Wykup z leasingu a obowiązek podatkowy

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy wykupie samochodu ciężarowego z leasingu operacyjnego. Dat wystawienia FA i płatności 15.10, data dostawy towaru 31.10
Ale jaki obowiązek podatkowy przy wykupie? Pytasz od strony sprzedawcy?
Nie. Od strony kupującego.
Z jaka datą powstaje obowiązek podatkowy u sprzedawcy i jeszcze zapytam z jaką data mam prawo do odliczenia?
Hm, kupujący nie ma żadnego obowiązku podatkowego, tylko prawo do odliczenia vat :)
No ale muszę ustalić kiedy u sprzedającego powstaje obowiązek podatkowy:)
Czy to będzie tak jak przy racie leasingowej - z chwilą wystawienia faktury? Czy inaczej - z datą dostawy towaru?
Kupujący/nabywca fv ma prawo doliczyć VAT nie wcześniej niz w m-cu otrzymania fv
5> aaa, no to jest to przeciez normalna dostawa, wiec w dacie dostawy, transakcja wykupu jest osobną transakcja od leasingu
* w dacie dostawy powstaje obowiązek podatkowy u sprzedawcy
Ja mam datę wystawienia i otrzymania wcześniejszą niż data sprzedaży
Kiedy otrzymałas fv?
nie interesuje cię data sprzedazy na fakturze
Ok. Czy obowiązek podatkowy w dacie dostawy a odliczyć mogę kiedy?
Data otrzymania fa 15.10
Czytaj kom.7
11> no troche musi interesować, bo nie może odliczyc vat, jak nie powstał obowiązek podatkowy u sprzedawcy :)
12> masz jakis protokół zwrotu/przekazania smaochodu po leaisngu? jaka jest data sprzedaży? A zapłata kiedy była?
Protokołu nie ma bo my użytkowaliśmy cały czas ten samochód i go nie zwracaliśmy do leasingodawcy tylko teraz go wykupiliśmy. Dat wystawienia FA i płatności na FA 15.10, data dostawy towaru na FA 31.10.
A zapłacone było jeszcze wcześniej bo we wrześniu.
No tak mi się wydawało że nie mogę odliczyć Vat jeśli u sprzedawcy nie powstał obowiązek podatkowy. Czyli data obowiązku podatkowe i data prawa do odliczenia to będzie 31.10 ?
17> ale we wrześniu zapłaciliście za wykup sam. po leasingu?? Bo jeśli tak, to u sprzedawcy powstał obow. podatk w dacie otrzymania nalezności, więc można odliczyc vat w 10/21
Kom.18
jeżeli fv otrzymałaś w październiku = VAT możesz odliczyć w październiku
fv możesz zaksięgować w rejestrze pod datą jej wystawienia / bo to ten sam m-c co jej otrzymanie
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.