę zwłaszcza w Biurach rachunkowych na obecną chwilę niestety nie ma, a szkoda- inne firmy nie wyciągają wniosków tym bardziej Symfonia- w przypadku R2Ksiega. Myślę,że każdy użytkownik Resetu pewnie by podwyżki abonamentu zaakceptował za spokój i pewność księgowań.
A ja z pytaniem kto podjął współpracę z insertem.moze jestem przypadkiem ale czuje niesmak, insert proponował promocję na 3 programy w dobrej cenie więc się skusiłam i mam rachmistrza rewizora i subiekta tyle tylko że aktualizacja jest do 31 marca 2024. O czym nie raczyli poinformować. dzisiaj insert skontaktował się.ze mną czy przedłużamy aktualizację na kolejny rok za.cene ok2 tys. Owszem moja wina że nie dopytalam ale przez myśl mi nie przeszło że ktoś może oferować program z aktualizacją tylko przez 3 miesiace. Przykro że reset nas wystawił ale zawsze stawał na wysokości zadania.insert jeszcze dużo musi się nauczyć A przede wszystkim szacunku do klienta
Widzę że ekspertsymfonii zaangażował się w to forum czyżby tracicie klientów na potęgę pytanie dlaczego podnoszenie cen i utrudnianie pracy na reset nie przysporzy ich więcej dbajcie o swoją reputację w końcu jesteście ekspertami. Co wam przeszkadza, że program będzie pobierał dane z gus czy kursy automatycznie to jest jego funkcjonalność a muszę powiedzieć, że mam starą wersję programu r2księga którą nie używałem i nie aktualizowałem czyli jest bez ważnego abonamentu i tam wszystko "o dziwo" działa. To wy o wspaniali następcy reset swoimi nowymi aktualizacjami przyblokowaliście te możliwości nie wiem jaką macie z tego przyjemność by nam utrudniać pracę na programie ale jeśli liczycie, że przez to przejdziemy do symfonii takiego jak widać "super" partnera biznesowego to się pomyliliście na dobre trzeba sobie zasłużyć a takimi działaniami tylko psujecie sobie reputację.
Jeszcze jedno zgadzam się z postem odnośnie właścicieli reset sprzedali nas jak ciepłe bułeczki tylko pamiętam rozmowy z pracownikami reset po sprzedaży firmy program miał dalej istnieć i rozwijać się miał podobny nowy produkt połączenie symfonii i reset pytanie kto kogo oszukał, nas na pewno wykiwali.
Witam
DO EKSPERT SYMFONII
Właśnie probuję pracować na RESET2 Księga i niestety nie ma możliwości pracy, nie można pobrać parametrów naliczania na rok 2024, a co za tym idzie nie ma mozliwości wyliczenia prawidłowo podstawy do zdrowotnej przy ryczałcie - dalej pokazuje starą podstawę z 2023 zamiast z 2024.
Nie można tego zmienić nawet ręcznie. Nawet nie można się wtej sprawie z nikim skonsultować bo jest wygaszone wsparcie.
Naprawdę czy nie można nadal korzystać z RESET2? Dlaczego utrudniacie pracę?
Szanowni Państwo,
korzystanie z funkcji, które w Specyfikacji programu (Pomoc -> Instrukcja obsługi) są oznaczone: * funkcja dostępna tylko przy ważnym abonamencie, np. weryfikacja statusu VAT kontrahentów w Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów, weryfikacja numerów kont bankowych kontrahentów w wykazie podatników VAT (biała lista) lub pobieranie danych kontrahentów z internetowej bazy danych GUS zostało uzależnione od ważności abonamentu przez właścicieli Reset2 jeszcze przed połączeniem z Symfonią. Zmiana ta została dokonana w kodzie programu przed 2020 rokiem i była uwarunkowana decyzją biznesową.
Pani Ewo, wspomniane parametry należy wprowadzić ręcznie. Jeśli ma Pani aktywny abonament, to może Pani ciągle skorzystać ze wsparcia technicznego. Jeśli nie ma Pani aktywnego abonamentu, proszę zajrzeć na forum reset2. pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=5298 .
