Obniżenie urlopu wypocz za urlop bezpł.

Pracownik ma 26 dni urlopu wypoczynkowego. Nabył go 1 stycznia. Do tej pory wykorzystał tylko 1 dzień. W dniach od 15.05.2021 do 17.07.2021 (64 dni) był na urlopie bezpłatnym. Według moich wyliczeń wynika, że pracownikowi trzeba pomniejszyć wymiar urlopu za 2021 o 2/12*26=4,33, 26-4,33=21,67 (22 dni). Wymiar urlopu dla pracownika wynosi 22 dni, wykorzystał 1 dzień więc pozostało mu urlopu 21 dni. Dobrze to liczę?
Tak, 21 dni
Jest ok
Poinformuj pracownika o tym
Ustnie czy na piśmie?
Pismo-art.29kp
A w świadectwie pracy w części: W okresie zatrudnienia pracownik wykorzystał urlop wypoczynkowy w wymiarze:... wpisać 22 dni? Wymiar po pomniejszeniu a nie ten przysługujący wg. przepisów (26 dni)? Tak?
Kiedy rozwiązanie umowy?
30.08.2021, proporcjonalnie
Czyli trzeba wpisać 22/12*8=14,66 =15 dni
Dni i godziny -ok
14 dni tj 112h
A dlaczego 14 dni a nie 15 dni, z jakich obliczeń tak wychodzi?
26/12*2=5-26=21
A czy wynik dzielenia 26/12*2 czyli 4,33 zaokrągla się w górę? Wg mnie nie, tylko odejmuje się 26-4,33=21,66 (22 dni)

w przykładzie poniżej nie zaokrąglano

http://www.urlopypracownicze.pl/artykul,1624,16279,wplyw-urlopu-bezplatnego-na-uprawnienia-pracownika-do-urlopu.html
To już teraz sam nie wiem
21
Czyli wymiar roczny ma być 21 dni? Tak? Pomniejszyć o 5 dni za urlop bezpłatny?
Tak, masz odpowiedź w kom 1
A no tak, zakręciłem się. A w świadectwie pracy wpisać 14 dni?
Dni i godziny
EdithA w kom. 1 jest mowa o pozostałym urlopie a nie o wymiarze po pomniejszeniu o bezpłatny. Pracownik wykorzystał jeden dzień, więc wymiar będzie jednak 22 dni a nie 21 dni.
Cały rok 26/12*2=5-26=21 /12*8=14dni -1 wykorzystany, TO za 13dni płacisz ekwiwalent
Wiem, ze płacę ekwiwalent za 13 dni, bo 1 wykorzystany. Tylko chodzi mi o to jaki wymiar pracownik będzie miał tylko po zmniejszeniu wymiaru 26 dni po urlopie bezpłatnym. Ten wymiar, który muszę wpisać do informacji o warunkach zatrudniana, bo precież nie wpiszę 26 dni, tylko pomniejszony. Więc chyba 22 dni?
A co TY teraz chcesz wpisywać , jutro pracownik zwolniony a ty teraz się obudziłeś.............
Wiem, że po terminie, ale ile dni powinno być w informacji? 22 dni ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.