Saldo konta podatek dochodowy a zapł. po roku obrachunkowym

Saldo konta podatek dochodowy (220) czy powinno się zgadzać z zwrotem z cit? cit złożony w 04/2021, zapł. zaliczek po terminie czyli 03/2021 (zaliczki ujęte w cit za 2020). czyli zwrot był tych zaliczek zapł. w 03/2021. czy saldo na koniec 2020 powinno nam wskazywać kwotę z cit? wg mnie nie ponieważ zaliczki były wpłacone po roku obrachunkowym.
A dlaczego był zwrot zaliczek zapłaconych w 03/2021 ?
Bo w 2020 wyszły zaliczki do zapłaty ale firma nie zapłaciła fizycznie, dopiero w 03/2021 zaległości (czyli zaliczki wpłaciła). więc w cit-8 były wykazane zaliczki jako zapłacone (tak us nam kazał) i po złożeniu CIT nam je oddali.... ale saldo mi wskazuje ok 3 tyś do zwrotu a oni nam zwrócili 15 tyś.
Zgadza się, teraz w zeznaniu za 2020 można było ująć jako zapłacone kwoty zaliczek wpłaconych po styczniu 2021.
Ale przecież tych wpłat nie masz zaksięgowanych w 2020 roku, tylko w 2021.
A podatek na 870 masz taki sam jaki wykazałaś w CIT-8 ?
Tak na 870 mam podatek jaki wyszedł z cit
Powiem ci tak - gdybyś napisała wszystkie kwoty, o których tu piszemy to może łatwiej byłoby ocenić sytuację.
A tak to gdybanie i domysły. Skoro saldo u ciebie jest ok. 3 tysiące do zwrotu a US zwrócił 5 razy tyle, to można domniemywać, że coś jest źle ujęte, albo na koncie 220 albo w CIT.
US na pewno nie zwróciłby podatnikowi takiej kwoty, gdyby u nich coś nie zgadzało.
Zaliczki za 2020 ok 20 000zl. Wpłacono tylko 6 tys w 2020 a w Cit podatek za 2020 wynosi 3 tys. Zaliczki zostały wpłacone ale w 2021r. Saldo na koncie 220 wynosi u mnie 3 tys do zwrotu. A w Cit 17 tys.
Jakie księgowanie zrobiłaś na 31.12.2020 po sporządzeniu CIT-8 ?
Jaką kwotę zalegla wplacilas w marcu ?
Kom. 6 - zakładam, że w 2021 wpłaciliście 14.000,- plus 6.000,- w 2020.
Podatek w CIT 3.000,- - czyli do zwrotu z US wychodzi 17 tysięcy.
Saldo na 220 na 31.12 masz 3.000,- plus to co wpłacone w 2021 - i wychodzi tak samo 17 tysięcy do zwrotu z US.
Kom 9 -czyli jest ok mimo że na 31.12.2020 wykazuje że 3 tys do zwrotu?
Kom 8
zaksięgowałam 871 wn 220 ma kwota z cit podatek czyli 3 tyś
To jest odpowiedź na kom. 8 ?
Kom 10 - odp. na komentarz 9
kom 11 - odp. na kom.8
"Jaką kwotę zalegla wplacilas w marcu ? "
to jest pytanie z kom. 8
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.