Strata i składki a zdrowotna

Witam,
nie rozumiem tych składek zdrowotnych. Pomoże ktoś:
Styczeń
P. 2120,00
K. 3877,30
S. -1757,30 w styczniu nie zapłacono składek gdyż zapłacono 2x w grudniu

DRA II Podstawa do zdrowotnego 0,00
Luty
P. 6220,00
K. 4412,40
D. 1807,60 Zapłacone składki nie zaliczone do KUP za 01/2022 - 338,31
DRA III podstawa do zdrowotnego 0,00

Marzec
P. 8541,00
K. 5285,20
D. 3254,80 zapłacone składki za 02/2022-762,88

DRA IV podstawa do zdrwotnego
P. 2120+6220+3305,1=16880
K. 3877,3+4412,6+5285,2=13574,9
16800-13574,9=3305,10-0-1807,6=1497,5-1101,19=396,31 i taki dochód powinnam wpisac do DRA a podstawa 3010?
Nie rozumiem gdy jest strata i składki nie zaliczane do KUP. Pomoże ktoś?
Za kwiecień , na końcu zapisu powinno być (moim zdaniem):
1497,5-762,88=734,62
Odejmujesz tylko społeczne zapłacone w marcu, bo te 338,31 zapłacone w lutym już zostały uwzględnione przy DRAIII
Wg mnie podstawa zdrowotnej za kwiecień to 734,62
Jak masz brak dochodu / stratę (-) to uwzględniasz to w wyliczeniach jako zero, minusów się nie ujmuje
Mam takie pytanie bardziej w sumie z ciekawości...dlaczego nie zaliczacie składek do KUP? Czy tak nie jest łatwiej? bo w razie ujemnego dochodu można będzie sobie stratę rozliczyć w przyszłości...
>3
Myślę , że po obecnych perypetiach ze składką zdrowotną wszyscy przejdą na koszty. No jeśli nie wszyscy to 80% na pewno.
> jfk
Dochód należy liczyć narastająco.

Za luty / podstawa I / ZUS zapłacony 0
2.120 - 3.877,30 = - 1.757,30 = D.0
0 / 3010 / 270,90
Za marzec / podstaw I-II narastająco / ZUS zapłacony 338,31
( 2.120 + 6.220 ) - ( 3.877,30 + 4.412,40 ) = 8.340 - 8.289,70 = 50,30 - 0 ( D.I ) - 50,30( ZUS możliwy do odliczenia)
= D.0
0 / 3010 / 270,90
Za kwiecień / podstawa I-III narastająco / ZUS zapłacony 762,88
( 2.120 + 6.220 + 8.541 ) - ( 3.877,30 + 4.412,40 + 5.285,20 ) = 16.881 - 13.574,90 = 3.306,10 - 0 ( D.I ) - 0 ( D.II )
- 1.101,19 ( ZUS zapłacony ) = 2.204,91
2.204,91 / 3010 / 270,90
Wg. mnie teraz się zgadza :-)
Spróbujcie proszę zrobić ten sam przykład ale ujmując składki społeczne w koszty
Powinno wyjść to samo....
Nie wychodzi niestety 2204,91 gdy spoleczne damy w koszty
ZUS w KUP
Za luty
2.120 - 3.877,30 = - 1.757,30 = D.0
za marzec
8.340 - 8.628,01 = - 288,01 = D.0
za kwiecień
16.881 - 14.676,09 = 2.204,91 - 0 D.I - 0 D.II = 2.204,91
Gdy ujmuję składki w koszty mi wychodzi tak przy podstawie za kwiecień :

(2120+6220+8541)-(3877,30+4750,71+6048,08)-dochód z wcześniejszych msc=
16881-14676,09-1469,29 (dochód z lutego)=2204,91-1469,29=735,62

Jaki błąd popełniam ?
@10 w lutym nie było dochodu który odejmujesz - narastająco była strata albo zero w zależności od tego czy składki w kosztach czy odliczane od dochodu.
Kom11
no jak nie było dochodu w lutym?
przychód 6220, koszt ze składkami 4750,71
dochód za luty 1469,29
Dochody narastające ...
>12
Dochód należy liczyć narastająco
Kom.3
W spółce cywilnej nie zaliczysz kosztów zus wspólnika w koszty spółki.... musi być poza ewidencją
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.