Dofinansowanie wakacji dla emeryta

Emeryt byly pracownik (nie zatrudniony obecnie w firmie) - chcielismy dofinansowac jego wakacje ze srodkow obrotowych (nigdy nic od nas nie otrzymal na emeryturze). Zwolnione z podatku 3000 zl (od lipca nawet 4500). Czy bylby od tego Zus? Dzwonilam na infolinie ale nie wiedza!!
Zwolnione z podatku 3000 zl (od lipca nawet 4500) - co to za zwolnienie, o czym piszesz?
Art.21 ust.1 pkt 38
Zwolnienie dla emeryta nie jest uzaleznione od zrodla finansownia (moze byc ze sr.obrotowych- nie mamy Funduszu Socjalnego)
Od tego nie będzie składek ZUS.
Tez tak sądze (: pozdrawiam Was slonecznie
Kom.4 - na jakiej podstawie to zwolnienie?
A myślisz, że mają być składki ? Przecież mowa o emerycie.
BeaEL - a czy sa w ogole jakies przychody ktore sa nieopodatkowane a zus obowiazkowy?
W ustawie o ubezpieczeniu spolecznym nie ma emerytow niezatrudnionych w jakiejkolwiek formie- moze to jest jakis trop (:
Hmm - jeżeli jest to obca osoba to fakt - nie ma składek jedynie przychód do opodatkowania
jeżeli jest to były pracownika to jednak składki są należne

kom.8 - tak są takie przypadki, mieszkanie dla pracownika może mieć, zwolnienie z opodatkowania, ale składki zostają
Kom. 10 - ale z jakiego tytułu składki miałyby być należne ?
Dajesz byłemu pracownikowi kasę - ot tak - brak funduszu socjalnego, wypłacasz mu pieniążki ze środków obrotowych
to jak to widzisz od strony przychodu?
jak osoba odchodzi na emeryturę i dostaje prezent - też płaci wszystkie zobowiązania składkowo-podatkowe, nawet jak rozliczenie jest po ustaniu zatrudnienia
"też płaci wszystkie zobowiązania składkowo-podatkowe, nawet jak rozliczenie jest po ustaniu zatrudnienia "
jesteś pewna, że w takim przypadku składki też firmy pobierają od byłych pracowników ?

Co do przychodu mamy to już wyjaśnione, jest zwolnienie do pewnej kwoty, jak wyżej podano.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.