Do Ekspert Symfonii
Dziś próbowałem dzwonić w sprawie parametrów i mimo że abonament mam przedłużony do 31.03.2024 nie mam wsparcie technicznego.
Pytanie w takim razie gdzie ustawić parametry ryczałtu do podstaw zdrowotnych. Bo pozostałe udało mi się ustawić ręcznie
Pani Ewo, czy może Pani przesłać numer seryjny? Tutaj albo na maila przejdzdonas @ symfonia. pl? W poniedziałek postaramy się zweryfikować dostępne opcje.
DO EkspertSymfonii Odniesiesz się do zmian w pakietach?? Dlaczego nie ma wersji profesjonalnej do 10 lub 20 pracowników
Panie ekspercie proszę się nie mijać z prawdą cyt.: "uzależnione od ważności abonamentu przez właścicieli Reset2 jeszcze przed połączeniem z Symfonią" tak jak pisałem mam starszą wersję r2księga gdyż swego czasu musiałem przejść na R2Fk tak jak pisałem tam działa i proszę nie ściemniać, że to było zablokowane wcześniej. Pozdrawiam, odpowiadam delikatnie nie lubię gdy ktoś próbuje nas zrobić w wała, a co u was taki strach że boicie się przedstawić z imienia i nazwiska tylko ekspert symfonii może nie tak górnolotnie ekspert może wystarczy zespół lub biuro też mi ekspert pisze jak mu każą.
Do zdzich: program posiadam już kilka dobrych lat, co rok był aktualizowany. Ale nie jest to wersja pro, może dlatego cena aktualizacji jest niższa.
Podejmuję ryzyko dalszej pracy na programach R2 do księgowości, niestety rynek nie oferuje równie dobrego programu. Na forum Resetu pojawiła się informacja o tworzeniu programu na wzór R2, mam nadzieje, że dojdzie do skutku :)
Symfonii dziękuję za ofertę, za darmo nie korzystałabym z ich programu (ciężko to nazwać programem) widać, że nie mają wiedzy o specyfice pracy biur rachunkowych, skoro oferują chmurę, która jest czasochłonna i nie funkcjonalna.
Do Ekspert Symfonii
Mój numer seryjny 038766
Otrzymałam maila w piątek 2.02 że nie mam możliwości wsparcie technicznego.
Pozdrawiam Ewa
Do księgowa komentarz 193
A czy wiesz kiedy będzie ten nowy program na wzór Reset?
Pozdrawiam Ewa
Informacja dla Pani Ewy (kom. 189)
Podstawę składki zdrowotnej dla ryczałtu, o którą Pani pyta trzeba wpisać w Parametrach naliczania na zakładce Podstawy ZUS w polu "zdrow. dla właściciela". Należy tam wpisać 75% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za IV kwartał 2023, czyli należy wpisać 5825,89 (7767,85 * 0,75).
W Varico trwają urodziny 35 lat na rynku i promocja -35% na zakup programów dla nowych klientów, oraz szkolenia i dodatkowe stanowiska.
Komentarz 183: ~Jagpda
Też się naciąłem na promocję oszustwo od Insertu, masakra: z deszczu pod rynnę :(
Dopiero co zaczęliśmy pracować a już się kończy licencja, Insert to taki sam syf jak Symfonia
Do Księgowazkrakowa 196.
Pracuję na R2księga MAXI , pomimo opłaconego abonamentu do marca 2024 symfonia zablokowała możliwość pobierania
aktualizacji . Podała Pani w komentarzu 196. kwotę 5825,89 podstawy składki zdrowotnej dla ryczałtu , czy taką samą kwotę należy wpisać dla właściciela .
Do Ewa: otrzymałam informację, że program już istnieje tylko trwają prace nad przerzuceniem danych z Restetu.. program będzie dostępny na stronie mdataflow kropka pl (bez spacji - musze tak, bo strona nie puszcza komentarza)
Natomiast nawiązują co Symfonii.. zwracam honor Zdzichowi.. zadzwoniła do mnie Pani z Symfonii z propozycja wykupu nielimitowanej wersji R2platnik, abonament roczny ze wsparciem 1060 zl.. bez wsparcia 320.. przy dotychczasowym abonamencie nie będę mieć wsparcia tel.. co za firma.. obyście tego w przyszłości nie pożałowali.. bo jest mnóstwo innych programów..
