Faktura kosztowa na przełomie miesiąca

Firma otrzymała fakturę zakupu za części samochodowe (nie jest to nasz towar, tylko koszt naprawy pojazdu). Data sprzedaży: 30.08.2021, zaś data wystawienia: 01.09.2021. Jak to jest, bo zgłupiałam?
Do KPIR idzie w sierpniu, a do VAT-u we wrześniu? Czy we wrześniu do KPIR i VAT?
Za fakturę zapłacono poprzez PayU, ale na wyciągu bankowym z sierpnia "wisi" jako kwota zablokowana. Zapewne zaksięgowała się we wrześniu.
Do KPIR w dacie wystawienia faktury, do VAT w dacie otrzymania faktury.
A czy ma to różnicę czy jest to koszt "pośredni" i "bezpośredni"?
Jest to metoda uproszczona, nie kasowa.
Pojazd firmowy?
przy kpir nie ma znaczenie czy to koszt ... "pośredni" i "bezpośredni"?

do kpir ksiegujesz w dacie wystawienia fv
VAT jak w kom.1
A jest może jakiś artykuł? Wierzę Wam, ale klientka się upiera i nie potrafię jej wytłumaczyć jak to jest.
Bo przy sprzedaży jest inaczej.
Przy czym upiera sie klientka?

art.22
6b. Za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów w przypadku podatników, o których mowa w ust. 6, z zastrzeżeniem ust. 5e, 6ba, 6bb i 7b, uważa się dzień wystawienia faktury (rachunku) lub innego dowodu stanowiącego podstawę do zaksięgowania (ujęcia) kosztu.
Inaczej by się miało gdyby to był zakup towarów/materiałów. Ale jest to firma transportowa i zakup części samochodowych nie ma na to wpływu. Dlatego zostaje 1 września.
Upiera się, bo przy sprzedaży wpływ ma data sprzedaży.
I prawda, że nie ma tu zasady, że to co zostało dokonane pierwsze - czy data wystawienia, czy wpłata...
Tak - przy sprzedaży jest inaczej (ale zalezy tez czego sprzedaz dotyczy)
gdyby usługę wykonano np. w sierpniu to obowiązek podatkowy powstałby w sierpniu
Repetek, a jeśli firma tej Pani wykonuje "usługi transportowe" i powiedzmy faktura sprzedaży na usługę ma takie daty: data wystawienia 10.09.2021, data zakończenia dostawy/usługi: 31.08.2021. To wtedy do podatku (KPIR) do sierpnia, a do VAT-u?
Pytam już tylko teoretycznie.
A do VAT-u też do sierpnia, wg mnie.
Kom.9
zarówno do kpir jak i do VAT w sierpniu - bo wtedy wykonano usługę
Bardzo dziękuję za pomoc! :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.