Obniżenie PIT z 17% na 12% proszę o wyliczenie.

Cześć, może ktoś obliczyć jak zmieni się zarobek przy 3700netto(5000 brutto), umowa o pracę po zmianie 1 lipca 2022 PIT z 17% na 12%? Byłbym wdzięczny
STANDARDOWA SYTUACJA

5000 - 685,50 (SPOŁECZNE) = 4314,50
4314,50 X 9% = 388,31 (ZDROWOTNE)
1. (4315 - 250) X 17% - 425 = 266,00 (PODATEK)
NETTO: 5000 - 685,5 - 388,31 - 266 = 3660,19
2. (4315 - 250) X 12% - 300 = 188,00 (PODATEK)
NETTO PO ZMIANACH: 5000 - 685,5 - 388,31 - 188 = 3738,19
Czyli niewiele, przy zmianach w październiku 2019(obniżka z 18% na 17%) podskoczyło o 50 zł netto. Czy na pewno prawidłowe wyliczenie?Pozdrawiam
Konsekwencją innej kwoty zmniejszającej podatek wynoszącej 3600 zł jest też odpowiadająca jej kwota zmniejszająca miesięczne zaliczki na podatek wynosząca 300 zł (1/12 z kwoty zmniejszającej podatek 3600 zł = 300 zł).
A jak to się ma do najniższej krajowej 3010 brutto? Po zmianach ile netto wyjdzie?
Kom. 4
Tyle samo co teraz. W końcu teraz zaliczka wynosi 0 zł i nadal będzie to 0 zł.
A o uchyleniu art 53a przy okazji slyszeliscie? ;)
@6 Niby nie trzeba już będzie porównywać zaliczek na podstawie "rozporządzenia", ale trzeba będzie porównywać z uwzględnieniem ulgi dla klasy średniej i bez uwzględnienia ulgi dla klasy średniej:)
Jeszcze nic nie wiadomo jakie zmiany mogą wejść od lipca /a może żadnych nie będzie/, a wy tu snujecie opowieści :)
Witam może ktoś wyjaśnić jak to będzie wyglądało od 01 lipca przy zarobkach 4150 zł brutto i czy warto dalej korzystać z pit2 czy lepiej zrezygnować żeby nie zwracać kolosalnej kwoty do urzędu
Witam może ktoś wyjaśnić jak to będzie wyglądało od 01 lipca przy zarobkach 4150 zł brutto i czy warto dalej korzystać z pit2 czy lepiej zrezygnować żeby nie zwracać kolosalnej kwoty do urzędu
Nie ma jeszcze obowiązujących przepisów. Prace nad tym trwają. No, ale nie sądzę, aby miała być jakaś dopłata z tytułu korzystania z PIT-2 jeżeli to Twój jedyny dochód.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.