Od wczoraj w r2faktury pojawił się komentarz o podanie klucz po czym wyskakuje że licencja nieaktualna i włącza się wersja demo, bez możliwości drukowania i wysyłania faktur. Każdy z nas kupił ten program a nie znalazł go w paczce z chipsami. Takie manewry to zwykle chamstwo.
Bardzo, bardzo czekam aż będzie program na wzór R2, strasznie zawiodłam się na Symfonii jako firmie i jej podejściu do klientów Reset. To jest po prostu draństwo. Programy symfonii są lata wstecz za R2, eBiuro symfonia to masakra - przetestowałam. Ktoś pisał, że może UOKiK powiadomić, jestem za. Symfonia współpracuje też z Stowarzyszeniem Księgowych - może do nich też napisać?
Witam może ktoś już wbił parametry naliczania do reset i można się sposiłkować dziękuję goflin @wp pl bez kropki i oddzielnie bo blokuje
Do księgowa komentarz 200.
Byłoby super z tym programem. Tylko czy zdążą?
Bo chciałabym już mieć wybór oprogramowania za sobą.
Mój mail baide@wpkropkapl
Proszę o informację.
Pozdrawiam Ewa
Do Komentarz 204 Ewa
Rozmawiałam z firmą telefonicznie 12.II, powiedziano że w ciągu 14 dni program będzie dostępny do testowania na ich stronie.
Nie wpadłem od razu są w R2Płatnik tylko zdrowotna jak koleżanki wyżej pisały, co do programu to jest w fazie testów panowie nie chcą się spalić na starcie, import z reset2 dokumentów, kontrahentów, kwoty pobiera, wysyłka jpk możliwa reszta później jeszcze do dopracowania, pozdrawiam
Symfonia to już nie ta firma co kiedyś. Agresywnym marketingiem, wręcz oszustwem wprowadzają programy np. e_Biuro które nie nadają się dla biur rachunkowych, nawet stare dobre FK i Handel są coraz gorsze. Jeszce kilka lat teakiej polityki i ta firma będzie na końcówkach rankingów sprzedaży.
Prowadząc biura rachunkowe pracowałam z 16 lat temu na Symfonii, przez ciągłe problemy z jakimś beznadziejnym wgrywaniem kluczy, wołaniem ciągle informatyka przeszłam na Reset2 ( byłam młodą osobą otwartą na zmiany ale nie dało się na tym pracować) . Pożegnałam się z Symfonią z nadzieją że nie będę musiała do niej wracać. Gorszego programu nie widziałam niestety. Reset był najlepszym programem jaki był na rynku. Na prawdę nie można było narzekać. Aż przyszedł dzień gdzie dowiedziałam się że Symfonia przejęła reseta- wiedziałam że nic dobrego z tego nie wyniknie. Wykupiłam przedłużenie żeby zakończyć rok i po wdrożeniach e biuro załamałam się - jak można tak skomplikować pracę - szybko znalazłam nowy program . Jak czyta to konsultant Symfonii - to powiem otwarcie najgorsze co mogliście zrobić to kupic firmę i i zlikwidować bardzo dobry program księgowy zamiast go rozwijać !!!! Te Wasze E biuro nie nadaje sie do niczego!!!!! Jak Wam odejdzie dużo klientów to dopiero to zrozumiecie.
