Brak faktur

Czy macie takie sytuacje, że coś jest opłacone z rachunku bankowego spółki a faktura (ani żaden inny dokument) nigdy do Was nie dociera? Co robicie w takiej sytuacji z takim "wypływem z konta firmowego"?
Proszę o pomoc praktyczną w takiej sytuacji.
To zależy kto dokonał tego "wypływu" i jaka to firma :)
To jakaś dziwna sytuacja ,trzeba wyjaśnić za co i kto to płaci ?
To się czasem zdarza, ale wtedy trzeba zrobić śledztwo i dociekać jak w kom. 2.
Nie ma zmiłuj, ściągam dokument (fakturę) dotyczący danej płatności. Nie ma czegoś takiego, że nie dociera.
To są najczęściej zakupy przez allegro, ale nie tylko. Np. zdarza się, że ktoś gdzieś w trasie coś kupił na stacji paliw i zapłacił kartą, ale nie wziął dokumentu, albo zgubił.

A co mam zrobić w sytuacji? Bo nie mam żadnej możliwości wyegzekwowania faktur.

Czy można to jakoś wyksięgować w nkupy?
W nkup zawsze można wyksięgować, ale możesz zażądać aby w spółce pisali oświadczenia na okoliczność zakupów i braku dokumentów. Ja księguję takie oświadczenia, albo robi się obciążenie pracownika, który nie dał faktury ani paragonu. Bo czasem te zakupy na stacjach dotyczą ich wydatku prywatnego.
Niestety u mnie taka sytuacja jest nagminna, nic nie pomaga, żadne upomnienia nie działają, wspólnicy robią dokładnie to samo co pracownicy, nie dostarczają dokumentów, już ręce opadają.
No, to chyba jakaś poważna rozmowa jest potrzebna aby im uświadomić, że tak nie może być.
Uwierz mi, że była niejedna, wszyscy wszystko wiedzą, a i tak robią co chcą, bo ja się czepiam szczegółów, są ważniejsze rzeczy niż takie bzdury.
Dlatego potrzebuję teraz rozwiązania na taką okoliczność, bo to się raczej nie zmieni.
No to masz wyżej rozwiązanie, spisujesz w nkup i koniec tematu.
"Góra" wie, że od takich spisanych kwot spółka płaci podatek CIT ?
śledze temat, bo mam tak samo, a jaki podatek? od czego?
Od wydatków nkup
Kom. 12
To dość logiczne, że jeżeli czegoś nie zaliczymy w koszty to mamy wyższy dochód i wyższy podatek :-).

No, a moim zdaniem rozwiązanie byłoby proste przy czym to nie zależy od księgowej. Brak faktury to po prostu konieczność zwrotu pieniędzy do kasy, bo w końcu skąd pewność co faktycznie zostało kupione? Kilka razy pracownicy by zapłacili, to by pilnowali, aby dostarczać faktury.
Masz rację, ale skoro zarząd/władze spółki nic nie robią w tym kierunku, nie egzekwują od pracowników dostarczania dokumentów /a co gorsze sami też tak robią/, to księgowa nic tu nie poradzi.
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, czyli podsumowując, w trakcie roku księguję sobie takie wypływy na "rozrachunki do wyjaśnienia", a zamykając rok przeksięgowuję na nkupy.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.