PIT-37 Urząd Skarbowy chce korektę

Cześć,
słuchajcie jest taka sprawa,
rozliczyłam podatniczce PIT-37, odliczyłam jej ulgę prorodzinną (córka nie kontynuowała nauki jest do 26 r.ż) odliczyłam 8 miesięcy, i tu jest ale - córka pracowała dostała pit-11 w którym miała następujące kwoty:
- przychód 3468,11
- koszty uzyskania przychodu: 500,00
- dochód: 2968,11
taki dostała pit, a więc skoro miałam KUP to miałam też kwotę, która pozwalała na skorzystanie z tej ulgi.
I tu jest pytanie, czy jest opcja rozwiązania tego z Urzędem, że było to prawidłowe rozlicznie?
Ponieważ Urząd wysłał pismo, że córka podatniczki osiągnęła przychód w kwocie 3468,11 i nie uprawnia to do skorzystania z ulgi.
Czy w takim razie PIT-11, który otrzymała jej córka został niepoprawnie wystawiony? Powinien być w tej rubryce zwolnionego przychodu?
Przychody w tym PIT-11 ujęte były w normalnej rubryce ze stosunku pracy razem z kosztami.
Proszę pomóżcie, bo ja zgłupiałam.
Kwotą graniczną jest 3089 zł brutto dochodów podlegających opodatkowaniu
PRAWDOPODOBNIE W TYM JEST PROBLEM, DZIECKO ZBYT DUZO ZAROBILO
No okej ja wszystko rozumiem, ale czy dochód brutto to jest jest przychód minus koszty uzyskania przychodu?
Jesli przychód < 26 lat to kosztów nie odejmuje się
"Czy w takim razie PIT-11, który otrzymała jej córka został niepoprawnie wystawiony? Powinien być w tej rubryce zwolnionego przychodu?"

w 2020 aby stosować pit zerowy pracownik musiał złożyć oświadczenie, jak tego nie zrobił pobierało się podatek
Uważam, że PIT-11 został źle wystawiony .Kwota winna być w pozycji przychodu zwolnionego. Podatku nie pobrano ,a więc w rzeczywistości zarobiła 3.468,11 .
To powiedzcie mi proszę, dlaczego PIT-11 został wystawiony jak dla pracownika, który miał koszty i podatek? m
Chodzi mi o to, czy jeżeli ja mam w PIT-11 kwoty wpisane w normalny stosunek pracy, a osoba była do 26 roku życia, to czy z automatu ją to wyklucza?
W sensie mam przychód 3400, koszty 500, dochód brutto 2900, to nie powinnam w ogóle tego brać pod uwagę?
Tylko fakt, że jest do osoba do 26 r.ż i nie obchodzi mnie to, że był pobrany podatek i koszty, tylko to ma być przychód i koniec kropka?
No właśnie o to mi chodzi, że skoro miałam te kwoty, to ktoś źle wystawił ten pit i przez to podatniczka musi zwrócić ulgę, to trochę niesprawiedliwe
PIT został poprawnie wystawiony skoro w trakcie roku był pobierany podatek
Sorki,źle przeczytałam
myślałam ze podatek został pobrany
Co nie zmienia faktu, że od dochodu zwolnionego z podatku koszty nie przysługują...
Ale według tego PITu dochody nie były zwolnione, tego dociekam. Bo tak zgłupiałam, gdybym miała je w pozycji przychodów zwolnionych to okej, ja się nie kłócę, a nawet bym nie tknęła tej ulgi, ale tutaj miałam PIT11 z kosztami i z podatkiem.
Ale podatniczka nie mając 26 lat miała prawo do zwolnienia z podatku, a więc mimo błędnego PIT-11 , w PIT-37 należało wpisać przychody w części C, a podatek wykazać do zwrotu.
PIT-11 nie był błędny, błędnie pobierano podatek od wynagrodzenia.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.