Przejście na emeryturę 2022

Dzień dobry,
Nasz pracownik w marcu 2022 skończy 65 lat więc może iść na emeryturę ale chce jeszcze pracować. Co będzie dla niego lepsze:
1. przejść na emeryturę i pracować u nas na umowie o pracę czy zleceniu?
2. Pracować dalej u nas np 4 lata i później przejść na emeryturę ?
JENY do marca 2021 to wiesz co jeszcze można .....................;))
Miało być do marca 2022
Wiem wiem ze może się wszystko zmienić a na dzień dzisiejszy jak to wygląda ??
Najkorzystniej jest pracować jeszcze ze dwadzieścia lat po osiągnięciu wieku emerytalnego i złożyć dopiero po tylu latach wniosek emerytalny. Emerytura na 100% będzie wynosiła kilkanaście tysięcy zł.
Przy krótkich okresach nikt Ci nie powie co jest korzystniejsze.
Przejść na emeryturę i pracować.Po każdym przepracowanym roku przeliczyć emeryturę.
Najszczęśliwszym emerytem ze względu na wysokość swojego świadczenia jest 86-latek, który przepracował aż 62 lata przy produkcji ołowiu, cyny i cynku. Jego miesięczna emerytura, po waloryzacji marcowej, to kwota przekraczająca 35 tys. zł i jest najwyższą w Polsce. Innemu rekordziście ZUS wypłaca emeryturę w granicach 29 tys. zł. Otrzymuje ją 83-letni były pracownik zatrudniony przy produkcji tworzyw sztucznych. Przepracował ponad 59 lat. Kobieta z najwyższą emeryturą z ZUS otrzymuje przeszło 24 tys. zł. To 82-letnia była pracownica bankowości. Przepracowała ponad 61 lat.
Kom5
pracować dalej na umowie o pracę ?
Tak
Przy umowie zlecenia też można przeliczyć podstawę emerytury, bo są pobierane składki emerytalne i rentowe.
"Przepracowała ponad 61 lat."

Coooo???

szok....
Oby długo pożyła i cieszyła się tą kasą
Dokładnie tak :)
W moim mieście skarbnikiem w urzędzie miasta była kobietą przez 60 lat, w tym roku odeszła na emeryturę w wieku 80 lat i......emeryturą cieszyła się 3 miesiące... :(

.
No właśnie ...
A w moim mieście i nie tylko lekarze pracują po 80 roku życia i........tragedia.....
Aż strach się bać :))
Ile pożyją jeszcze na "prawdziwej " emeryturze tego nikt nie wie , allllee oni CHCA pracować czemu???????
Czy mamy ich żałować ?????
Kate dożyjesz ich lat Czego Ci życzę- może zrozumisz
Doskonale rozumiem , że jest czas na pracę i czas na odpoczynek :)
Można pracować długo , dlaczego nie ??
(nie dziwię się ludziom którzy są w trudnej sytuacji materialnej) .
Ale pracować , żeby się nie nudzić bądź nie wypaść z obiegu, nie stracić stanowiska, tego nie rozumiem:)
Głupi emerytury(czas spoczynku) nie wymyślił .
Dodam jeszcze jakie w Polsce panowało zadowolenie jak obniżyli wiek emerytalny:)
a teraz co..,.. pracować do osiemdziesiątki albo dłużej .......:)
Kati , proszę napisz co mam zrozumieć ????
może wtedy zmienię zdanie, uświadom mnie :)
15

lekarzy brakuje, może przez to pracują do takiego wieku....
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.