Jak skorygować błąd w kpir?

Czy mogę poprawić błąd w kpir w następujący sposób:
W programie mogę dany dokument edytować. Czy mogę poprawić błąd przez edycję dokumentu z 2017 r bo boję się że cała numeracja mi się rozjedzie. Myślałam tak. Edytuje błąd w programie, dokument wydrukuje, podepnę pod wcześniejszy żeby był ślad błędu i wydrukuje poprawioną kpir i też podepnę pod pierwotną?
Wg mnie najlepiej dokonać korekty sporządzając dowód księgowy i ujmując korektę ostatniego dnia miesiąca (jeżeli jest numeracja m-czna) lub ostatniego dnia roku - jeżeli jest numeracja roczna.
Tak jak w kom. 1 - dopisałabym korektę jako ostatnią pozycję w roku.
A co z zaliczkami miesięcznymi?
Jak pomyliłam kolumnę książki to ok bo nie ma znaczenia w zaliczkach ale jak mam błędną kwotę wpisaną to zaliczka się zmienia
Mam tak w kilku miesiącach, raz zaliczka wychodzi większa a raz mniejsza
Czy w razie kontroli jeśli poprawię dowód księgowy, wydrukuję go jako korektę i dołączę do wcześniejszego czy uznają to za błąd?
Zaliczki możesz przeliczyć ręcznie tak, jak powinno być.
Moim zdaniem jak poprawisz, I na nowo przeliczysz zaliczki i ewentualnie dopłacisz z odsetkami to nikt Ci głowy nie urwie . Pozatym urzad zaliczki widzi dopiero w zeznaniu rocznym :)
Tylko muszę skorygować 2017,2018 rok
9

to tym bardziej skoryguj w ostatnim dniu roku, numeracja będzie ok.

Zaliczki przelicz ręcznie i odsetki jak trzeba ...
W złym okresie zostały ujęte wynagrodzenia i składki więc wszystkie miesiące się rozjadą
Czyli na koniec roku rozliczyć każdy m-c osobno? np w styczniu + 500 koszty a w lutym - 300 koszty czy ogólną kwotą roczną?
Dlatego myślałam żeby przez edycję dokumentów poprawić kwoty, a zostawić wcześniejszy wydruk kpir na której przekreślić kwoty błędne i wydrukować poprawione dokumenty i kpir z poprawnymi danymi. Tylko w wersji komputerowej tego już nie będzie widać:-(
W 2018 roku wyjdzie ponad 2000 do zwrotu a w 2017 - 1100 zł do zapaty
Jak teraz tak o tym myślę to faktycznie gdybym rozliczyła to np. w excelu i całą kwotą zaksięgowała w grudniu to raczej mniej pracy by z tym było a przede wszystkim mniej papieru:-)
Zrób sobie rozpiskę w excelu najlepiej, wepnij potem pod korektę zeznania.
Będzie przejrzyście i będzie wiadomo skąd się wzięły zapisy w dowodzie korygującym.
I wydruk z excela podpiąć pod dokument księgowy
Tak właśnie zrobię będzie przejrzyście. Jesteście cudowne. Dziękuję bardzo
17

tak, Ty też cudowna jesteś ♥

Miłego popołudnia :)))
:))) wzajemnie
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.