OC dla ksiegowego

Witam, prowadzę firmę, zajmuję się prowadzenie dla moich klientów KPIR + naliczanie wynagrodzeń ich pracowników, rozliczenia podatkowe, pomoc przy założenie dz. gosp.,. Czy muszę obowiązkowo wykupić ubezpieczenie OC dla księgowego? Jak to u Was jest?
Bez urazy, prowadzisz BR i takie pytanie zadajesz ?
Rozumiem, ze rozliczenia podatkowe dla firm które prowadzisz a nie zewnętrznych (PITy z ulicy). Przy takim zakresie działania firmy nie ma obowiązku OC.
Pytanie jednak czy warto oszczędzać? Podstawowe (KPIR, płace, podwykonawcy) to pewno gdzieś 5-6 stówek na rok.
Rozliczenia podatkowe dla firm, które prowadzę.
Właśnie podstawowe/obowiązkowe chroni biuro tylko w ramach działań dla klientów, którym prowadzona jest pełna księgowość A ja prowadzę KPIR więc jeśli wykupię obowiązkowe to i tak mój zakres działalności nie zalicza się do tego co obejmuje polisa..
Obowiązkowego w takim razie nie musisz, ale zastanów się nad dobrowolnym dot. uproszczonej księgowości plus dodatkowo kadr i płac.
Trzeba będzie tak zrobić, pytanie czy ktoś już ubezpieczał się w takiej formie, wszędzie słyszy się o obowiązkowym OC dla księgowego ale to, że wiele z tego obowiązkowego zostaje wykluczone to już inna kwestia. Myślałam, że ktoś możne już to rozważał. Dziękuję za doradztwo, milego dnia :)
Jak najbardziej można się ubezpieczyć w takiej formie.
A na etacie, można się ubezpieczyć?
Da to coś?
Kom.7
Ale po co?
Na etacie ponosisz odpowiedzialność pracowniczą.
Mój pracodawca twierdzi że ja za wszystko odpowiadam, za księgowość i place
Tak jemu się wydaje.
Za to odpowiada PRACODAWCA, a ty jedynie jako pracownik i jeśli pracodawca zechce wyciągnie konsekwencje za błędy w stosunku do ciebie.
Co najlepsze... Twierdzi że jak US przyjdzie to na mnie będzie wszystko... Zastałam niezły bajzel po poprzedniej księgowej.. Są City do poprawy, a on twierdzi że to ja poniose odpowiedzialność, karze nie poprawiac.. :((( daje strasznie na psyche.. Do tego stopnia zw czasem myślę że to ja jestem wszystkiemu winna.. Kto odpowiada za te błędy księgowe?
"Kto odpowiada za te błędy księgowe?"
Przecież ci napisałam.
To PRACODAWCA odpowiada.
Dzięki Zosiu : )
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.