Straty jeszcze Symfonia nie czuje bo wykupiliśmy wszyscy abonamenty żeby mieć RESET ale myślę że zaraz zaczną się wypowiedzenia. ;)
Ja również przed wieloma laty pracowałam kilka lat na Symfonii (pełna księga, KPiR, płace, handel). Wtedy uważałam, że za pracę w tym programie powinno być wypłacane szkodliwe. Bardzo nieintuicyjny, rzeczywiście do wszystkiego trzeba było wzywać "autoryzowanego" informatyka i słono płacić. Przeszłam na Reset2, chcąc porównać te programy nie znajduje nawet punktu zaczepienia. Reset bije Symfonię na głowę. Symfonia eBiuro - makabra, nie da się na tym pracować. Niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego Symfonia chwali się i jest dumna - co można przeczytać w internecie - z przejęcia Reset2, a w kolejnym kroku likwiduje programy Reset2, najlepsze które dostała na tacy. Nawet nie musieliby ich rozwijać, wystarczyłaby aktualizacja do ewentualnie zmieniających się przepisów. Ogólnie w środowisku księgowych Symfonia niesamowicie straciła na takim działaniu. Biorąc udział w różnych konferencjach dla księgowych bardzo szeroko i głośno mówi się o złym postępowaniu Symfonii wobec klientów Reset.
Popieram wcześniejsze posty w temacie funkcjonalności reset vs symfonia, ale obawiam się, że tyle info które otrzymała symfonia w tych sprawach, nie tylko na tym forum ale też na forum reset nic nie zmieni. Twardogłowi eksperci symfonii i ich dział marketingowy nie mają nic do powiedzenia, gdzieś decyzja zapadła i jej nie zmienią, wykupili nie tylko reset i kończą te firmy, z tego co wiem to mają też udziały w allegro, także kasę mają i resztę mają w nosie. Prezes oceniany po przychodach ma jak ukryć porażki w innych tematach, niestety nasze info nic nie wskóra. Pozdrawiam
Popieram powyższe opinie na temat Symfonia-Reset2. Niesamowite jest to, że Reset miał wszystko a Symfonia niestety tak jak piszecie nie można czasami przeprowadzić nawet samodzielnie aktualizacji, bo nie chce się wgrać i trzeba wołać informatyka.Najgorsze jest w tym wszystkim, że nie ma odpowiednika (zamiennika).Tak jak większość z nas również testowałam inne programy, ale Reset wszystko wymiata. Również kupiłam Symfonię, aby mieć dostęp do Resetu.Już dziś wiem, że więcej nie będę przedłużać, w FK Symfonia trzeba pamiętać, że samemu wypowiadamy, bo inaczej odnowi się na kolejny rok!.Obecnie posiłkuję się Ognikiem Premium, program prosty, dość przyjazny, ale nie dla dużych firm, gdyż brakuje mu pewnych blokad (np. łatwo zmienić ustawienia) i można szybko popełnić błąd. W dużej firmie zaczynam przygodę z Optimą. Na razie nie mam zdania, gdyż wdrożeniowiec nawalił i nie przeniósł danych z Reset do Optimy i styczeń zaksięgowałam w R2Fk. W Ogniku wszystko ogarnęłam sama np.przenoszenie kont
Po rozczarowaniu działaniem Resetu,a tym bardziej Symfonii - mam chyba najdroższy program do fakturowania - decyzja padła na SKP - po zakończeniu pierwszego miesiąca w zasadzie bez większego wsparcia można powiedzieć ,że da się sprawnie jako biuro rachunkowe na nim pracować - pomoc techniczna w zasadzie od ręki, załączona pomoc w programie to tak jakby na reset patrzył, dość intuicyjny - mogę powiedzieć, że po ustawieniu schematów księgowań robi prawie wszystko jak w resecie - znalazłam oczywiście parę braków ale mam nadzieję że twórcy SKP będą chętni do współpracy i wprowadzą drobne poprawki i można będzie spokojnie pracować. Wiadomo każda zmiana wymaga poświęcenia czasu ale sama praca wydaje się być przyjemna zapisy m.in. WNT, marża, pobieranie JPK FA, odliczenia paliwa od samochodów w miarę to wszystko ogarnięte firma nawet zadbała o zaciąganie danych z Resetu. Niestety środki trwałe całe do przewalenia ręcznie. Symfonia kompletnie się nie nadaje na narzędzie do pracy w biurze
Do KlientReset. Pisałeś coś o tym, że ktoś gdzieś, jakoś będzie kontynuował program R2Księga? Coś więcej wiadomo na ten temat?
