Wypłata chorobowego 100%.

W marcu pracownik miał zdarzenie po którym poszedł na zwolnienie lekarskie. Po zwolnieniu lekarskim przyszedł do pracy w kwietniu i oznajmił że chce uzyskać odszkodowanie od ZUS, ponieważ jest to wypadek w pracy. Zanim złożył dokumenty ( protokół z wypadku , zeznania poszkodowanego , świadka wypadku) dokumenty do ZUS zostały wysłane w kwietniu. Pracodawca na początku nie uznał tego zdarzenia jako wypadek w czasie pracy więc zostało naliczone 80% wynagrodzenia chorobowego. Czy w takim przypadku należy się pracownikowi 100% wynagrodzenia chorobowego jeśli pracodawca i służby BHP uznały te zdarzenie jako wypadek w pracy ?? Jak skorygować wynagrodzenie chorobowe za kwiecień ???
Jeżeli służby BHP uznały to za wypadek w pracy to należy mu się 100%, należy ponownie przeliczyć wynagrodzenie za kwiecień, złożyć korektę RCA, DRA, a pracodawca musi dopłącić.
W jaki sposób dopłacić pracownikowi różnicę ? Korekta listy płac ???
Tak, korekta LP i normalnie przelew jeżeli w taki sposób otrzymóje wynagrodzenie.
List płac nie koryguje się. Lista sporządzona, wynagrodzenia wypłacone, składki i podatek potrącone i odprowadzone. Dopłaty dokonuje się listą dodatkową, a potrącenia przy najbliższej wypłacie.
Kom. 4 - jakie potrącenia ?
Masz rację, że tu nie robi się żadnej korekty listy płac, na wyrównanie chorobowego na bieżąco robi się listę płac i dopłaca się chorobowe.
Dobrze jeśli robię dopłatę na bieżącej liście płac to jak wypełniam RSA ? Czy koryguje RSA za marzec ?
Nie korygujesz, przecież w marcu nie wypłaciłaś tego wyrównania tylko teraz wypłacasz.
Wyrównanie chorobowego wpisuje na liście płac tam gdzie wynagrodzenie chorobowego, tylko nie wiem w takim razie jak wypełniam RSA , czy wpisuje daty ? Czy tylko kwotę ???
Wg mnie daty też wpisujesz
Dziękuję za odpowiedź.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.