Okres od którego zależy wymiar urlopu

Czy okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych i stypendium wlicza się okresu zatrudnienia, od którego zależy nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego?
Wlicza się do wymiaru
A art. 79 ust. 2 ust. o promocji zatrudnienia i inst. rynku pracy mówi co innego:
2. Okresów pobierania zasiłku i stypendium nie wlicza się jednak do:
1) okresów wymaganych do nabycia prawa i długości okresu pobierania zasiłku;
2) okresu zatrudnienia, od którego zależy nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego;
3) stażu pracy określonego w odrębnych przepisach, wymaganego do wykonywania niektórych zawodów.
Nabycie prawa , a wymiar to dwie rózne sprawy;
do nabycia prawa nie wliczasz do wymiaru tak
Czyli jak osoba przyniesie zaświadczenie o odbywaniu stażu to mam wliczyć ten staż do wymiaru urlopu?
Do wymiaru = tak
With a przeczytaj to:
To jest fragment publikacji inforlex
Czy okres odbywania przez bezrobotnego stażu wlicza się do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego
PYTANIE

Zatrudniliśmy nowego pracownika. Jest to absolwent, który nigdy nie pracował na umowę o pracę, ale miał ponad czteromiesięczny, płatny staż z urzędu pracy w starostwie. Czy staż ten wliczam do ogólnego stażu pracy oraz do stażu pozwalającego na zwiększenie puli urlopu? Czy w związku z tym stosuję zasadę, że pracownikowi, który nigdy nie pracował naliczam urlop wypoczynkowy dopiero po przepracowanym miesiącu? Czy też staż mogę traktować tak jak zatrudnienie i od razu udzielić mu urlopu proporcjonalnie do miesięcy zatrudnienia?

ODPOWIEDŹ

Okresu odbywania stażu nie wlicza się do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego.
Zamierzamy zatrudnić absolwenta szkoły wyższej, który odbył dodatkowo 6-miesięczny staż na podstawie skierowania z urzędu pracy. Nie posiada on żadnych okresów zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Jak traktować okres odbytego stażu i ukończonej nauki w szkole dla potrzeb prawa do urlopu wypoczynkowego i jego wymiaru?

Zarówno okres ukończonej szkoły wyższej, jak i odbytego stażu na podstawie skierowania z urzędu pracy wlicza się tylko do wymiaru należnego urlopu wypoczynkowego. Natomiast okresy te nie są zaliczane przy ustalaniu prawa do urlopu.....

https://www.gofin.pl/prawo-pracy/17,2,526,189979,odbywanie-stazu-z-urzedu-pracy-a-prawo-i-wymiar-urlopu.html
Do wymiaru wliczamy, nie wliczamy do nabycia..)

z Ustawy:
Art. 79. 1. Okresy pobierania zasiłku i stypendium przyznanych na podstawie art. 41 ust. 1, art. 53 ust. 6 i art. 53g ust. 1 wlicza się do okresu pracy wymaganego do nabycia lub zachowania uprawnień pracowniczych oraz okresów składkowych w rozumieniu przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.