Ja jestem kompletnie zszokowana czelnością symfonii jeśli mam być szczera. Rozumiem przejmowanie konkurencji, ale jakaś minimalna ludzka przyzwoitość wymagałaby pozostawienia resetu z aktualizacjami póki ebiuro nie zyska pełnej funkcjonalności. A prawda jest taka, że ponad rok później nadal jej nie ma i nie wiadomo kiedy ją osiągną (pewnie nigdy). W styczniu 2023 konsultant twierdził, że obsługę VAT OSS planują wprowadzić w 2 kwartale 2023. Mamy rok 2024 i nadal tego nie ma, a z listy planowanych aktualizacji wynika, żenie wiedzą kiedy to wprowadzą. Byłam pewna, że już dawno się tym zajęli, bo koszą kasę na klientach resetu, ale widać mają lepsze rzeczy do roboty. Rzekomo informatycy tworzący ebiuro to ci sami, którzy zajmowali się resetem, czego po jakości tego nie widać.
Skoro wysyłka JPK będzie możliwa nawet po marcu to pewnie zostanę na razie w r2księdze i w międzyczasie będę testować inne programy (na razie przetestowałam Alę, MK PP i Optimę, żaden nie zachwyca).
Witam, jeszcze trochę trzeba poczekać Panowie od nowego programu nie chcą się spalić na początku, pracują intensywnie ale nie jest łatwo zastąpić reset, na razie działa import z reset i wysyłka jkp. Po dopracowaniu podstaw reseta wystawią instalkę szczegóły można dopracować później, mam tylko nadzieję, że długo to nie potrwa. Taka małe spostrzeżenie jestem na etapie przejęcia nowego klienta pracuje na enova kadry jeśli chodzi o funkcjonalność reset przebija na 200%, prawdopodobnie inne programy do księgowania też by tak przebił. To są szczegóły użytkowania nie jakieś podstawowe szablony lub dane, szkoda tylko, że decydenci z symfonii nie sprawdzili tego i upierają się na archaicznej symfonii, ten klient też ma symfonię do księgowania porażka działa tak jak 15 lat wcześniej jak na niej pracowałem.
Symfonia się wywaliła na 100%. Totalna indolencja albo będą świadczyć usługi w InPost. Tam nie pracują informatycy i wdrożeniowcy ale chyba kowale. Jest b. źle. Jestem użytkownikiem Reset2 a dlaczego Symfonia nie czerpie z tego gotowca korzyści. To wygląda na działanie na niekorzyść spółki. Jest źle !!!
Kochani wszystkich zainteresowanych nowym programem na wzór resetu informuje o warsztatach, które odbędą się jutro o godz. 10, po warsztatach udostępniony zostanie program w wersji demo do testowania.. poniżej link (usuńcie spacje z linku, admin nie puści wiadomości z całym linkiem) https: //teams. live. com/ meet/ 9439467115507?p=6ocl9wZt7VOzeyR5
Podstawową funkcjonalność resetu i być może gus dałoby się utrzymać. Jeżeli ktoś jest zainteresowany - zapraszam.
Do ~ksiegowa komentarz 218
Jeśli jest możliwość proszę o wysłanie linku do wersji testowej. Chętnie przetestuje :)
Do pani Ewki, proszę wejść na stronę mdataflow i napisać na maila z zakładki kontakt. Z góry jednak ostrzegam, że to dopiero zalążki programu. Na chwilę obecną nie mają zusów do odliczenia, list płac, deklaracji pit, nie słyszeli od vat oss, prośbę o pokazanie eksportu usług prowadzący ominął więc podejrzewam, że też jej nie ma. Myślę, że program ma potencjał, ale nazywanie go następcą czy kontynuacją r2księgi na chwilę obecną mija się z prawdą (co prowadzący sam zakomunikował kilka razy podczas warsztatów).
Do reset . Jestem zainteresowany.
Jakie programy mają rozrachunki?
Do reset: jak można się z Tobą skontaktować?
