Błędy w pit-36l

Dostałam pismo z US że nie zgadza się poz.25 należna zaliczka PIT-36L z działem J zaliczki należne i zapłacone. W ciągu roku zaliczki były płacone prawie co miesiąc i ogólnie wyszła kwota zapłaconych 13342,00 a w poz. 25 jest kwota należna zaliczka odliczona 19% z poz. 23 trochę mniejsza bo 11325,00, US każe mi poprawić poz. 25 wpisując kwotę zapłaconych zaliczek chociaż wychodzi inna kwota, jak to rozumieć. Coś w ciagu roku musiało byc błędnie policzone dlatego wyszło że więcej się płaciło ale suma na koniec jest mniejsza. Które poz. powinnam poprawić ?
W dziale J wpisywałam nalezna zaliczka taka sama jak zapłacona.
Pole 25 ma Ci sie zgadzac z suma naleznych z sekcji J, zaplacone te co wpisujesz nizej to juz inny temat, tam sie wpisuje rzeczywiste zaplacone - odsetki jak jakies sa

w skrocie nie moze byc tak ze w 25 masz nalezna zaliczka 10 000 a jak zsumujesz nalezne z J to Ci wychodzi 9800
Ale US kazał mi wpisać w poz.25 zapłacone zaliczki więc wydaje mi sie że błędnie skoro należna inna niż zapłacona
Niech sami poprawia albo zle zrozumialas bo to jest bez sensu, no chyba ze trafilas na kogos poczatkujacego ktory sprawdza pierwsze pity w swoim zyciu :)
Z opisu wypełniania deklaracji PIT 36L:

Część D
DOCHODY/STRATY ZE ŹRÓDEŁ PRZYCHODÓW

w kol. f należy wykazać kwotę należnych zaliczek za rok podatkowy.

NALEZNYCH TZN WYLICZONYCH W TRAKCIE ROKU, NIE ZAPLACONYCH :)
KOM.4
no właśnie wyliczonych w ciągu roku - te wyliczone były też płacone z tym że okazało się na koniec roku że wyliczone były błędnie czyli rozumiem że muszę przeliczyć jeszcze raz miesięczne zaliczki i wpisać należne w J wtedy poz. 107 będzie zgodna z poz. 25
Popieram zdanie ~Enzo
Kom. 5 - a co było błędnie wyliczane ?
Ale w tej kol.f to mają być należne zaliczki wyliczone w ciągu roku czy dochód z poz.23x19% bo zaliczki należne jak zliczę te co miesiąc są inne niż wyliczona należna z poz.25?
W polu 25 ma byc SUMA TYCH WYLICZONYCH CO MIESIAC co pokazujesz w naleznych w J

czyli w J masz np: 01/21 nalezna 1000, 02/21 5000 i zalozmy ze do konca roku pozniej 0
to w polu 25 wpisujesz 1000+5000=6000

czy zaplacone czy nie to nie ma znaczenia, od tego masz sekcje J ostatnie wiersze

w polu 25 nie liczysz kwoty 19% od dochodu ani nic z podobnych rzeczy :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.