Nadplacony podatek przez pracownika

W msc sierpniu moj pracodawca przez pomyłkę nie wyplacil mi wyslugi od której mial byc naliczony podatek w wysokości 17%, a na moją prośbę w msc wrześniu zwiększono naliczamy mi podatek do 32% od wynagrodzenia i wszystkich składników wynagrodzenia w tym od wyslugi. Czy moj pracodawca dobrze postąpił potrącając z mojej uregulowanej w msc wrześniu wyslugi za msc sierpień 32% a nie 17%. Zwiekszony procent dotyczyl msc września a zwrot wyslugi we wrześniu dotyczyl sierpnia. Jakie moj pracodawca musi poczynić kroki?
Ale dlaczego 32%?
We wrześniu powinien naliczyć wysługę za sierpień czyli wyrównać i pobrać podatek od całości, ale w/g tego jaki % masz mieć czyli 17%.
32 jest dopiero po przekroczeniu pierwszego progu skali.
Prowadze jeszcze dzialalnosc dlatego 32%
od wrzesnia.
A czy nie jest tak ze nadplacony podatek US wyrowna mi przy rozmiczeniu rocznym?
Tak
Nie można pobrać 32% tylko za wrzesień, już do końca roku będzie trzeba 32%.
Tak zgadza się do grudnia bedzie 32
A czy moj pracodawca wystawiajajac mi PITa w przyszłym roku musi zaznaczyć gdzieś ze nastąpił błąd? Czy ja to musze zrobić? Czy US sam to wyliczy?
Ale ja nie widzę błędu żadnego pracodawcy
Gdybym otrzymal wysluge w sierpniu naliczony podatek wynosiłby 17%.
Zwrot wyslugi otrzymałem we wrześniu juz z bieżącą wysluga i naliczony podatek od całości wynosił 32%
W związku z tym otrzymałem mniej wynagrodzenia niż powinienem. Wiem ze to mała różnica. Ale zawsze różnica. Pobrany podatek od mojej zaległej wyslugi był za duży względem tego co byłoby w sierpniu gdybym ja otrzymal
Nurtuje mnie tylko jedno: czy coś z tym robimy ja bądź moj pracodawca, czy zostawiamy jak jest i US sam to rozwiaze
Zaliczka na podatek została pobrana w prawidłowy sposób i nikt tutaj nic nie musi rozwiązywać.
Mimo tego że w sierpniu byłaby pobrana w wysokości 17% gdybym otrzymal ta naleznosc a teraz naliczono 32%?
Mimo tego że w sierpniu byłaby pobrana w wysokości 17% gdybym otrzymal ta naleznosc a teraz naliczono 32%?
Ważne kiedy była faktycznie wypłata, a nie kiedy powinna być. Z resztą stracić na tym nic nie tracisz w końcu niezależnie od tego czy wypłata byłaby w sierpniu, czy też we wrześniu, to kwota podatku za cały rok będzie taka sama.
Kom.10
A dlaczego to została pobrana w prawidłowy sposób?
Skąd o tym wiesz?
Pracodawca pobrał 32% nie wiemy czy I próg został przekroczony.

Marcel_029
Rozliczysz się w rocznym, sam.
Jeśli podatek był za wysoki, otrzymasz zwrot.
W podatku dochodowym liczy się data przekazania pieniędzy pracownikowi. A ogólnie podatek liczy się narastająco za rok, wszystkie dochody się sumują.
Kom.15
No i???
Kom. 9 - nic z tym się nie robi, i to nie US sam to rozwiąże, tylko ty w swoim zeznaniu PIT wszystko sobie rozliczysz.
I przestań się zadręczać, że pracodawca źle policzył ci wypłatę, bo szkoda czasu na to. Lepiej zajmij się swoim biznesem.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.