Do 221. Daję szansę za chęć wejścia z funkcjonalnością reset nie ma takiego produktu na rynku i nie jest łatwo, to praca trudna i wymaga dużo. Obecnie pracuję poza innymi na kadry na enova i symfonia księga. Porażka za tyle kasy a ograniczone możliwości i praca utrudniona. W tym momencie najważniejsza jest wysyłka JPK w mdataflow, bo pewnie reszta będzie zablokowana w reset od kwietnia. Pozdrawiam
Czy może ktoś pytał wprost Symfonii, czy po 31 marca będzie możliwa wysyłka JPK, VAT-UE z programów R2Księga i R2fk. Moim zdaniem powinno to działać dopóki nie zmienią się przepisy w tej kwestii. Jednak do Symfonii mam ograniczone zaufanie i może "coś" nam wyłączą.
Ja trzymam kciuki za mdataflow.
Do 223 Jurek1 rachmistrz nexo pro ma rozrachunki, nawet walutowe ale ergonomia programu jest tak absurdalna jakby program był tworzony przez koło gospodyń, zero spójności i logiki
Jak byli byli by Państwo zainteresowani , to mogę zrobić pare testòw. Co do JPK V7 jezeli zmainy nie bylyby duze to prawdopodobnie mozna bedzie wysylac deklaracje nawet po zmianach w ministerstwie. Pytanie ile z Państwa jest zaintersowanych utrzymaniem Resetu ?
Jestem malym prosucentem oprogramowania ksiegowo magazynowego. Troche mnie rozbawili kiedyś sprzedawcy Sage , ktorzy wiescili szybką smierć mniejszych producentòw oprogramowania , tymczasem Sage uśmierciła własne produkty.

Pytanie :

Dlaczego ktoś tak cisnąl na przeniesienie danych do chmury ?
Może poprostu chodzi o wasze dane i o to na czym można w Polsce zarobić ? Może ktoś chce sprzedać Wasze modele biznesowe ?
Do 226 Anna2024 .

Mam takie samo pytanie. Problemem może być aktualizacja którą wykonywałem jakiś czas temu , co tam zostało
zainfekowane ? Ktoś na forum ostrzegał przed aktualizacją . Abonament kończy się za 5 dni , zobaczymy.

Do 228 Reset .

Jestem zainteresowany , życzę owocnej pracy .
Do reset.. ja jestem zainteresowana.. zależy mi na dalszej pracy na programach resetu szczególnie r2fk i r2księga
Od 15 lat jedziemy na varico. Osoby które kiedyś pracowały na innych programach po przejściu u nas na varico było mile zaskoczone intuicyjnością programu tak więc chyba nie jest źle, aktualizacje w miarę systematycznie dokonywane, które bez problemu można samemu dokonać bez potrzeby wzywania informatyka. Cenowo w mojej ocenie przystępny, na każde kolejne stanowiska spore obniżki przy zakupie jak i przy przedłużeniu licencji.
Mogliby poprawić większy dostęp telefoniczny do serwisu, kiedyś w mojej ocenie było z tym lepiej.
Zastanawia mnie tylko jak i kiedy Varico poradzi sobie z KSeF gdyż sporo firm już ma wdrożone moduły a varico jakoś tak sporo w tyle ...
Symfonia lubi wyłaczac swoje oprogramowanie... Ale wątpie aby na to wpadli w przypadku resetu.
A jednak symfonia się nie opamiętała, wyłączają to co jest funkcjonalnością reset gus, sprawdzanie kontrahentów vat oraz waluty. Czyli "dbają" o swój PR zobaczymy co to przyniesie na przyszłość, ja mam już wyrobione zdanie, nie wiem co im przeszkadza przecież dane są ogólnodostępne i bramka nie zmieniona do weryfikacji ale to jest symfonia najlepsza na rynku przynajmniej tak myślą eksperci symfonii. Jeszcze varico jest dobry tylko brak rozrachunków.
Do ~Reset - ja chciałabym pracować dalej na reset2FK. przejrzałam dużo programów i nic mi nie odpowiada......
Rozrachunki? Z mojej filozofii wynika, że księgowy nie prowadzi kasy ani rozliczeń. Rozliczenia i kasa są w ObSp i tam nie tylko wiadomo kto, za co i komu jest winien, ale także są dostępne dokumenty np. WZtki, FV etc. A zatem komplet KPiR+ObSP rozwiązuje temat w Varico.
