Zdrowotna na ryczałcie - dochod

Dochód narastająco w marcu po odjęciu składek
- 17 350,02

W kwietniu nie było dochodu ale zostały opłacone składki 285,71

Wykazać w kwietniu dochód niższy od tego z marca ? Bo płatnik krzyczy
Na ryczałcie masz PRZECHÓD - a nie dochód

skladki opłacasz od bieżącego przychodu - czy od rocznego z 2021?
Od bieżącego
Przy ryczałcie masz widełki przychodu do składki zdrowotnej
do 60 tys. płacisz stałą kwotę składki zdrowotnej
w dekl. wpisujesz podstawę zdrow. - 3732,62 - składka 335,94
Chodzi mi o coś innego
Muszę wykazać przychód od początku roku
W marcu w DRA mam 17 350,02 ( przychód pomniejszony o zapłacone do marca składki społeczne )
W kwietniu przychód 0 ale składki zapłacone 285,71
W zawiązku z tym w DRA za 04 wpisuje przychodn niższy niż w marcu o zapłacone składki

Płatnik krzyczy ze to blad.

Pytanie czy przy braku przychodu wykazuje się narastający przychód taki sam jak w poprzednim miesiącu czy jednak można pomniejszyć o opłacone skladki
Na ryczałcie składki zdrowotne placisz tak jak ci napisałem / nawet jak nie bylo przychodu

skład wzięłaś ...W kwietniu nie było dochodu ale zostały opłacone składki 285,71 ...? / co to za kwota składki?
285,71 zł to społeczne z chorobowym od postawy 903 maly zus plus

Zzzxx moze wpisz taka kwotę jak w marcowej deklaracji, ale faktycznie zwrocic uwage, ze w przypadku ryczałtu ma byc przychod. -dochod jest przy innym opodatkowaniu
Tak mój błąd,
Chodziło mi oczywiście o przychód.

Przychod do tych trzech progów zdrowotnej muszę podać w DRA w pozycji nr 13.

Przychod pomniejsza się o zapłacone w danym miesiącu składki społeczne. U mnie zapłacone w kwietniu j.w z preferencji.

Wiem ze jestem w pierwszym progu.
Pytanie dotyczyło tylko pozycji nr 13 w DRA

Udało mi się to skonsultować z ZUS. Jeśli ktoś by potrzebował to tylko napisze ze mimo ze płatnik krzyczy błąd, należy przychod w pustym miesiącu pomniejszyć o zapłacone w tym miesiącu składki społeczne. ZUS zmienił matryce i takie deklaracje będą właściwie przetwarzane.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.