VAT 23 i inne

W tym miesiacu miałem vat 23, w zwiazku z tym czy dobrze rozumiem muszę też złozyc vat ue w którym wykazuje kwote netto z faktury (= kwota z VAT 23) a w vat7? pokazuje wnt (poz 23 i 24 vat 7) a czy w poz 35 ten vat musze drugi raz pokazac? proszę pomocy bo głupieje już!
Tak - trzeba złożyć VAT-UE skoro to WNT
zakup wykazujesz jako WNT / VAT należny i naliczony
oraz VAT zapłacony
A co byś mi radził, w sytuacji takiej w 11/2020 też miałem vat 23 ale nie wykazałem tego jako vat zapłacony w poz. 35 czyli zapłaciłem ten VAT 2 razy tak? czy to korygować? czy czekać aż US mnie wezwie?
Kom.2
czyli straciłeś na tym biznesie - nie odliczyłeś zapłaconego VAT
możesz to zostawić jak jest (czyli bez odliczenia) / US nie będzie miał nic przeciwko temu
lub złożyć korektę deklaracji i ten VAT odzyskać
Jak wykaże w dek VAT do zwrotu to kontrola murowana a tego bym nie chciał, kwota spora...czy mam jakieś inne możliwości na odzyskanie tego?

zastanawiałem się nad przeniesieniem na poczet przyszłych zobowiązań ale czy mogę?
Możesz ten VAT dać do przeniesienia - ale to będzie sie związało z korektami deklaracji
wcale nie musi byc od razu kontrola
maja wszystkie dane w jpk - więc moga poprosić tylko o fv zakupu
w korekcie wyjaśnisz dokładnie co jest jej przyczyną
To przeniesienie nie jest dobrym pomysłem bo co miesiąc płacę VAT więc suma sumarum było bo ich dużo a i tak byłaby nadpłata...

nigdny nie brałem VAT do zwrotu więc kontroli bym się spodziewał a to strasznie stresujące

czy czynny żal musze składać? czy tylko w korekcie uzasadnienie?

i jeszcze czy dobrze myślę muszę skorygować część deklaracyjną i ewidencyjną? w ewidencji muszę dodać dokument wewnętrzny w sprzedaży?
Wystarczy wyjaśnienie do korekty
korygujesz samą deklarację / kwotę zapłaconego VAT wykazujesz tylko w deklaracji
- części ewidencyjnej nie ruszasz bo tu nic sie nie zmieni
W tym miesiącu mam podobną sytuację (dlatego się zorientowałem, że popełniłem błąd w zeszłym roku), mój system wymusza na mnie do poz. 35 dokument wewnętrzny, który pokazuje się w JPK czy to jest prawidłowe? czy takiego dokumentu wewnętrznego być nie powinno i powinienem go ręcznie usunąć?

przeanalizowałem też rok poprzedni i po korekcie kilku deklaracji gdzie była kwota płacona dochodzę do momentu, że nie musiał bym korygować dalszych ale przez te korekty mam nadpłatę około 8 tyś, jak może zachować się urząd w tej sytuacji? wezwie mnie do czegoś odda mi te pieniądze?
Nie znam twojego programu - ja u siebie wykazuję zapłacony VAT bezpośrednio w deklaracji
trudno przewidzieć jak postąpi twój US - każdy US podchodzi indywidualnie do sprawy
Dziękuję Ci bardzo za pomoc!! pomyślę i wybiorę jakieś rozwiązanie!
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.