Do Reset... Też jestem zainteresowany dalszą pracą na R2FK, również przetestowałem kilka programów i uważam, że dużo im brakuje do Reset.
Do Reset... Również jestem zainteresowana dalszą pracą na programach R2ksiega i R2fk.
Nasza "kochana" symfonia, małe spostrzeżenia spowodowane utrudnioną pracą na reset. Oczywiście jak zwykle eksperci z symfonii skopali coś bo cały czas wyskakuje mi chęć instalacji aktualizacji chyba z 28-03 choć miałem zainstalowaną, pyta codziennie o to, jak zainstaluję rano mam spokój na cały dzień. Na marginesie ostatnia aktualizacja miała wyłączyć info dotyczące parametrów i instalacji aktualizacji no cóż nie działa skoro ni znacie się na resecie nie grzebcie w nim. Następne spostrzeżenie nie lubią nas w symfonii gdyż mam jeszcze 2 programy stare ale działają. Pierwszy symfonia2.0 i reset księga stara wersja ostatnie dane wprowadzałem w 2018 roku i tu o dziwo w obu tych przypadkach pobieranie kontrahentów z ceidg działa, patrzcie jakie niesamowite, a w obecnych programach reset2 nie działa. Nie róbcie z nas ciemniaków zablokowaliście to specjalnie i tłumaczenie że wcześniej już tak było w reset jest kłamstwem. Jak coś to mogę to udowodnić super ekspertom z symfonii.
I tak na dokładkę jak nam utrudniają pracę, odkrycie. Właśnie w reset księga utworzyłem sobie pustą firmę i kopiuję z niej klientów na zasadzie kopiuj wklej do nowej wersji programu. I teraz najważniejsze zapisuję ich do tej firmy i sprawdza mi status vat, jakie niesamowite odkrycie a przecież w nowych nie można nawet wprowadzić danych a tu sprawdza status vat. Później sobie wydrukuję listę statusów dla wszystkich nowo wprowadzonych kontrahentów tak jakby przyszła kontrola US. Przyznam, że sam jestem zaskoczony oczywiście dla mnie pozytywnie. I tyle eksperci będziemy mieli utrudnione działanie ale wy za to żadnej satysfakcji nikt z nas nie przejdzie na symfonię jak już to do innej firmy gdzie mają trochę szacunku dla klienta. Wyszło wszystko kto blokuje.
Do reset ->>> ja jestem zainteresowana.
Do Reset - jestem zainteresowana
Do reset a jak miałoby to działać może też byłbym zainteresowany
Z Reset2Księga w tej chwili nie można wysłać JPK ??
Dzień dobry
Tak faktycznie też mam problem z wysyłką Jpk VAT
Pojawia się komunikat 500
Ale dziś poszła mi tylko jedna deklaracja z rana. A potem błąd i błąd.

Mam pytanie czy ten nowy program z reset ma już ZUS i Pit?
Czy można już zacząć go testować?
Pozdrawiam Ewa
Do Reset - jestem zainteresowana programem

Z drugiej strony mam pytanie - czy teraz ze "starego programu" można wysyłać JPK? bo mnie wyskakuje błąd 500.
Do wczoraj włącznie wysyłałam JPK bez problemu, teraz mam komunikat: "Nie udało się wykonać komendy InitUpload
HTTP/1.1 502 Bad Gateway". Symfonia obiecała, że będzie można wysyłać JPK po 31.03 pisali przecież komunikat, że będziemy mogli nadal drukować, wysyłać JPK, korygować dokumenty i deklaracje.
Na stronie gov jest komunikat z 12.04.2024 o problemach z wysyłką JPK - może dziś też jest u nich problem. Łudzę się, że to problem ze strony gov.
Do Anna2024: ja właśnie od piątku mam problem z wysyłką. Oby to po stronie gov. :(
Czy ktoś ma jeszcze kody do pracy ? licencji?
Może ktoś wie jak zmienić kody?
Chyba jednak wina była po stronie gov. Przed chwilą wysłałam JPK i w sekundę mam UPO.
Ale ulga.
A ja mam pytanko - jak mogę z programu Reset2 wysłać KPiR za cały rok do Urzędu Skarbowego w ramach kontroli?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.